• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@reruna moj korpus sa mi vzdy podaril, je vlacny a netrusi sa, da sa krasne prekrojit na tenke platy.
Je do 26 cm formy a dva krat prekrajujem ( cize 3 platy )
5 vajec
270g hladkej muky,
270g cukru ( je jedno ci praskovy alebo kristalovy)
1 prasok do peciva ( PDP )
8 polievkovy lyzic vody
10 polievkovych lyzic oleja
A robim klasicky zltka s cukrom vymiesat v jedne miske, v druhej miske muku s PDP potom spolu zmiesat s oboch misiek a + voda ,olej a nakoniec jemno vmiesat vyslahane bielka. Peciem na 160 stupnov cca. 45 minut.
Dufam , ze som to zrozumitelne napisala, ked nie ozvi sa.
Je fakt dobry a podari sa vzdy a je dost vysoky. :wink: :slight_smile:
13. feb 2012 o 14:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Valentínka pre drahého :astonished:
13. feb 2012 o 14:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (23)
@iwulka23 ty teda ideš :grinning: krásne srdiečko :wink:
13. feb 2012 o 14:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@eliska22 kam idem ??:slight_smile: vďaka..aj starkému sa páči :slight_smile: a som zvedavá ako bude chutiť..som kusok experimentovala :slight_smile:
13. feb 2012 o 14:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@iwulka23 no dopredu, dopredu a teda chytilo ťa to tuším riadne, ale takých je nás tu viac :grinning: :grinning: :grinning:
13. feb 2012 o 14:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 si si všimla?? už mi prepína..večer idem spať a dumem čo budem najbližšie piecť atd..velmi sa chcem zdokonalovať a raz vypekať taaaaakéé krásne dielka ako vy tu všetky :slight_smile:))
13. feb 2012 o 14:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@iwulka23 mne takto prepína už rok :grinning: :grinning: :grinning: a tie sny o tortách :grinning:
13. feb 2012 o 14:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 presne takuto som nasla na tom v odkaze co mi poslala @katy1979 a tiez sa mi najviac pozdava. skusim tu :slight_smile:

@dajna11 @mizulienka jj ta je krasna! dakujem!
13. feb 2012 o 14:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@eliska22 tak mne sa zatial nesnívalo :slight_smile: ale isto aj to bude ..len mám blbý pocit že z tej dnešnej sa šmýkne marcip.ale nevadí..to sa aj tak dnes spapá..a to je uplne malinka :slight_smile: v najširšej časti ma možno 18-20 cm :slight_smile: a vysoka je možno 17 :slight_smile:
13. feb 2012 o 14:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@eliska22 já taky vždycky uvažuju jak udělám jaký dort. Zrovna dnes mi volala paní, že chce černý puk na hokej, politý čokoládou a na to hokejku. Tak jsem ji přemluvila na potažený, protože nevím jak bych takový větší dort, chce průměr 30 cm polila a udělala to hladké. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. feb 2012 o 14:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ženy, nesnívajte furt o tortickach, ale pomahajte pri stave núdze :grinning: :grinning: :grinning: moja fantazia je ted v inej oblasti nez pri pečení :stuck_out_tongue_closed_eyes: a potrebujem poradiiiť :dizzy_face: poschodove krabice pre chlapa na 40 , prosiiiiiiim , nemate nikto nic? zaas tu presedim celu noc :frowning2: ak nic nemate :frowning2:
13. feb 2012 o 15:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina to by bola ina makacka s cokoladou aby to bolo jednoliate a krasne :zipper_mouth: :zipper_mouth: mne sa raz s vami snívalo :grinning: :grinning: sme všetky/tie stalice co ste tu :sweat_smile: / modelovali ozdoby z cokolady :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
13. feb 2012 o 15:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@miciatko
@zuba
@yamahafazer
@akme

ako som slubila davam info ze bude stretko v dubnici z T-fornaxu. SOm rada lebo nakoniec je to priamo tu v dca :dizzy_face: 24.3.2012 https://www.facebook.com/messages/?action=read&tid=9P5v4VzYRgwVgo7dLQABUQ#!/peceniehrou.sk/posts/361917983833125
13. feb 2012 o 15:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@pristela vies co ma napadlo , keby si ponala tie krabice ako krabice od alkoholu dala by si na boky loga a nadpisy neviem ci chapes co myslim . ..
13. feb 2012 o 15:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela já nic uložené nemám. Udělej mu puk z čokolády :grinning: :grinning: :grinning:
13. feb 2012 o 15:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@dm1 jj uz som videla aj na tome, tak musim kuknut ci nic doma nemame
13. feb 2012 o 15:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina vidis to je dobry napad , @pristela tiez som za puk poliaty cokoladou :slight_smile:)))))
13. feb 2012 o 15:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miciatko :grinning: :grinning: a ještě aby stál na hraně
13. feb 2012 o 15:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina no a ako inac, nech stoji na hrane a toci sa :slight_smile:))
13. feb 2012 o 15:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miciatko to je nápad,
@pristela bude nadšená
13. feb 2012 o 15:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@jakelina aspon chuda tu nepresedi celu noc bo sme jej vyriesili dilemu , vsak @pristela ?? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
13. feb 2012 o 15:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dm1 som si vsimla aj ja ze bude v dca stretko... rozmyslam, ci tam akurat vtedy nebudeme, ale asi nie, lebo svokra isto bude chciet prist gratulovat k meninam niekedy okolo toho datumu :rolling_eyes: :frowning2:
treba sa tam zapisat keby som chcela prist(ak to vyde)?
13. feb 2012 o 15:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela ty máš teda sny, já kdybych měla něco modelovat z čokolády, tak asi jedině to co malý vyprodukuje do nočníku :grinning: :grinning: :grinning: Já s tou čokoládou nemám nervy dělat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. feb 2012 o 15:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@ajka82 maju na stranke napisane ze do 11.3 sa treba nahlasit a pocet obmedzeny
13. feb 2012 o 15:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela čo takéto niečo urobiť??? to sa mi pre chlapa hodí :wink: a dorobiť vyskakujúcu kočku
13. feb 2012 o 15:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@jakelina
@miciatko pch , toto je teda stranka!!!! :angry: nikto mi tu neporadí !! :angry: :angry: prdel si zo mna robia! :angry: :grinning: :grinning:
by ma tetula hnala :grinning: :grinning: :grinning: ako divú svinku :grinning: ona si asi predstavuje nieco elegantne, mi poslala foto takych dvoch žltych krabic divnych :sweat_smile: s tym, ze ja som sikovna a ja uz to nejak ozdobím :rolling_eyes: toto sa mi vzdy paci ked si niekto takto objedna tortu :rolling_eyes:

@jakelina mi nieco hovor, ved ani ja neviem z coko robit a ani chtíč s nou robit nemam :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. feb 2012 o 15:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mariann2 ooo, to vypada dobreee, dakujeeem , ukladam :wink:
13. feb 2012 o 15:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela ale ty si šikovná a nejako to ozdobíš :wink: teta má pravdu :grinning:
13. feb 2012 o 15:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dm1 :unamused: tak to este nebudem vediet isto, ci tam budeme... :frowning2:
13. feb 2012 o 15:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela jakou fotku ti poslala??? Dej na ukázku???
13. feb 2012 o 15:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok