• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

18. októbra 2017 
@ajka82 ked peces v rafiku len ho polozis na plech?lebo ja davam vzdy alobal a na to papier na pecenie a pekne dookola rafika to stacam,ze nema sancu nieco vytiect .Tu je na to dobry postup

http://www.tortyodmamy.sk/content/ako-piect-v-rafiku-aby-cesto-nevytieklo
19. feb 2012 o 18:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dm1 ale krasne sa ti podarila som pozrela foto u kamky
19. feb 2012 o 18:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ladydia ešte to dorieš, prečo by ti mala dať tak málo? A to, že si kamoške nepovedala dopredu je normálne. Ja robím len kamoškám a vedia, že za náklady. Nepotrebujú nič vedieť dopredu, lebo vedia koľko by ich to vyšlo normálne a tak to pekne vykalkulujem a zaplatia mi aj navyše a ešte sú spokojné ako dobre pochodili. Ja by som na tvojom mieste nesklopila uši, ale ju požiadaj o doplatenie. Ono sa to ťažko pýta, ale v živote netreba mať len sklopené uši.
19. feb 2012 o 18:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@vecernicci ozaj a co povedali na tu tortu dzentlmena pre tu 15?
19. feb 2012 o 18:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dajna11 je perfišná, musí byť vynikajúca.
19. feb 2012 o 18:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@daducha nádhera. Tvoje tortičky sú neskutočne čisté a precízne :slight_smile:
19. feb 2012 o 18:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bzucinka2 No neboj,prepinat sa nebudem..ja som unavena este z minuleho roka.-D :grinning: Dakujem a uvedomujem si,ze uz nemam 20..treba si davat na seba pozor.nech je vsetko ok:slight_smile: :slight_smile:
19. feb 2012 o 18:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@abriela dakujeeem :grinning:
19. feb 2012 o 18:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vlada111 no snád,idem zavolať hned ako chutila,nech kritizuju :grinning: :grinning:
19. feb 2012 o 18:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dajna11 daj vedieť, potom mi dáš recept :grinning:
19. feb 2012 o 19:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alionuska myslíme na tebe a ať jste i s miminkem v pořádku :wink:
19. feb 2012 o 19:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alionuska Alenka držím ti palce, nech bábatko rastie a nech je zdravé. Veru oddychuj, lebo si pamätám, že si robievala aj 20 tort týždenne.
19. feb 2012 o 19:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yamahafazer dakujem :slight_smile: ...no ja som sa aj pytala tetusky v obchode, ze ci to musim aj obalovat a ta mi povedala, ze pecie len v rafikoch a polozi na papier na plech a hotovo a ze ked jej aj trosku vytieklo, tak sa nic nestalo... tak som neobalovala a takto to dopadlo :rolling_eyes: po tejto skusenosti uz budem davat aj alobal jak mi radite
19. feb 2012 o 19:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janie80 ja objednávam cez tento, dodajú vždy do 3ch dní :wink: www.peceniehrou.sk
19. feb 2012 o 19:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@yamahafazer paní byla strááášně nadšená, moc se jí líbil, jak dort tak on, mého srdce šampion :grinning: moc jim chutnala, ale puberťačka se prý s ním nechtěla fotit :grinning: :grinning:
jinak na stránkách aldošky je soutěž o nejhezčí dort s růžema, tak jsem tam poslala tu moji podkovu s motýlkem, tak jsem zvědavá
19. feb 2012 o 19:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lussy23 pekne postavicky aj torticky.

