Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
18. feb 2012

@miciatko koukám v sobotu ranní ptáče?

stankapk
18. feb 2012

dobré ránko 🙂 pridávam moju okrúhlu desiatu tortu. je pre kámoškinho otca. malo to byt nastvana zelenina a vesele ovocie, no ale moc sa mi to asi nepodarilo 😀

@vecernicci dakujem za recept na orechovy korpus, myslim ze sa vydaril perfektne.

vecernicci
18. feb 2012

@stankapk tak to jsem ráda, nám taky chutná a vždycky se povede a já do něj přidávám ještě trochu oleje, není tak suchý 😉 a dortík je náhodou super

miciatko
18. feb 2012

@vecernicci no ja milujem ked vsetci spia a ja docitavam bez toho ze kazdy ma na mna neaku poziadavku a krpec ma este niekde tiahne

lamps
18. feb 2012

@vecernicci jasné, že môžeš 😅 😅 😅

vecernicci
18. feb 2012

@miciatko tak to já znám 😀

stankapk
18. feb 2012

kocky ako lepite take tenke pismenka? vodu davate pod pismenka? lebo ja davam stetcom na potahovku, a potom mi to vyzera takto ako oslintane :(

@vecernicci dakujem za pochvalu 🙂 toto je z mmf, ale chcela som sa este spytat na mliecny marcipan, mal by sa robit z polotucneho mlieka. u nas mali iba plnotucne a odtucnene. myslis ze ho mozem zmiesat pomerom 1:1?

yamahafazer
18. feb 2012

@stankapk ja davam na pismenko,ale to len troska potrem stetcom minimum to sa ti hned prilepi a kolkokrat ani nedam co sa to hned prilepi aj bez vody

krasne torticky ste popridavali vsetky paradne 🙂 a dakujem vam za like 😵

stankapk
18. feb 2012

@yamahafazer dakujem, budem to tak aj ja robit 🙂

mizulienka
18. feb 2012

ahojte, tak tu je moja posledna tohtotyzdnova, krasne torty ste vsetky pridali, nebudemmenovat samostatne, aby som na niekoho nezabudla 😉

lamps
18. feb 2012

@mizulienka veľmi milá tortička 😅, ja robím tortu s Kittynkou na budúci týždeň 😅

jakelina
18. feb 2012

@larah já si dělám práškové, ale fialovou jsem ještě nezkoušela, tak nevím. 😒

ellise
18. feb 2012

ahoj holky, potřebuji malou radu, mám dělat pivní půllitru, tak jsem se chtěla zeptat z čeho dělaté pěnu. Nějaký tvarohový krém se želatinou nebo co?

vecernicci
18. feb 2012

@stankapk určitě smíchej, bude to v pohodě 😉 já už dělala i jen z nízko, dala jsem víc oleje a i z tučného a olej jsem nedala a bylo to taky v pohodě
@mizulienka super kittynka, ty máš vždycky tak vymakaný detaily 😵 😵 😵
@ellise pěnu jsem dělala z bílků, ušlehala jsem je, pak přidala cukr a dělala nad parou jako na indiánky, ona jak pak vychladne na tom dortíku, tak udělá jakoby kapičky a ty stékají po půllitru dolů a vypadá jako orosené 😉

janulkamartinko
18. feb 2012

@lussy23 Ano,dnes ma anjelik 2 rocky 🙂

miciatko
18. feb 2012

karnevalova 🙂

jakelina
18. feb 2012

@janulkamartinko Martínkovi krásné narozeninky 😉

adka_praha
18. feb 2012

ahojte... tu je moj pokus o zvonilku... 😅

larah
18. feb 2012

@jakelina no ja som tiež skušala tie práškové,mám 13 odtienov som zvedavá ako budu farbiť no ale tu fialovu nie a nie,ked budem potrebovať, asi si budem musieť kupiť hotovu

jakelina
18. feb 2012

@larah když barvím hmotu, tak dělám fialovou z červené a modré, ale není nijak extra, tak zkus co ti vznikne 😀 😝 😀

larah
18. feb 2012

@jakelina takto sa trošku dala mám ju na tej jednej valentinke kvetinku, ale sama farba mi nejde

larah
18. feb 2012

@jakelina na str. 2314

ivigirl
18. feb 2012

ahoj holky, dávám fotečku, co nasdílel odněkud švagr na FB 😀zim
snad nikoho neurazim, mě to pobavilo

eliska22
18. feb 2012

tak moje dve tohtovíkendové tortičky 🙂 tá šmolková je robená podľa obrázku čo mi poslala zákazníčka, len som ju trošku pomenila 😉 chcela malú tortu a mať tam všetko 😝

lucula73
18. feb 2012

@abriela prosím ťa,ty si robila tuším tú čoko mmf...tebe sa a stým podarilo potiahnuť tortu?lebo mne sa to strašne trhá,neviem čo tomu je,chcela som to vyskúšať 😕

mariann2
18. feb 2012

ahojte kočky, pridávam ďalšie dve tortičky 🙂

katulkaaaaaa
18. feb 2012

juj baby krasne torty ste popridavali 😵 moja jedina tento vikend so smoulinkou,konecne sa mi ako tak podarila 😵

vecernicci
18. feb 2012

sím, sím,nevíte někdo jak je ta pribiňáčková plnka, jsem si ji já Karkulka zapomněla uložit 😝

timonko
18. feb 2012

dokončené, pre moju Elinku, ktorá bude zajtra oslavovať svoje 2-hé narodeniny :-*

vlada111
18. feb 2012

@desmodka a čo keby si to využila a skúsila ju zamraziť, že čo to urobí? Pomohlo by nám to všetkým 😉