Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

yamahafazer
9. feb 2012

@dm1 ja davam na jednu slahacku do 150g cokolady alebo ked budes robit dve slahacky staci 250g cokolady tak som robila aj teraz naposledy tu lidlacku slahacku aj coko a bol fest tuhy a ja som z dvomi slahackami plnila 23cm tortu na dvakrat plnenu.

79zuzana
9. feb 2012

@dm1 na 250 ml slahacky(38%) davam 100 gramov cokolady(52%), A krem z 2 slahaciek ti bude urcite stacit. Ja som teraz plnila sice 23 cm okruhlu ale sa mi zvysil krem. Torta bola prerezana na 3 platy, takze krem bol dvakrat.

heni79
9. feb 2012

@abriela
Ja ju asi vyskúšam tak na skúšku tiež. Asi to moc riešim. Skúsim tvoj uvoľnenejší prístup. 😀 😉 😀

lusil2005
9. feb 2012

@dm1 tiez davam na jednu slahacku 100g coko, a urcite by mi nestacilo z dvoch slahaciek. aspon z troch.

eliska22
9. feb 2012

@iwulka23 zatiaľ to vyzerá super 😉 už sa teším na hotovú rybu, aj farbu má super 🙂

lusil2005
9. feb 2012

Zienky, kto ste citali teraz novy TOM - ten zimny? Co je tam ta kriva lyziarska torta... Co je tam na nu postup - dobre vidim ze to len ukladaju na seba tie poschodia? ziadne vrezavanie do spodneho poschodia??? 😕

lusil2005
9. feb 2012

Babulky vsetkym vam velmi krasne dakujem!!!! 😅

kleopatris
9. feb 2012

@katulkaaaaaa prosim ta, ty si myslim v senici kupovala tie vykrajovacky a pod. u cinana 😅 mohla by si mi povedat, kde presne je? mamka tam zajtra bude, tak zeby pokukala a nakupila 🙂 dakujem moc krat 😵

kinkinga
9. feb 2012

@iwulka23 JEJ SIKULKA 🙂)

iwulka23
9. feb 2012

@eliska22 noo farby som sa obávala kedže som gelovku objednala takú kriklavu ..ale kakao to zachránilo 🙂 zajtra tu bude uplne hotova 🙂
@kinkinga dííík moja ♥

katulkaaaaaa
9. feb 2012

@kleopatris v byvalej obuvi,kde bol predtym krajcik drogerie

kleopatris
9. feb 2012

@katulkaaaaaa dakujem 😉

abriela
9. feb 2012

Ja mam tortovu formu 26cm. Dnes som prvykrat piekla v hrnci - 22 cm, a pripada mi to take krpate. Mini torticka, na jedno zahryznutie pre dvoch. 😀

dm1
9. feb 2012

@lusil2005 vidis som zvedava ci mi to bude stacit tolko kremu ked baby pisu ze ano a ty ze nie 😅 . Ale nedavam ovocie tak uvidime. A v TOM som si vsimla veru ten postup a tiez som pochopila ze to na seba len uklada nevidno ziadny zarez ani nic. len nechapme ze sa to nezosunie by som tam dala stredovu tycku nejaku

dm1
9. feb 2012

@yamahafazer
@79zuzana
@lusil2005 dakujem idem na to 😵

larah
9. feb 2012

babulky dakujem vam vsetkym za... paci sa...ja som bola taka sklamana, ked sa mi tie farby roztiekli ☹

mariann2
9. feb 2012

@lusil2005 na stretku v Poprade robila Majka krivú tortu a tiež len ukladala na seba a nevyrezávala do spodného poschodia http://www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=34576...

mariann2
9. feb 2012

@dm1 na 26 formu dávam parížsky z troch šlahačiek a troch čokolád

anibas
9. feb 2012

@yamahafazer @79zuzana @dm1 @mariann2 no a ja mám robiť v marci na 250 ml šľahačky 250g čokolády - ich domáci recept - a čo mi to spraví netuším 😅 😅

lusil2005
9. feb 2012

@mariann2 neukazalo mi tu stranku ☹

lusil2005
9. feb 2012

@dm1 asi budem vyrezavat... istota je istota 😅 po tej nestastnej truhlici uz nechcem nic riskovat 🤐

jakelina
9. feb 2012

@lukika ne já právě nedělám na drátek. Udělám kuličku a na tu lepím ty lístečky ze srdíček.

jakelina
9. feb 2012

@lukika našla jsem nafocený ten můj postup.

jakelina
9. feb 2012
jakelina
9. feb 2012

Vykrojím srdíčka, ztenším, na kuličku jich asi pět nalepím a zbytek nalepím na kolečko a doprostřed pak vlepím tu kuličku. Dám vyschnout do skleničky nebo nějaké misky, aby to drželo tvar.

dm1
9. feb 2012

baby ste videli v T-fornaxe ze maju novinku a podla foto alebo predlohy spravia cokotransfer? zda sa mi to super varianta mat aj na cokotorte vzory presne ako chces. Vyriesilo by to mnohe patalie pri praci s coko jednoducho by sa dal vzor alebo nieco spravit na foliu a je to. alebo namiesto jedlej foto taka cokoladova. ja osobne tie jedle foto nemusim chuti mi to ako papier 😝

mariann2
9. feb 2012

@lusil2005 asi má tá kočka foto len pre priateľov sprístupnená, ta k skú druhú foto, http://www.facebook.com/?ref=tn_tnmn#!/photo.ph... tam to nie je tak vidieť, zajtra k tomu sadnem a pridám tu možno aj fotky postupu ako to robila, ak bude čas

daducha
9. feb 2012

@pristela je krasna 😵 😵 😵

daducha
9. feb 2012

@dm1 Ja tu plnku robim casto a urcite ti to stacit nebude.Teda aspon mne nikdy nestaci a plnky davam trosicku menej ako vyska jedneho korpusu.Vzdy robim zo 4 slahaciek 😉

daducha
9. feb 2012

Teda min. z troch