Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janulkamartinko
14. feb 2012

@lusil2005 ja to nechapem a keby mam takuto poziadavku asi ju nakopem,spekulanti su najlhorsi,zboznujem ludi ktori mi povedia necham to na tebe :D

daniz
14. feb 2012

@lusil2005
@janulkamartinko
@katulkaaaaaa no radosť vypekať 😒 🙂

marci2305
14. feb 2012

Baby, ktoré drôtikujete .. Aké používate drôtiky? Mne prišli také tenulilinké a neviem čo s nimi? Máte nejaký postup aj s takými tenučkými alebo používate iné? Prípadne poprosím nejaký link, kde objednávate vy a aké. Ďakujem vopred všetkým... 😉

lusil2005
14. feb 2012

@mamina1978 na pivo som pouzila toastovy chlieb, a teraz co som robila taky maly pokus slanej torty, tak som pouzila normalny kupovany chlieb a uz budem len s tym robit. bolo to nenormalne! normalne kupis chlieb, obrezes korky, a nakrajas na platy...

jakelina
14. feb 2012

@marci2305 já používám 28, to jsou tenounké

mamina1978
14. feb 2012

Valentinsky darcek... 😉 ..... Napiste svoje meno chvilku pockajte a uz len pocuvajte 😵 ...........
Piesen ,ktoru mozete darovat vasim najdrahsim........
Len maly hacik 😀 ...je tam aj reklama na ob 😖

http://obtampons.ca/apology

eliska22
14. feb 2012

koľko tu dnes pribudlo krásnych srdiečok 😀 😉 ja som robila muffiny pre manžela, neskôr hodím foto 😉 ako inak tiež so srdiečkami 😀

daducha
14. feb 2012

@mizulienka páni, tá je krásna 😵 😵 😵

marci2305
14. feb 2012

@jakelina A ako s nimi robíš? Ja mám myslím 30, ale sa mi zdajú také krehučké, ako s nimi pracuješ?....Musím asi kuknúť niečo na googli. Sa mi to zdalo jednoduchšie.. 😉 😉

daducha
14. feb 2012

@lusil2005 😀 😀 😀 ,super objednavka ,zobrala si ju ?

eliska22
14. feb 2012

@lusil2005 tak to jej tie pery môžeš len vymodelovať z hmoty, že do 2 kg 😕 😕 😕

daducha
14. feb 2012

@lusil2005 prosim ta,kolko slahaciek si davala na jeden tvaroh? mam robit plnku tvarohovo-slahackovu a netusim ci mi bude stacit 500g tvarohu na stvorec 25 cm,2x plnene.Poznam len ten od Judit, no teraz musi byt slahackovy.Slahacku si vyslahala uplne do tuha?

mamina1978
14. feb 2012

Dievcata ospravedlnujem sa ☹ , neposielajte tu pesnicku na Valentina !!!!!! Ja som tula asi to nie je az tak vhodne, 😖 Mna zmiatlo to meno z ruzi a ake je to pekne a dojemneeeee 😵 , ale teraz ako na to pozeram stoji tam na tetovacke na ramene,, sorry´´ a ja neviem co tam vsetko po anglicky spievaju.Ja rozumiem super nemecky , ale anglicky okrem mozno 10 slov absolut nic. Ale bola by som rada, ked by mi predsa niektora vedela popisat o com to spieva 😉

jakelina
14. feb 2012

@marci2305 vykrojím okvětní lístek, přiložím drátek namočený do lepidla a kousíčkem hmoty ten drátek překryju, pak dám do žilkovače, stlačím, udělám mi to žilky nahoře i dole a ten drátek to krásně zatlačí do té hmoty. Pak kosticí s kuličkou objedu kolem obvodu, aby se to zvlnilo. Do druhého dne nechám zaschnout, nabarvím prachovými barvami a svazuju do květů.

dm1
14. feb 2012

@zuba jasne uz som nahlasena tesim sa! aj som rozmyslala ze by sme to mohli mat bez obedu ked je to tu ale neviem ci by to tak slo

eliska22
14. feb 2012

valentínske muffinky a moja pomocníčka 🙂

desmodka
14. feb 2012

@yamahafazer nevyrezevala som otvor, len som polozila a pre istotu som tam dala aj spajdle

moja valentinska a pozdrav od nas 😀

marci2305
14. feb 2012

@desmodka Krásne....🙂 Ďakujeme.. 😉

marci2305
14. feb 2012

@jakelina Ďakujem...Poskúšam a uvidím čo to bude robiť. 😉 😝 😀

pipka
14. feb 2012

@kleopatris potahovala som zbytkom z torty, teda smartflexom velvet 😉

lusil2005
14. feb 2012

@daducha zobrala, ale stale vaham... najhorsie ze do mna stale husti ze musi byt ta torta DOKONALA!!! az sa jej bojim 🤐
na jeden tvaroh jednu slahacku. uuuuuplne vyslahana. podla mna je toho z 500g tvarohu a dvoch slahaciek ocosi viac ako ked robis jogurtovo-slahackovu plnku so stuzovacom. cize by ti to mohlo vyjst do stvorca.

lusil2005
14. feb 2012

@daducha ja som jej povodne chcela urobit nieco taketo http://www.flickr.com/photos/nonati/855196088/ a o to oprety vymodelovany lesk na pery... ale uz mam tik ked vidim ze mi blika od nej sprava!

kleopatris
14. feb 2012

@pipka a to ho nejako rozpustis, ci potahujes kazdy muffin samostatne? ja som videla taky tekuty fondant, kam sa to namaca, ale kde ho vziat 😲

pipka
14. feb 2012

@kleopatris normalne vyvalkam ako marcipan a vykrajujem a zdobim 😉

kleopatris
14. feb 2012

a nemate napad ako toto urobit?
http://www.bergler-fischer.de/petitFours.php
si nad tym hlavu lamem, ze do coho to namocim....raz som ich jedla a su fantasticke 😵

pipka
14. feb 2012

@kleopatris a nie su obliate puncovou polevou? to sa aj v prasku da kupit 😉

mariann2
14. feb 2012

moja valentínska

katy1979
14. feb 2012

jejda baby vy vsetkvy vypekate valentinske torticky to len ja flakam 😅

lusil2005
14. feb 2012

@katy1979 heh kati, neboj, ja vypekam nevalentinsku 😝

katy1979
14. feb 2012

@lusil2005 ja ziadnu