Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
28. mar 2010

ahojte - Heni !!! krásne tortičky, myslela som, že všetky rovnaké a ty si sa tak vyšantila, jedna krajšia ako druhá, normálne som si nevedela vybrať. 😵 😵 😵 😵 😵 A dobrý nápad na minutie farebnej MMF 😉

henikav1
28. mar 2010

dakujem anibas, ved prave, chcela som poskusat formicky, kliestiky a minut zvysky , no a nevedela som sa rozhodnut, ze ake spravim, tak som si vzdy vybrala jednu a hrala sa s nou a potom dalsiu a dalsiu 😀 😀 😀 nebolo to na objednavku, iba detom do skoly, takze som robila v pohodicke, ziaden stres

henikav1
28. mar 2010

teraz peciem pre zmenu vianocku od vinky, mnam, kazdu chvilku bude hotova a vyzera fantasticky, tak snad ak ju nespalim bude aj dobra. Len som ju nerobila s hrozienkami, ale s cokoladovymi kuskami

anibas
28. mar 2010

Ja som dopiekla bábovku, už sa nemôžu dočkať kedy vychladne ! 😀

llumka
28. mar 2010

ahojte,musim pochvalit vetkych najnovsie vytvory su nadherneee

prosim poradte,vo FB pytaju na moju najnovsiu tortu cenu,nemam odvahu dat 20€ co mam robit?

nadulici
28. mar 2010

ahoj baby davno som tu nebola, ale citam vas pravidelne...idem si po radu.....budem robit barbinu a zaujimalo by ma ako sa robi take volanikove nariasenie pod saty, ktore tak troska trci spod sukne....vyzera to ako spodnicka, alebo co......su to nejake pasy potahu, ktore sa potom kosticou stensia?....jedine toto ma napadlo....dakujem za rady 🙂 🙂

henikav1
28. mar 2010

llumka, najdi odvahu, nadychni sa zhlboka a povedz im "iba 20 ako pre vas" 😉
nadulici, na tie volaniky tu bolo video, asi tak 1-2 mesiace dozadu, ak ho najdem, tak ti ho poslem

henikav1
28. mar 2010
henikav1
28. mar 2010

ja som nedavno robila barbie s takymi volanikmi pod suknou, ak chces, kuk sem http://www.tortyodmamy.sk/?q=user/9510/images

vinka
28. mar 2010

Heni teraz som sa tu dostala.Ale idem odpadnúť z tých mini tortičiek.To bolo asi horšie ako jedna riadna torta však.Ale boli perfektnééééé. 😀 A ako si to robila.Jednu velku tortu a tú potom narezala na menšie? 😕

hejdita
28. mar 2010

ahojte 🙂

tak sme mali notbook v opreve joj ako som rada.....

upiekla som ten bubienok zajtra dam foto

a idem kukat deti noci 🙂

henikav1
28. mar 2010

jej vinka, ty si zlata, dakujem za pochvalu, akurat som na teba dnes myslela, robila som tu vianocku, mnam
a ano, najprv som chcela piect v malych formickach, ale mala som vela prace, tak som nestihala, normalne som si upiekla dva platy na velkom plechu, naplnila a potom pokrajala na kocky a potom som sa uz len zabavala, ale som hlavne minula vsetky zvysky MMF

hejdi, uz sa tesim na obrazok bubienka 😉

vinka
28. mar 2010

A to aký bubienok piekla. 😕 ušný bubienok?Alebo bubon. 😕 😀 😀

henikav1
28. mar 2010

😀 neboj vinka, usny asi nie, ale bubon v malom prevedeni, cize zdrobnene bubienok, ved oni su hudobnici cela rodina 😉
vsak hejdi 😀 😀 😀

sofi07
29. mar 2010

alenka,prajem Ti vsetko najlepsie k meninam a aj malej Alenka, nech ste zdrave, stastne a spokojne 🙂
heni, ty si blazon 😀 , tolko kraaasnych minitorticiek a kazda je ina, nadherna, pacia sa mi 🙂 , prosim ta, kolko si casu nad tym stravila??

sofi07
29. mar 2010

heni, aj aj babika, je prekraaasna, nadherna, Heni, superr, dari sa Ti!! 🙂

alionuska
29. mar 2010

Sofi,dakujem...ked vam baby poviem,ze my sme tu tortu este ani nenacali... 😀 😀 😀 stale je v chladnicke...Ale dnes si asi kusok dam,lebo u mna je to vzdy tak,ze ked odidu vsetky torty,az potom mam chut na kusok... 😅

daniz
29. mar 2010

Ali, prosím Ťa hoď ešte raz recept na tvoj základný doboš. krém. Dík nemôžem ho nájsť. A ozaj kúpila som v Lidli cukríky na
MMF a mali len šmolkov. Keď ich umyjem budú biele? Ďakujem. A ozaj tortičky sú úplne super.

