Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katulkaaaaaa
13. feb 2012

@jakelina mozem sa opytat dobre sa ti to robilo?chcem skusit pre nas na vikend...ci to je velka piplacka 😉

jakelina
13. feb 2012

@dada2007 posílá moc velikou gratulaci, můžeš na sebe být pyšná. 😉

jakelina
13. feb 2012

@dada2007 posílám takhle vzduchem moooooooooooooc velikou gratulaci. Jsi velká šikulka a můžeš na sebe být pyšná. 😉

jakelina
13. feb 2012

@katulkaaaaaa ani není piplačka, jenom to chce vyzkoušet. Já už bych teď něco udělala jinak. 😀 😝 Určitě se povede, jsi zdatná pekařka. 😉

abriela
13. feb 2012

@daducha to auto pre robka je uzasne.
@lamps uff, veru s tym musela byt piplacka. Tolko detailov, bodiek, malickosti
@dada2007 pripajam sa ku gratulantom a este jeden titul za meno a si dokonala 😀

reruna
13. feb 2012

@lucinka máslo podle mě můžeš skladovat tak dlouho v ledničce, dokud má dobu spotřeby...nebo to dej do mrazáku
@dada2007 gratuluju! 🙂
@jania023 existují barevné spreje, tak možná je to dělané tím?
@eliska22 teď jsem se teda zasmála - že nasliň to a přilep zpátky 😀 😀 😀

miskaemuska
13. feb 2012

@alionuska ta hmota ti vystaci na jednu tortu alebo na kolko? a kolko sackov tych cukrikov tam davas?

lusil2005
13. feb 2012

Zienkyyyyyyyyyyyyyyyyy zas a znovu idem po radu k vam. Viem ze uz som otravna 😅 ale vy ste tu minule spominali nejaku tvarohovu penu alebo take nieco. Nieco co chuti ako pribinacik. Chcem tej Natalke tu karnevalovu naplnit niecim co chuti detom ale chcem skusit nieco nove. Naposledy mali jogurtovu. A taka pribinacikova by im mohla chutit nie? 😵 Nemate niekto nejaky dobry recept?

lusil2005
13. feb 2012

@anibas dakujem 😉

mizulienka
13. feb 2012

@lusil2005 ta tvarohova s pudingom od judit sa ti nezda ako tvarohacik?
Natalka ma v skolke karneval? 😉

mishulle
13. feb 2012

ahoj, prosím na co to přiděláváte ty hvězdičky na dortech? to je nějaký drátek? dejte mi prosím kdyžtak odkaz, děkuju

kiya
13. feb 2012

zenicky tortomaniacky, mozem potiahnut marlenku? 🙂 chcem muzovi na valentina urobit :D

reruna
13. feb 2012

@kiya jasně že můžeš, salkový krém může pod potah

mishulle
13. feb 2012

@kiya nevím co poradí ostatní, ale já bych to nedělala, chuťově by se to bylo a také by to podle mě na vrchní vrstvě z drobeného těsta nevypadalo dobře, toť můj názor

reruna
13. feb 2012

@lusil2005 já dělám takto - vanilkový pudink uvařit jako když děláš pudinkový krém (250 ml mléka, 1 pudink), po vychladnutí vyšlehat s tvarohem a cukrem.

reruna
13. feb 2012

@miskaemuska já ti odpovím, nevím, jestli sem alionuska tak často chodí🙂 ten recept na 1. straně je z jednoho sáčku marsmeloxnů 175 g, cukr přidávej postupně, mě to nevezme niky tolik... a stačí to asi na jeden malý kulatý dort

kiya
13. feb 2012

@mishulle dakujem, myslela, som, ze by som to na vrchu nedrobila, ale ukoncila celym platkom a potrela tym kremom, teda odhliadnuc od toho, ze by byli tie chute...🙂 (krem je salko maslo a puding) neviem ci by sa mi ten potah nepustal...

kiya
13. feb 2012

@reruna vdaka.. to som potrebovala pocut... sksuim potahovat pre istotu az vecer, ked bude mat muz prist domov, keby to nahodou nevydrzal dlhsie 🙂

miciatko
13. feb 2012

@lusil2005 mne sa zda ze raz tu pristela davala recept na taky krem, pockaj kuknem ci som si ho nenapisala

lusil2005
13. feb 2012

@mizulienka nieee tam je hrudkovity tvaroh, neni to take naslahane. je to vlastne klasicky pudingac s tvarohom.
jj v stredu maju karneval 🤐

lusil2005
13. feb 2012

@kiya ked je v kreme minimalne tolko masla ako mlieka, mozes ho dat pod potah. a kludno to potiahni. aj karamelovo orechova torta sa potahuje a nebije sa to.

mishulle
13. feb 2012

ok ok, tak to asi jde, omlouvám se

miciatko
13. feb 2012

@lusil2005 inak aj ta od judit je super, tak od pristeli 500 tvarohu vymiesat s cukrom krystal a vanikovym podla chuti, vyslahat slahacku pridat k tvarohu, pridat jednu pochutkovu smotanuu a 1 zelatinu dr. oetker, do zelatiny pridat 1/3 krem a potom zamiesat do zvysku kremu

dufam ze som to dobre opisala

reruna
13. feb 2012

@kiya chutě se bít nebudou, jen to bude veeeelice sladké, jednou jsem zkoušela, tchán byl nadšený, mě to přišlo sladké moc....

lusil2005
13. feb 2012

@mishulle aaaale jake omlouvani? kolko ludi tolko chuti 🙂 kazda rada je dobra.

miciatko
13. feb 2012

@lusil2005 a aku si sa rozhodla urobit, ja az na sobotu torticku na karneval robim

kiya
13. feb 2012

@reruna dakujem, idem s vervou do toho, vek dek to niekomu bude moc, nech nepapa, marcipanovu hmotu, alebo si ju odlozia na neskor, keby som ju nechcela osrdieckovat, nat ju nepotiahnem, ale chcem ab to malo trosku efekt 🙂
@lusil2005 dakujem dakujem, idem na to... nech to stihnem do desiatej vecer 🙂 aby aj chladnut stihla

lusil2005
13. feb 2012

@miciatko asi urobimd vojposchodovu a hore sasa. a bude to tazka improvizacia, lebo stale neviem najst nieco take ako mam v hlave. teda ani ja este neviem co mam presne v hlave, ale dufam ze to zistim kym bude torta hotova 😅