Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

eliska22
18. feb 2012

@katulkaaaaaa pekná šmoulinka 🙂 keby si videla mňa ako som nadávala, nie a nie ju spraviť, som si myslela, že to budem mať raz dva a strávila som s ňou celý deň, furt som ju prerábala a aj tak som nie celkom spokojná 😀 😝

bzucinka2
18. feb 2012

krasne torticky ste postvarali aj ja pridavam moje 🙂 a jedna pre nasu @pristelu

mariann2
18. feb 2012

@vecernicci mám od báb dva recepty, robila som podľa druhého a je mňam, č.1 Tvarohová plnka -vyslahat 2 slahacky s 8 lyzicami pras.cukru /ja davam o jednu menej + vanil.cukor/ a do vyslahanej zamiesat jemny makky tvaroh 500g davam z lidla v tom kybliku.
Tvarohový č.2 - uvar si normalnu hustu pudingovu kasu z 500ml mlieka, 1 vanilk. cukru a 2 zlatych klasov. Vymiesaj si 250g masla s vanilk. cukrom a praskovym cukrom ( podla potreby) , pridaj 500g tvarohu ( ja som dala 1 jemny a 1 jemne hrudkovity z Lidla ) , citronovu koru. Do tohoto opatrne primiesaj vychladnuty puding a poriadne vyslahaj.

lifinka
18. feb 2012

@mamina1978 děkuji, i vám brzké uzdravení, ať je bez teplot.... 😉
@miciatko díky, kojila jsem pak v 5,30h a 7,30h krásně sál, tak to bylo fajn, vstávali jsme já 10.10h a Maty 10,45h asi musel vše dospát 😉
@vecernicci to mi dělával Ivošek, pak jsem zjistila, že se mu vždy chtělo na Wc, takže když vím, že tak pláče, chce čurkat 😀
musím se mrknout na dorty, ať se mi zvedne nálada....

katulkaaaaaa
18. feb 2012

@eliska22 ani nehovor....prva smoulinka uplny mutant...druha znesitelna alemoja dcera ked ju videla ze mami ona je hrozna 😀 tak som to nechala tak a na druhy den sa mi podarila tato,tiez som si myslela ze to bude hned...a ta tvoja smoulova torta krasna 😵

vecernicci
18. feb 2012

@mariann2 díky moc, ještě tu někdo dával tu s creme olé, že prý právě chutná jako pribináček, já to chi udělat děckám s sebou na hory, ráno odjíždějí s tchánovcema a starší pořád chce něco s sebou 😉

vecernicci
18. feb 2012

@lifinka on ale čůrat nepotřebuje, asi to je k těm neštovicím, má toho už i plné oči a prý ho v noci bolely nožičky, mi ráno říkal

eliska22
18. feb 2012

@katulkaaaaaa díky, no veď ma potrápila 😉

lifinka
18. feb 2012

@vecernicci aha, já zapomněla,no a kapky na svědění dáváš?maty má taky oči, mám na to ten optalframikoin, tam prý pudr nesmí.

lifinka
18. feb 2012

@bzucinka2 nádherné a jak jsi prosím tě dokázala tu poslední to dítě v posteli? 😀 😀 😀 😀

zuba
18. feb 2012

@vecernicci ten tvarohový s ole bol myslím, že tak isto ako dával mariann2 ten prvý - tvaroh + šľahačka, len sa k tomu pridal čokloládový ole

desmodka
18. feb 2012

@vlada111 uz je neskoro. mysi mali hody 😀 😀 😀

lifinka
18. feb 2012

@mariann2 krásné a ten měšec jsi dělala také a penízky, nejde to rozeznat na té malé fotce 😉

reruna
18. feb 2012

@vecernicci pribináčkový krém :vyšlehat 2 šlehačky, kyblík tvarohu Pilos z Lidlu (nebo jemný tvaroh), 2 pudinky olé bez vaření zašlehat , už nevím, kdo ho tu dával, ale taky si dělám na něj zálusk, že ho vyzkouším

lifinka
18. feb 2012

@eliska22 krásné a to pivo je světlé, máš někde postup? nebo jsi to dělala z hlavy?

lifinka
18. feb 2012

holky, chtěla jsem se zeptat, co děláte tu travičku, je to s použitím česnekovače?A máte nový, nebo používáte ten na česnek, nepáchne to paqk po česneku?😀

mariann2
18. feb 2012

@lifinka mešec je z punčoviny a peniažky sú kupované čokoládové mince a lis používam ten na cesnak, ale cesnak s ním nepučím, lebo cesnak nejeme 🙂

reruna
18. feb 2012

@lifinka já mám nerez česnekovač a na tu trávu jsem ho jednou použila, mě to nepáchlo, a nechtělo se mi teda kvůli jednomu dortu kupovat na to zvláš´t nový...

eliska22
18. feb 2012

@lifinka no z hlavy nie 😀 tu je postup 🙂 http://www.tortyodmamy.sk/krigel-pivovy-pohar

timonko
18. feb 2012

pre moju Elinku na zajtrajšiu oslavu 🙂

eliska22
18. feb 2012

mi práve prišla ďakovná sms za tú šmolkovú tortu 😵 😵 😵 tak som rada, lebo bol tu pre ňu jej muž a teda peniaze mu ťažko išli z ruky 😉

reruna
18. feb 2012

Nádherné dorty tu zase přibyly, fakt jste moc šikovné všechny! 🙂
@lifinka @vecernicci ať se vám ti nemocní brzo uzdraví, neštovice nás teprve čekají, bojim, bojim☹ očkovaní nejsme... a k tomu nočnímu pláči - zkus si najít něco o nočních děsech, jestli to náhodou nesedí... náš starší to jednou měl, strašně v noci brečel, byl plně mimo...nebo jestli ho bolí nožičky, tak to můžou být růstové bolesti - to prý bývá hlavně v noci...

lifinka
18. feb 2012

@reruna no právě, kopovat nový bych nechtěla proto se ptám, zda to bylo načichlé 😉 díky
@eliska22 díky

monikad1
18. feb 2012
lifinka
18. feb 2012

@timonko krásnýýý 😀 taky mě čeká s Minnie

lifinka
18. feb 2012

holky, a psaní, které máte větší si modelujete samy? Já mám vypichovač, ale je jen 1cm vysoký max 1,5 je to o ničem....na co to jméno dát? aby to bylo výraznější?napadly mě ty drátky?

janulkamartinko
18. feb 2012

@katulkaaaaaa to poznam,ja som raz vecer robila fifi a ta bola hrozna,tiez som ju nazvala mutantom a na druhy den sa podarila,smoulinka kraaaasna 🙂

katulkaaaaaa
18. feb 2012

@janulkamartinko dakujem Januli 🙂

janulkamartinko
18. feb 2012

@jakelina , @katulkaaaaa , @lussy23 , @pristela , @miciatko dakujem vam za pochvaly potesili ste ma a vsetkym moc moc dakujem za paci sa mi :D

mizulienka
18. feb 2012

@katulkaaaaaa krasna smoulinka

baby, ako by ste roibli takyto stit? normalne upeciem platy na plechu ale ako to ma zrezat, aby to bolo take, ze do obla?? ja som este taku 3D tortu nerobila a nejak formovat korpus je pre mna spanielska dedina