Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
miciatko
17. feb 2012
@katy1979 ja som sa to iste uz pytala . . 😉
lusil2005
17. feb 2012
baby nepovedala, este sme sa k tomu nedostali. ale ma na mna odporucanie od dvoch svojich kamaratiek ktore mali uz odomna torty, tak hadam vie =-)
vyztuha neni problem, nebojim sa ze sa to prepadne dolu. bojim sa ze neudrzia s tym balans ked je to take vysoke, ved to bude mat takych dobrych 16-18 kg! :-x
zatial som sa uz druhy krat opytala ci si je isty ze chce vsetkych sest poschodi... vobec by som nenadavala keby to zkresal tak na styri... :-N
katulkaaaaaa
17. feb 2012
@katy1979 😃 😃 😃 no som zvedava co napise @lusil2005
katulkaaaaaa
17. feb 2012
@lusil2005 hod mu cenu na rovinu,nech sa zbytocne nestresujes a nakoniec objedna polovicnu 😉 a mozno prekvapi a budes mat super zakazku 😉
reruna
17. feb 2012
@lusil2005 no já bych mu tu cenu řekla na rovinu - vždyť víme, že lidi nemají představu o váze...
katy1979
17. feb 2012
@lusil2005 a to chce co pre svoju frajerku k narodeninam ci robi megasvadbu?
mizulienka
17. feb 2012
@jakelina Majka a ako prosim ta robis ten slahackovy s prazenymi orechami? mnam vsetky kremy, to musi byt dobre 😉
pristela
17. feb 2012
@jakelina @miciatko pchhh !!! torticka kraaasna , ale pre mna malá!!!! ]-( ja si prosim obrovskuuuu, prosím ťa za tu cenu, ktoru jakelinka dáva neviem ci aj tieto vankusiky neobjednam :-p 😃 😃 😃 😃
dajna11
17. feb 2012
@miciatko no aj mna napadlo to urobiť tak nejako,ale chcem to klasicky ako je recept....má to byť jadranská torta a tá je poliata čoko a ozdobená šlahačkou
mamina1978
17. feb 2012
Dievcata... nieco na inspiraciu x-) 😉
http://www.youtube.com/watch?v=NS9U0FQvbvc
sloniiicek
17. feb 2012
Kocky, nie ste nahodou niektora z Vranova nad Toplou? kamoske vybuchla cukrarka, len vcera jej to oznamila a na nedelu potrebovala tortu pre dietatko k 1. rociku? 😞 bola by nesmierne vdacna. 🙂
miciatko
17. feb 2012
@sloniiicek ak sa tu nik nenajde nak na tortach od mamy su cukrarky na mapke , keby tam nasla neaku najblizsiu??
mariann2
17. feb 2012
čaute kočeny, dávam moju prvú tohtotýždňovú, ešte mám tri, dnes večer ideme s drahým na maškarný ples, veľmi sa teším, len musím cez deň urobiť čo najviac, aby som tie torty potom do zajtra stíhala 😉
jakelina
17. feb 2012
@mizulienka upálím karamel z 200 g cukru a zaleju šlehačkou, nechám vychladnout. Uvařím pudink, zašlehám do másla, přidám tu šlehačku a na konec přidám pražené ořechy. Někdy dávám i trochu kávy, ale toto bylo pro malou holku, tak jsem nedala.

@pristela malá, pchch - čtyři a půl kila ti na jednu porci nestačí 😃 😃 ???????????
pristela
17. feb 2012
@jakelina nezáleži na váhe , ale velkosti a výške :-p :-p :-p
baby ja asi na to stretko nepojdem 😞 😞 😞 😞 v takomto pocasi neviem ake cesty budu 😞 😞 😞 a spoj ziadn nejde 😞 😞 😞 😞 😞 ja som takaaa nestastnaaaa
vecernicci
17. feb 2012
@jakelina no nádherná krabička, z tu cenu bych ji brala taky a měla bych to jednou bez práce 😃
děvčata, mám problém, měla jsem dělat dort bez marmelády, ale jak se kolem mě pořád motá malej a nemůžu se soustředit, tak jsem ji tam mázla :-p asi jim mám dát slevu, co? fakt nevím, co s tím 😞 už ho mám i ozdobený 😞
jinak už mě čekají jen čtyři + asi ještě jeden na neděli, jsem dobrák od kosti a neumím říct ne 😉
miciatko
17. feb 2012
baby to odkadal z rici tolko toho pada ja uz nechcem chodit odhrnat okolo domu 😞 😞 😞 😞 😞
miciatko
17. feb 2012
@vecernicci a nechces im zavolat , lebo ja mam kamarata co ma alergiu na ovocie a to nemoze ani dzemy.
vecernicci
17. feb 2012
@miciatko oni si právě každou chvilku mají přijet, no když tak do odpolko zbouchnu jiný :-p
jakelina
17. feb 2012
@vecernicci snad to nebude vadit, uvidíš.
dm1
17. feb 2012
@pristela 😞 to by bola velka skoda 😞 . Mne sa tiez neche moc do toho casu navyse pojdem od nasich z hornej poruby kde ideme uz dnes navecer a tam su cesty hrozne :-p
zdenallicka
17. feb 2012
@jakelina A mlže ten krém pod potahovku?
pristela
17. feb 2012
@dm1 keby aspon viem ake su cesty, ale ked vcul snezi u nas -to uz je vrchol a oslava zimi 😃 tak tam bude isto a ja take stare tututko 😞
lucinka10011
17. feb 2012
MOJA 6 TORTICKA NA KRSTINY PIEKLA SOM JU PRE KAMOSKU CO POVIETE PODARILA SA MI? =-)
miciatko
17. feb 2012
babenky teraz nedavno tu niekto dal link na tie mackove papucky, prosim dajte mi ho sem este raz , mooc dakujem
mamina1978
17. feb 2012
@miciatko Myslis tento? Ja som si ho tiez ulozila, lebo je velmi pekny....

http://deborahhwangcakes.blogspot.com/
miciatko
17. feb 2012
@mamina1978 juj zlaticko si, dakujem
jakelina
17. feb 2012
@zdenallicka já ho tam nedávám, už kvůli těm ořechům, aby to nebylo hrbolaté.
zdenallicka
17. feb 2012
@jakelina A jo, to mi nedošlo..😃