henikav1
29. mar 2010

dobre ranko, no poviem Vam, dnes to bol poriadny horor vstat o hodinku skor a maleho som z postele tahala takmer za usi 😀 😀 😀
Sofi, dakujem za pochvalu, nestravila som velmi vela casu nad tym, lebo som si to zjednodusila, upiekla som len dva velke platy a naplnila, no a potahovala a zdobila som len so zvyskami MMF a K2 co uz boli zarobene, len som si niektore dofarbovala, mala som aj kusok cokoplasteliny, tak aj ta odisla 😵 Samozrejme, keby som mala zarabat aj MMF, tak by mi to vzalo strasne vela casu, ale takto nejakych 5 hodin na vsetko dokopy. Viac by som ani nezvladla, u mna totiz vladne zakon schvalnosti, ked nemam ziadnu objednavku, tak mam veget aj v praci, akonahle si vezmem nieco ine do plusu, hned je blazinec aj v praci a samozrejme vsetko surne 😀 😀 😀
Zato barbie, na tej som si zanadavala, to boli take trampoty, musela som dopekat korpus, lebo mala babika strasne dlhe nohy
Daniz, neviem aky su smolkovia u vas, ale ti u nas su celofarbeny, nielen na povrchu, takze aj ked ich umyjes budu modri (teda ak su to ti isti)

daniz
29. mar 2010

Heni tak mi poraď prosím, aké teda mám kúpiť cukríky? A marschmallov od jojo tie by išli? Ináč tá hodina-sráááách.
Ja som prišla na to,že sa menil čas až včera na obed.Aj som skoro vstávala a stále mi časovo nič nevychádzalo. Dík

daniz
29. mar 2010

Napadlo ma, že aj marschmallov je ružový. Do prčic. Čo mi babule poradíte? Potrebujem biely. Či mám urobiť hmotu zo
sušeného mlieka? A ako sa robí.Pomóc!!! ☹ ☹ 😅 😕

anibas
29. mar 2010

daniz - ružový marscm - rubino sa umýva vlažnou vodou, a šmolkou ked chces bielych rozstrihaj

henikav1
29. mar 2010

daniz, mne sa s tou hmotou z mlieka velmi dobre nerobilo, nebola taka elasticka, ale pozor, vela inych si ju chvali a chutovo bola fantasticka a este ta mliecna nebola snehobiela, ale taka kremova
su cukriky rubino, tie su len na povrchu zafarbene cervenym cukrom, tie sa daju umyt, alebo potom take dvojfarebne, ruzovo biele, tie sa daju dobre postrihat noznicami

hejdita
29. mar 2010
henikav1
29. mar 2010

peknyyyyyyyyyyyyy

hejdita
29. mar 2010

dakujem 😵 pacil sa mu bol prekvapeny.....buduci bude lepsi uz to mam vymyslene....

nadulici
29. mar 2010

heni dakujem za link na tie volanky.... 😵
a vsetky torticky mate krasnucke, barbina nadherna.....uz sa tesim, ze sa konecne niekto nasiel, komu upeciem, sice az za mesiac, ale uz mam toho plnu hlavu 😀
ale asi za 2 tyzdne budem malej robit torticku k roku a pol.....chcela by som vyskusat vankusik, tak neviem ci to nie je nejak zlozite 😕 , este musim nastudovat.....a to presivanie baby robite pred alebo az po potiahnuti....ja by som si to najradsej urobila pred, aby to bolo rovne, ale pri vyhladzovani by sa to asi aj tak vyhladilo a ponatahovalo....nie?

daniz
29. mar 2010

Ďakujem Heni Tie cukríky rubino-nie sú to také jahôdky? A prosím Ťa hoď mi recept na tú mliečnu hmotu-vyskúšam,uvidím,spapám,možno i vyhodím 😀 😀 😀 😀 Ale budem moc rada.

hejdita
29. mar 2010

nadulici
vankusik by bol vhodny asi urobit to sitie az po natiahnuti ono by sa to ani nie mohlo natahnut ako potrhat....heh neviem ci mi je rozumiet no ...snad nieco hej....a na torty od mamy tam je tusim aj fotopostup..... 😉

nadulici
29. mar 2010

hej tam je postup, ze az po potiahnuti, ale neviem ci to ja spravim tak rovno 😒 ....preto sa pytam, ci nahodou baby nerobia inak.....asi to skusim takto...ale videla som aj klasiku okruhlu tortu ozdobenu tym presitim, a to si teda neviem predstavit ci by som to rovno naradielkovala....ale profesionalky to asi vedia....
nemate baby nejaky typ, ze ako si pomoct, aby to bolo rovno?....uz som aj rozmyslala, ze si to naznacim troska pravitkom....a potom az to budem mat uz na torte tak dorobim....