Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ajka82
13. feb 2012

a ked tak pozeram na program stretka, tak asi ani nemozem ist na cely den, kedze moja mladsia sa este velmi rada nechava kojit 😖 no co uz... budem vam tu chodit do temy po rady aj dalej 😝 😉

pristela
13. feb 2012

@jakelina takuto žltú , s tym ze nema byt zlta 😀 😀 😀 😀 a ani taka masla bo tam ma byt niekde obrovska 40tka a ma byt na nej modra , no prosto tuto foto ani nemusela posielat, stacilo napisat : urob mi dve krabice v modrom 😝 😝
Foto je z netu, neviem od koho, tuto zltu som ja nerobila 😉

pristela
13. feb 2012

inak ja mam ulozenych asi 10foto krabic ale vsetko take decke abo vianocne 😖 no ako tak na ne pozeram, vsetky su vlastne o tom istom 😝 , cize bachnut maslu dole, hore a je to , uz len farebnost vyriesit 🙄

zuzana124
13. feb 2012

@pristela ja som našla takúto http://www.flickr.com/photos/sutterby/507461697... 🙂 a ešte nejaké ale tie už nie sú poschodové ale keby si si tam pridala dolné poschodie tak by to možno šlo 🙂

reruna
13. feb 2012

@mamina1978 díky, to je skoro stejný recept, jako ten mramorový, ale ten je ze 4 vajec...ten poměr je hodně podobný a tu vodu dáváš horkou nebo vlažnou? V tom mramorovém se má dávat vařící a podle mě to způsobuje, že se někdy srazí vajíčka a pak se ten korpus srazí...

peroli
13. feb 2012

@pristela barevně bych ji udělala nějak takhle.. nebo nějakou hnědou, studenou zelenou apod.. nebo naopak tu zelenou třeba v barvě kulečníkového stolu

jakelina
13. feb 2012

@zuzana124 ta první je nádherná, ale jak to tak krásně udělají, ty pruhy??? 😲 😲 😲

pristela
13. feb 2012

@zuzana124 ooo, tie suu kraaasne!!! jaaj len to nakombinovat 😅

zuzana124
13. feb 2012

@jakelina tak to by som aj ja rada vedela že ako to robia 🙂 🙂

jakelina
13. feb 2012

@zuzana124 malované to asi nebude??

zuzana124
13. feb 2012

@jakelina myslím že asi nie a nemôže to byť robené nejakým čokotransferom, vraj sa to dá naniesť aj na marcipán

bzucinka2
13. feb 2012
bzucinka2
13. feb 2012

@pristela a co nieco takehoto, bez tych detskych ozdob?

a pridavam moje dve vikendovky 🙂

bzucinka2
13. feb 2012

@zuzana124 vraj sa cokotransfer prilozi na marcipan a nahreje trosku fenom, ale neskusala som este 🙂

peroli
13. feb 2012

@pristela jiné barevné inspirace 😉

pristela
13. feb 2012

oo, holky , strasne moc vam dakujem !!!!!! Ste andeličky, vsetky !!! 😀 😀

@bzucinka2 ja som to skusala , s fénom 🙄 ale neslo mi to , no uz som to na potahovkach videla.

zuzana124
13. feb 2012

@pristela ešte som našla takéto, pri tej detskej si odmysli toho maca 🙂

bzucinka2
13. feb 2012

inak ta s tym konom ma dobre nastvala, panika si najprv pre nu zabudla prist, potom ze ako som ju urobila, tak som jej ju opisala a ona mi ale ona nechce zeleny podklad ale biely, vravim biely kon (takeho si vyslovene priala) na bielom podklade? vravim ok, poslem vam foto a v noci prerobim, ale nastastie ju nepotrebovala prerabat, ale uz ma stve vecne su s nou len problemy, raz je mala torta, potom velka, teraz farba, uz mi muz vravel, aby som nebrala jej objednavky, ale ked ja tak neviem povedat nie ☹

mamina1978
13. feb 2012

@reruna Ja davam studenu ,ale nie ladovu. 🙂 a naozaj ,,VZDY ´´mi vyskoci krasne a je vlacny ,nie trusivy a nie suchy.... Este rada naviac.... ruru neotvaram skor ako po pol hodine pecenia mozes prvy krat otvorit a kuknut a po upeceni hned davam dole kraj formicky a necham v kuchyni na stole vychladnut. Ja formicku olejujem a vysypavam hladkou mukou aj kraje. A este, ked das cesto do formy , tak ju troscku pomykam v rukach sem a tam 😀 ale len naozaj jemnucko, aby sa mi cesto rovnomerne rozlialo a neurobilo mi pri peceni kopcek navchu. Viac podrobnosti neviem. Ale ak to takto urobis ...musi sa ti na 1000 % podarit. Daj potom vediet 😉

bzucinka2
13. feb 2012

@pristela teraz sa mi zda ze aj v tortach od mamy casaku to bolo, mozriem ci tam je aj navod 🙂

marci2305
13. feb 2012

@kiya Dobrý nápad... 😉

pristela
13. feb 2012

holky uz mam od vas vybrateeeeeee, moooooc dakujem uuuzasne skoro vsetky som ulozila 😀 poslala som tete dve nech odsuhlasi, dufam ze nebude mat nic proti ciernej farbe-bo ta na nich vypada fakt elegantiššš 😅

mamina1978
13. feb 2012

@dada2007 Gratulujem.... 😉 .... perfekt a ake studium si ukoncila ? Myslim obor...? 🙂

dada2007
13. feb 2012

@mamina1978 dakujéém .... UKF v Nitre........Kulturologia- Stredoeuropska areálová kultúra 😅

lussy23
13. feb 2012

@iwulka23 nádherná, určite sa poteší 😉 @monika76 veľmi krásna @peroli krásna tortička @zklimekova peoknučké dezerty🙂 @mima1311 krásnučké a šikovná dcérka @monikad1 nádhera @lamps je krásna @zklimekova peknučké dezerty🙂

dada2007
13. feb 2012

baby, ked sa robí ta ,,škatula" z čoho sa robí vrchnák???? z toho perníku ako som tu zahliadla? či?

tinkaro
13. feb 2012

ahojte, je tu niekto z okresu kežmarok čo pečie torty? ďakujem 🙂

lussy23
13. feb 2012

@dada2007 jej j ja gratulujem
@bzucinka2 nádherné
@peroli krásna

lucava
13. feb 2012

😉 ahojte..poradte mi...chcem vyskúšať doma urobiť deťom tortu,je lepšia poťahovacia hmota alebo marcipán?je v tom rozdiel? a ako sa dá zafarbiť??je vhodná potravinárska farba v prášku??ďakujem za všetky info. 🙂