• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

11. decembra 2017 
@mailli Dííík :slight_smile: a myslíš že ked nedám sirup tak sa mu niečo stane?? a to mlieko musí byť polo??
10. feb 2012 o 14:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@abriela Jj, já vím, že je to o vyvážení, má velké, těžké tělo a hubené nožičky... Ale na tohle fakt nemám zatím odhad, bylo to moje první modelování (a hned na zakázku a hned na svatební dort a navíc cizím lidem - dohozeno od mamky)... Ale tak příště to snad bude lepší... Musím holt víc trénovat...
10. feb 2012 o 14:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@iwulka23 Místo sirupu se dá použít med... Bez sirupu (medu) je ten marcipán málo vláčný... Rozhodně polotučné mléko... S plnotučným jsem to sice nedělala, ale tam už je moc tuku a asi by to bylo moc "mastné"...
10. feb 2012 o 14:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vera_vila aháá no tak dáme medík :slight_smile: díík..oooj ked tu pri nás v obchode nemaju polotučné..len plno alebo nizko a do obchodáku sa do nedele už nedostanem...jooj
10. feb 2012 o 14:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina diky moc a v tej bonboniere nechávaš tie lupienky najskôr usušiť alebo len obschnúť ? A ak nemám tú zvlnovaciu podložku môžem to zvlnovať na špongie obalenej ?Neviem či by sa mi na hmotu neotlačila štruktúra špogie
10. feb 2012 o 14:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@iwulka23 No, tak zkus to plnotučné a uvidíš... Možná bych zkusila dát trošku míň oleje...
10. feb 2012 o 14:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 prosim ta, davala si iba jedno maslo do tej coko plnky? mne to nejako nechce stuhnut
10. feb 2012 o 15:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lukika v té bonboniéře nechám tak patnáct minut obeschnout. Nevím co je špongie???
10. feb 2012 o 15:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte..... vôbec nestíham zapájať sa do témy...a to už pečiem minimum :unamused:

... ale nedá mi hodiť vám sem jeden link

http://sweetwish.webnode.sk/products/torty-pre-deti/

... veľmi som sa rozčúlila keď som si pozrela fotogalériu tejto baby.... lebo som spoznala nielen svoju tortu nakopírovanú, aj dokonca s mojim menom na fotke .... ale pamätám si niektoré torty ktoré ste sem hádzali a ktoré sme obdivovali ....
10. feb 2012 o 15:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojte,moje dve tohtotyzdnove...narychlo kuknem ake nadherne dielka ste popridavali a idem trosku vymrznut von :slight_smile: docitam vas neskor :slight_smile:
10. feb 2012 o 15:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (48)
@janulkamartinko autíčko máš užasné..ja idem v apríli robiť..ťažko sa robí??
10. feb 2012 o 15:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aa moja nova dalsia :dizzy_face: Biela Valentinska malemu pre radost :slight_smile: Miluje pingacikov :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
10. feb 2012 o 15:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (46)
@mizulienka na tri vajíčka ide jedno maslo......ja som robila zo 6 a dala som dve celé :slight_smile:
čo ti nechce stuhnúť?vymiešala som si maslo a do toho postupne tú vychlasnutú hmotu...ten krém je teda tuhý dosť :confused:
10. feb 2012 o 15:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby prosim vas, pod potah moze ist aj samotny marhulovy lekvar? ci radsej maslo mam dat? dakujem za radu :wink:
10. feb 2012 o 16:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@iwulka23 přesně jak píše @vera_vila, když už bys chtěla nahradit polotučné, tak spíš tím plnotučným. oleje dej méně a kdyby se to nechtělo spojit, tak si při zpracování trošku oleje kápni na ruku (opravdu jen trochu, dá se to snadno přehnat) a zapracuj. :wink:
10. feb 2012 o 16:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mariann2 Tak , tak :wink: ani sa pristela nenazda a bude mat ona syn x 3....... :grinning:
U mna to bolo tiez dlho len 2x syn a potom sup- sup a su u nas dalsi dvaja synovia :grinning: :grinning: :grinning:
10. feb 2012 o 16:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina spongia je houba jako na myti nadobi :grinning: :grinning: :grinning:
10. feb 2012 o 16:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamina1978 @mariann2 cha lenže ja v poslednom čase už ani to šup šup nerobím :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: kukám , že 4 deti !!!! moje nervy a chlapiiii !!!! to ja uz som mojmu starsiemu nakazala nech za 5rokov donesie nejake vnucatko zenskeho pohlavia :grinning: normal ma povolene v 18stke :grinning: :grinning:
@ivigirl to je v pohode, hod adresku, ja to poslem obycajne v obalke ako list to nebude vela :wink:
10. feb 2012 o 17:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ja som už prepracovaná, veď som si istá, že som sem teraz dávala foto a nič tu nie je :grinning: :grinning: :grinning: tak druhý pokus, moja dnešná a ešte 2 ma čakajú :pensive:
10. feb 2012 o 17:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (41)
@adrika214 ahoj, v drogerii dostať základné farby,práškové...v troške bieleho alkoholu si rozpustiš trochu farby,a po troške budeš pridavať do hmoty,kým nebudeš mať takú farbu ako chceš.... :slight_smile:
A pod marcipán možeš dať akýkolvek korpus,dovnútra lubovolný krem,ale celú tortu musíš potrieť nejakým maslovým kremom,alebo len maslo s cukrom vymiešať,alebo nutelou,džemom.....proste nie šľahačkové a tvarohové plnky :slight_smile: ,tie nesmú pod poťah,lebo ti to roztopí.
10. feb 2012 o 17:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mailli noo marcip.urobený..v pekárničke som robila..a je parádny..idem sním robiť v nedelu..neviem,mám ho dať do chladničky či stačí len do potravinovej??
10. feb 2012 o 17:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janulkamartinko nádherné torty
@eliska22 krásna
@larah krásna
10. feb 2012 o 17:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@vera_vila krásna tortička
@isabella_fly krásnučká
10. feb 2012 o 17:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mia1111 ahoj a ty si z cadce ?
10. feb 2012 o 18:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@simasa krásna tortička
@iwulka23 veľmi peknučká rybka
@mizulienka nádherná najmň tá pre Lucinku
10. feb 2012 o 18:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mariann2 neskutočné, ako živé :astonished:
@ajka82 krásny Tomáš aj tie myšičky v pozadí
10. feb 2012 o 18:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janulkamartinko Prekrásne.. :wink:
@eliska22 Super!!!
@larah Perfektné...Krásni tučniačikovia.. :astonished:
10. feb 2012 o 18:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina nádherné
10. feb 2012 o 18:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@simasa Krááásne. Dokonalé tvary torty, to ako sa Vám podarilo. To vyzerá ako krabička :wink: A tie masky..Super!!!
10. feb 2012 o 18:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@iwulka23 Krááásna!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes: Mňam :wink:
10. feb 2012 o 18:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok