Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ikula2
18. feb 2012

@lusil2005 ten vankusik je naaaaadherny 😵

lussy23
18. feb 2012

@stankapk jej to je zlatééééééééééé
@katulkaaaaaa krásnučká tortička
@mariann2 krásne dielka
@eliska22 prekrásne tortičky
@adka_praha krásna tortička aj víla
@miciatko krásna
@mizulienka nádherná torta
@janulkamartinko všetko najlepšie, veľa zdravíčka a nech je stále veselý a poslúcha maminku 🙂

lamps
18. feb 2012

@lussy23 ďakujem za prianie, Terezka bola z torty riadne vytešená. Vymenovala nám všetky časti, ktoré nesmieme zjesť. Budila ma ráno ešte bola tma, že aby som jej ukázala tortu 😀, ktorú som ja dokončovala do jednej v noci.

zklimekova
18. feb 2012

ešte máme valentínsku náladu 🙂....len tak ku kávičke 🙂...taká mini - to písmo je otras..fixa mi nechcela písať, neviem prečo:( ..je to krivo..ale hlavne že chutí 🙂...a na tortu sa zle píše , keď sa trasie ruka🙂....z torty ostal krém tak som ho použila na perníkové muffiny 🙂

lussy23
18. feb 2012

@monikad1 nádherná
@timonko krásna a dcérke všetko naj, veľa zdravíčka, úsmevov a nech poslúcha maminku
@bzucinka2 prekrásne tortičky a zlatý spinkajúci anjelik aj tá bábika je krásna - @pristela

timonko
18. feb 2012

@lussy23 ďakujeme 🙂

lussy23
18. feb 2012

@ajka82 jej veľmi pekná tortička. Rafik treba obaliť papierom
@79zuzana nádherná torta
@ikula2 suprové torty
@lusil2005 prekrásne tortičky

lussy23
18. feb 2012

@zklimekova krásne
@lamps 🙂 zlatá. To bola aj obľúbená rozprávka nie?

vecernicci
18. feb 2012

@ajka82 ještě hodně tmavé, kvalitní je coop kakao, je balené v pytlíčku po 10 dekách a mám ho taky vyzkoušený, dřív bylo dobré to z kauflandu, ale poslední dobou se hóóódně zhoršili a je světlé 😉
@79zuzana @ikula2 @lusil2005 holky, super dortíky fakt je na co koukat 😵 😵

lamps
18. feb 2012

@lussy23 áno je to jej obľúbená rozprávka. A keď tak sledujem správanie našej Terezky, mám pocit, že tú Malú princeznú robili podľa nej 😀

vecernicci
18. feb 2012

Tak už jsem mu ustlala 😀 doufám, že to nebude moc vulgární pro 15 letou holčinu 😝 ale pořád lepší než 3D kousek 😀 jsou to jen provozní fotky, zítra nafotím při denním světle, kluka jednoho 😀
jinak váha 3,6 a 25 cm 😀

dajna11
18. feb 2012

ahojte kočky,užž zasa idem po radu.......náhodou ste nerobvili tortu tak že na vrchu bola šlahačka a to ste ešte celé poliali čokoládou?????mám obavy aby sa šlahačka nepustila ked by sa polievala polevou,či to bude držať,bo taký je recept a tak by som to chcela urobibť 😀 😀

eliska22
18. feb 2012

@vecernicci super, ale teda dostať toto moja dcéra k 15 ke, tak neviem, neviem či by som neskolabovala 😀 😀 😀

vecernicci
18. feb 2012

@eliska22 není to snad moc vulgární, ne?

alenv
18. feb 2012

@vecernicci a oni si to tak přáli? Nebo pro koho to máš 😀 😀 😀 tak kdbych to dostala já v 15 tak by mě to rozveselilo

bzucinka2
18. feb 2012

@lusil2005 krasne a aj ten mamutiak super 🙂

jakelina
18. feb 2012

@mima1311 já myslím, že ty stonky jsou jenom válečky hmoty nalepené k sobě a nahoře je to vytvarované do kulata punčovinou nebo seřezaný korpus a na to na párátkách napíchané kytičky.
Ale možná se pletu. ☹

eliska22
18. feb 2012

@vecernicci v pohode je tá tortička, mne sa páči 😉

vecernicci
18. feb 2012

@alenv to chtěla paní pro vnučku 😀 ale chtěla reálnýho 3D, ale to jsem odmítla, to dělat nechci, tohle je takový srandovní,jsem jí říkala, že jen srandovního nebo nic 😝 tak souhlasila, hlavně když tam bude 😀 😀 😀

eliska22
18. feb 2012

@vecernicci ukazovala som teraz tú foto torty mm a ten, že a to je čo??? 😀 😀 😀 až neskôr mu zaplo 😀

dajna11
18. feb 2012

@mima1311 presne aKO píšu,je to hore vytvarované do gulata,a po bokoch su len nalepené valčeky hmoty ako stonky...niekde som už videla na to postup.--

vecernicci
18. feb 2012

@eliska22 to asi nezná 😀 asi to taky ještě neviděl na plátcích rudých růží, jako @jakelina 😀 😀 😀

eliska22
18. feb 2012

@vecernicci 😀 😀 😀

mima1311
18. feb 2012

@dajna11
@jakelina
dik kocice , som si to aj tak predstavovala ,urcite ju vyskusam , mne sa strasne paci ...som myslela ze ak nahodou niektora najdete presny postup , ze by mi to ulahcilo ...potom sa pochvalim 😀

mrka2
18. feb 2012

@vecernicci nie je to vobec vulgarne, je to sranda a pre pubertacku ako stvorene.. videla som teda naozaj vulgarne torty tohto typu a to sa s tym naozaj neda porovnat. super s tymi lupienkami 😉 😀

artepf
18. feb 2012

ahoj holky, přidávám včera dodělaný 8 kg dortík, od prsou do pasu plněný tím pribináčkovým krémem, co jste tu o něm psaly, je výýborný a od pasu dolu kávovo-karamelový, co tu myslím @lamps dávala receptík, taky moooc dobrý 😵 🙂 . s dortem jsem se trochu "prala", je to můj druhý 3D dort a hlavně první takhle veliký na potahování, takže není 100%, ale napodruhé už snad bude 😀

vlada111
18. feb 2012

@vecernicci tak toto je prvé mužské tortové prirodzenie, ktoré je aj chutné 😀

mariann2
18. feb 2012

@bzucinka2 ďakujem, pár z tých tort som mala ako vzor uložený aj ja

alenv
18. feb 2012

@vecernicci no pokud chtěla 3D 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tak tohle opravdu vulgární není.. ale teda babička je číslo 😀 😀 😀

abriela
18. feb 2012

@dajna11 Pri polievani musis mat vhodnu teplotu cokolady, aby sa netopila pod teplou polevou slahacka. Robila som parizsku slahacku, polievala coko polevou - smotana, cokolada.

Minuly tyzdne som vyskusala aj parizsku slahacku a na nu potahovku z MMF. Tortu som robila v piatok o 23tej, v sobotu do vecera bola potahovka v pohode, no v nedelu sa uz zacala topit.