Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
19. feb 2012

@bzucinka2 ty olé pudinky přimíchat jen ten prášek
@vecernicci tak to bude asi z těch neštovic, musí to být hrozně nepříjemé. A dort je super🙂

mima1311
19. feb 2012

@daducha uzasne nieco ....

vladka1
19. feb 2012

pro kamaráda mudra, co mi šil vazy v zápěstí 😉

alenv
19. feb 2012

@jakelina já ted řeším to samé, Alešek bude mít za chvilku první narozeniny a to je stejně nemá nic oblíbeného.. a tak jsem se rozhodla pro bud mořský nebo námořnický 😉

anicka26
19. feb 2012

Mamičky,chcela by som skúsiť poťahovanú tortu,hmotou K2,poradte,myslíte,že by sa dala potiahnuť nepečená torta,taká piškotovo,smotanová?Lebo takú máme najradšej 🙂

reruna
19. feb 2012

@anicka26 nejspíš ne, protože ta smetanová nápln by ti rozmočila ten potah...

vecernicci
19. feb 2012

@katulkaaaaaa já ho měla schovanýho na tácku, přikrytýho utěrkou a danýho nahoře na lince 😀 😀 😀

vecernicci
19. feb 2012

@artepf super torzo, já měla první taky hrbolatý, ale druhý už jsem hladila a hladila, až se mi manža smál 😀 😀

vecernicci
19. feb 2012

@lawli krásná čokoládová, toho se já bojím až ji po mně bude někdo chtít 😉
@daducha no co ti mám povídat, jedním slovem nádhera, ty jsi kouzelnice s marcipánem a ještě takové množství 😉

vecernicci
19. feb 2012

@vladka1 jé to se líbí synovi, on je teď na kostlivce a zombie 😀

yamahafazer
19. feb 2012

@anicka26 taku nepotiahnes lebo je to aj moc mekke taka torta a by to uplne roztopilo ten potah a k2 je strasne mekka mala som ju raz a posledny krat mne sa snou zle potahovalo sa trhala a neni taka elasticka

jakelina
19. feb 2012

@yamahafazer když on se na televizi nedívá a tak žádnou oblíbenou postavičku nemá. 😒
@daducha krásné všechny, ten bazén je krásný. Jak jsi dělala ty trojúhelníčkové vlaječky???

vecernicci
19. feb 2012

@jakelina tak mu udělej toho medvídka, co s ním spí 😉 ono to 3D není zas tak těžký

abriela
19. feb 2012

@yamahafazez dakujem za like. A to je moja druha torta co som piekla este januari. Trubicky su preto tak, lebo jedenablik lidlovsky nestacil 🤐 😀 . Okruhlu formu na pecenie mam len 26cm. Az teraz som zacala experimentovat a peciem uz aj v hrncoch.
Kocky dakujem za like.
@daducha- bazen necha chybu, este aj tie vlajocky - nadhera.Uzimeni tucniaci so šalom a zirafa - su tiez uzasní

siss_sz
19. feb 2012

@artepf krásna..
prosim ta, nehodis mi sem (alebo do IP) recept na ten pribinackovy krem? nejak mi usiel..dik moc... 😉

ladydia
19. feb 2012

Ahojte babule prikladam foto mojej 3dnovej prace, žial stala sami taka vec, že som tuto torticku piekla pre svoju kamosku na oslavu jej maminy, asi 2 mesiace dozadu som piekla 3,5-kilovu pre jej manzela a tak som jej povedala, že to ma odomna gratis, kedze ona ma auto a kedykolvek potrebujem, tak sa na nu mozem spolahnut...v piatok si prisla po tuto, zobrala a cau, dodnes sa mi neozvala, viem ze spolu este urcite budeme, no neviem ako sa mam zachovat, kolko mam za nu pytat...rada by som aspon aby sa mi vratili naklady...torticka ma 8,5 kg. Dakujem 🙂

mizulienka
19. feb 2012

@ladydia jej ta je nadherna...tak to nie je od nej velmi pekne, ze sa ani neopytala, kolko je dlzna 😒

ladydia
19. feb 2012

Dakujem krasne, naozaj som strasne sklamana peciem len pol roka, vacsinou rodinke a samozrejme zadarmo, toto bola prva moja objednavka a hned som takto dopadla!

79zuzana
19. feb 2012

@ladydia no teda toto je velmi neprijemne. Mala by jej zavolat alebo ked sa stretnete tak pripomenut, ze gratis sa mysli praca a nie suroviny. Vies, to si ludia casto myslia,ze cela suma, ktoru dostanes za tortu je len tvoj zarobok a suroviny sa ti len tak pritrafili 😀 😀 😀 Aspon tu to tak funguje. Ja ked robim tortu pre znamych zadarmo, tak pripomeniem, ze bude len za suroviny 🙂 aby nedoslo k nedorozumeniu, stale im spocitam, co ma stoja suroviny 😉 Inak ta tvoja torticka je fakt nadherna. Tie kvety su modelovane?

mizulienka
19. feb 2012

@ladydia pecies iba pol roka? tak tato je uplne dokonala torta a tie orchidee ako zive.

artepf
19. feb 2012

@ladydia to je dost těžké radit, když už si ten dort kámoška odnesla, měly jste se dopředu nějak dohodnout nebo jsi jí měla předem říct, že od ní chceš aspoň na suroviny, teď už se s tím asi nedá nic dělat 😖

ladydia
19. feb 2012

@79zuzana Dakujem, ano kvietky su modelovane so smartflexu
@mizulienka 🙂 dakujem krasne, ano moja prva torticka bola synkekovi k 1 rocku a vtedy ma to natolko uchvatilo, že som zacala surfovat po nete a stala sa zavisla 😀

mizulienka
19. feb 2012

@ladydia mas niekde na stranke aj svoje torty? by som si rada pozrela 😉

miciatko
19. feb 2012

@ladydia alebo jej zavolaj opytaj sa ako chutila torticka a posun rozhovor smeromku peniazkom

peroli
19. feb 2012

@ladydia já bych asi napsala sms něco ve smyslu "ahoj jak dorta chutnala a jaká byla oslava.. až se uvidíme tak se srovnáme, měj se krásně a napiš".. prostě něco podobnýho 😉

abriela
19. feb 2012

@ladydia kvety su krasne, si sikovna. Baby radia dobre, treba dopredu dohodnut. Alebo jej zavolaj, aka bola torta, ci chutila a povedz, ze robila si ju zadara, ale, ze suroviny nieco stoja...
Pecies pol roka - prva objednavka? Zasmiala som sa, lebo ja som prvu tortu robila v novembri, druha bola v januari. Od noveho roka peciem (uz mam upecenych 8 tort a 5 potahovane) ale hned tretia este v januari bola objednavkova 4kg a vzala som za nu 20€ .

peroli
19. feb 2012

můžete mi prosím poradit... jak by jste udělali tu modrou a zelenou? asi namalovat co (klasika prášková barva + alkohol)?

abriela
19. feb 2012

@peroli na obr. je to malovane, ale myslim si, ze lepsie by torta vyzerala, ak by to bolo cele z farebnej hmoty.
To kto si vybral taku "skaredu" tortu? Prepac, mne sa obrazok nepaci.

miciatko
19. feb 2012

@peroli bud namalovat, alebo tam dat vyvalkane stvorce

ladydia
19. feb 2012

@mizulienka Ano na stranke torty od mamy, pod nickom Ladydia