Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

yamahafazer
19. feb 2012

@pristela ja som videla u kamky v albume,ze ty si doniesla do swapu tu tvoju nadhernu damu co si robila 🙂 to teda ten kdo ju dostal musel byt extra nateseny taku nadheru mat a aj ty si si nieco doniesla?

vlada111
19. feb 2012

@ladydia torta je nádherná, ale neviem či sa nebudeš musieť ozvať, lebo oni si zrejme myslia, že to majú zadarmo. 😠

mailli
19. feb 2012

poprvé jsem dělala dva dorty najednou... každý úplně jiný... Timmy je chudák nějaký vykulený, ale líbil se. Turistický s mapou budu předávat tak za půl hodinky, tak jsem zvědavá, co na to řeknou. Jsem na rozpacích, vůbec jsem nevěděla, co na téma "děda je vášnivej turista" udělat 😅

ladydia
19. feb 2012

@vlada111 Teda babule tak teraz som dostala taku facku od zivota...ako ste mi radili tak som jej poslala sms, že ju teda zajtra cakam na kafe a ze sa dohodneme na cene, ona mi odpisala, ze mi po svagrovi poslala vysluzku a aj obalku kde mam peniazky za tortu, stepovala som ako lev v klietke kym dorazil a ked som obalku otvorila bolo tam 20 eur!!!!!!!!!
Tak som jej opat pisala, ze ako to mam brat? Odpisala, že tortu vychvalili absolutne vsetci, ze dokonca ma uja kuchara a on povedal, že lepsiu tortu v zivote nejedol -tym sa nechcem chvalit, len podotknut, že na zaklade tej chvaly jej bolo hlupe, ze mi nic nedala 😀DDD no tak to som sa teda poriadne zasmiala.................takze so sucitu mi poslali aspon 20 eur!!!
Moja odpoved bola, ze,,len" naklady ma vysli cez 30 eur, nehovoriac o tom, že som na nej makala 3 dni a pri mojom drobcovi to bol fakt boj...takze by som bola rada keby mi preplatila aspon suroviny!

yamahafazer
19. feb 2012

@ladydia tak to teda nebola dobra zkusenost zo zakaznickou aj ked to bola kamaratka racej sa vzdy dohodni dopredu na cene ja teda vzdy kazdemu poviem kolko to bude stat aspon zaokruhlene ked sa ti neda presne povedat cena,ale teda to si ozaj dost prerobila 😒 aspon na buduce budes vediet,ze treba hned povedat este len ked si ide objednavat co ju to bude a torticka bola nadherna aj tie orchidee krasne

dajna11
19. feb 2012

@ladydia nádherná a teda ti poviem že 20 eu....je viac ako siešna suma.,ludia už nemaju ani hanby ti poviem 😖

ladydia
19. feb 2012

@yamahafazer Dakujem, no clovek sa uci na vlastnych chybach...

dajna11
19. feb 2012

moja čoko jadranská....

yamahafazer
19. feb 2012

@ladydia mne sa raz stalo,ze jedny uplne neznami mi volali v stredu,ze potrebuju tortu na piatok rano hotovu futbalove ihrisko s pancikom tak ma prosikali tak reku spravim a rychlo som este vecer modelovala branky a futbalistu a vo stvrtok som rano utekala do obchodu a upiekla plat no esteze som ju nemala aj ozdobenu a potom mi volaju,ze ju nechcu lebo babka uz dala niekomu inemu upiect .No ako mala som nervy esteze som ju aspon ozdobenu nemala,ale mordujem sa tu spostavickami a takto mi potom zavolaju no nech sa nehnevaju tak odvtedy som povedala uz nikomu takto rychlo tortu nepeciem nebudem sa nahanat ako debil a potom zavolaju,ze ju nechcu.Tak odvtedy som vsetky taketo rychlovky odmietla maju si zavolat skor nie na poslednu chvilu.

viera6
19. feb 2012

@dajna11 prosím ta o recept ako robíš ty 🙂 dakujem

daducha
19. feb 2012

Baby dakujem Vam vsetkym velmi pekne za komentariky a "paci " ,az mi srdiecko poskocilo,ste moc,moc zlate 😉 .Toto mnostvo bola skôr vynimka,este som tolko nemala,ale tri boli cez tyzden a ostatne na vikend.Keby boli vsetky na vikend tak to nestihnem.Stiham tak, ze drobci su do tretej v skôlke,v piatok idu spat ku nasim a zdobim hlavne v noci,cca do druhej.ked su deti doma, tk max. ma nechaju tortu naplnit a aj sa snazim venovat im a torty az v noci.Ale taketo mnozstvo by som nechcela mat kazdy tyzden,vsetko ostatne stalo, doma bordel jak v tanku a ja poriadne unavena.Zirafka je cela z hmoty, nie je velka,vrch bol priemer korpusu 14 cm.Inak ta torta je z netu, aby som si neprivlastnila napad, no laska na prvy pohlad to bola a velmi som ju chcela niekomu robit,tak isla bratrancovym dvojcatam .Nebola velka, mala cca 6kg.Vlajky na bazene su normalne z hmoty a nalepene na klasika nitke.
A este moja posledna ,uz taka oddychovka,kamoska chcela pre ocka na narodky.

daducha
19. feb 2012
daducha
19. feb 2012

@dajna11 páni tá vyzerá dobre, hned by som si dala 😵

dajna11
19. feb 2012
dajna11
19. feb 2012

@daducha no aj ja by som okusila,škoda že nebudem pri tom ked sa bude krájať

daducha
19. feb 2012

@ladydia velmi ma mrzi co sa ti stalo,tomu sa hovori "kamaratka " .Torta je krasna,zelam uz iba "normalnych "zakaznikov .

viera6
19. feb 2012

@dajna11 dakujem...chcem ju vyskušat,aj som ju pozerala ,ale je ich tu tolko receptov 🙂 😝

ladydia
19. feb 2012

@daducha Dakujem, myslim, ze som sa poucila a pri dalsej objednavke bude priblizne polovica ceny torty ako zaloha -aspon na nakup potravin!!!

dajna11
19. feb 2012

@viera6 aj ja som si popozeraka viacero receptov....ale skoro su všetky rovnaké...tá plnka bola ako oriešková jadranská zmrzlina,fakt božžská

lawli
19. feb 2012

@yamahafazer Ďakujem 🙂 Bala som sa tej čokolády ,ale môžem povedať ,že to s ňou išlo super. Ešte tak mať nejakú formu na tie boky a úplne super... 😀

lawli
19. feb 2012

@vecernicci Ďakujem ,aj ja som spokojná.... ani ma nenapadlo ,že to niekto bude po mne chcieť 😅

yamahafazer
19. feb 2012

@ladydia videla som tvoje torty na TOM mas ich krasne a ta orchidea je nadherna prosim ta podla akeho postupu si robila ?hlavne ten stred lebo ja som teraz robila prvy krat na drotiku a mala som akurat nervy na ne vobec sami to nedarilo poriadne ten stred tam dat a potom okolo tie listy len sa mi to vrtelo.Bez drotiku spravim v pohode,ale na drotiku som niako nenasla takyto postup na tuto orchideu len na ine

yamahafazer
19. feb 2012

@lawli teraz som videla na TOM,ze je pouzita ta silikonova podlozka zelena tu nemas co sa odtlaca na marcipan

daducha
19. feb 2012

Babulky, nemate nahodou niekto na predaj gelovku bluebell od SQK ? Kamka ju ma v ponuke no vypredanu.Je to krasna jemna modra,z Wiltoniek ani sugarflair sa taka neda namiesat ☹ .

lawli
19. feb 2012

@mia1111 ďakujem krásne ,aj zakaznikom sa ľúbila ,tak som aj ja spokojná 🙂 A ako som to robila ? Na linku som si dala papier na pečenie ,nato som naliala roztopenú čokoládu ,nechala som vatvrdnúť a rezala podľa potreby. Potom som tými kusmi obložila okraje torty a na vrch som naliala roztopenú čokoládu z tých orezaných zbytkov...ešte som zabudla napísať ,že som si to sledovala ako to tuhne a keď už to bolo take že skoro tuhe ,tak som do toho vytlačala vzory ,ale ich moc nieje vidno (pridám foto). A vtedy som to aj rezala na potrebné kúsky, nemusela som si nahrievať nožík ,išlo to super... Robila som to tak ako mi písala Danka. Pôvodne som mala v pléne aj na vrch vyrezať kus čokolády ,no odhovorila ma od toho 😅 😅 😀

lawli
19. feb 2012

@yamahafazer nie nemám 😒

jakelina
19. feb 2012

@dajna11 ta čoko je krásná
@daducha moc hezká

jakelina
19. feb 2012

@lawli a jakou čokoládu jsi použila, tu z Lidlu a něco do ní přidáváš???

mariann2
19. feb 2012

@daducha nemám ju na predaj, ale používam ju a je zaujímavé, že píšu, že je gelovka a ony sú tie farby úplne vodnaté a smrdia za octom, ale farbia krásne, mám túto bluebell a rose, spolu sa z nich dá namiešať krásna fialová 🙂

lawli
19. feb 2012

@jakelina ano použila som tu z Lidlu a dala som do naj tuk Ceru...podľa receptu ktorý mam od Danky...