Prvykrat som robila kvety, ale uz viem, ze torty s kvetmi veru robit nebudem :wink:
19. feb 2012 o 19:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (20)
@abriela a proč? vždyť jsou krásný, kdybys viděla moje první růže :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. feb 2012 o 19:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vlada111 nooo tak vraj cuťovo skvelá,len som dala vela čokolády na vrch :angry: :angry: :angry: ....no ja nešetrím:slight_smile:
19. feb 2012 o 19:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@abriela a prečo?ved su kráááásne,
19. feb 2012 o 19:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vecernicci coze? krasne :fearful: ? Mne sa nepacia a ani som nevedela ako ich dat na tortu. Modelovanie postaviciek a roznych veci je lahsie. Ale dakuejm za povzbudive slova od profesionalky.
A ako si sa rozhodla? Beries tu pracu?
19. feb 2012 o 19:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@abriela ještě nevím ,jestli to vezmu, nejdřív tam zajedu jen tak na kafčo s kámoškou a uvidím :wink:
a prý profesionálka :grinning: vždyť dělám dortíky jen rok, předtím dělala děckám dorty moje mamka, protože já to neuměla :grinning:
19. feb 2012 o 19:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
a takéto raňajky ma čakali od mužíka :grinning: :grinning:
19. feb 2012 o 19:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (28)
@dajna11 dakujem.
@vecernica ked o rok budem robit aspon z casti take torty ako ty, budem sama na seba pysna :slight_smile:. Uz mam sice na to necelych 11 mesiacov :slight_smile:
19. feb 2012 o 19:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@abriela ďakujem a tie kvietočky sú veľmi krásne.
@dajna11 peknučké, šikovný manžel
ďakujem za všetky lajky. Chystám sa ešte robiť tortu s Jahôdkou, ale ešte neviem kedy ju budem robiť.
19. feb 2012 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yamahafazer ja som si doniesla krasnu magnetku, take srdiecko /asi kupovane/ , ale nevadi , pekne je a magnetiek nikdy nieje dost :grinning: :grinning: :grinning: a ano tu zensku som robila vlastne do swapu tam :sweat_smile: len som to nechcela vtedy pisat verejne, aby dopredu nik nevedel čo dostane, no ked som videla kto ju dostal :frowning2: bola to taka mlada zienka, ktora tam stale len sedela v kute , ani nepozerala ked ucili zienky, prosto nic, len tam sama v rohu sedela :confused: :confused: na co tam sla netusim , Danka vravela, ze istu dobu aj driemala :sweat_smile:
19. feb 2012 o 20:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@abriela ahoj,ešte ťa trošku možem otravovať? kedy a ako mám pridať ten cukor k roztopenej čokoláde a cukríkom?vmiešala si to ručne?idem to ešte teraz skúsiť,som zvedavá na výsledok :confused:
19. feb 2012 o 20:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte... moja vesmirna ala flickr...
19. feb 2012 o 20:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (33)
@pristela že jsi ji raději neposlala mně :grinning: :grinning: :grinning:
19. feb 2012 o 20:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina :slight_smile:))) som ja vedela? :grinning: :grinning:
ale stretko bolo super danka a Nikuš su suprové babenky :grinning: :grinning: :grinning: holky ukazovali postavicky, dve zienky kvietky, jedna zdobenie medovnikov, pak tam bolo potahovanie torty, na zaciatku robila jedna 3D auto tortu a ozaj ukazovali aj pracu s tym extruderom ci jak sa to vola, ale vsak som sa tam nedopracovala :confused: aaa este jedna ženska tam robila čoko tortu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: no prosto dobre bolo :grinning:
19. feb 2012 o 20:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 neotravujes a smejem sa. Ja radim a spravila som len 5 potahoviek.
Cukor davam, az ked hmotu vyberiem z mikrovlnky. Dam trochu, pomiesam vareskou, pomaly prisypavam a miesam. Ked uz hmota nieje taka riedka, dam to na dosku a miesim rukou.
Drzim palce nech sa vydari.
Ta ruzova hmota kvetom je tiez z cokolady. A robila som ju len tak. 2 pasiky cokolady, hrst umytych cukrikov, smotana. Prisypavala som cukor, a spomenula si, ze som zabudla dat farbu.Tak som ju rozrobila s vodu, pridala par cukrikou - roztopila a pridala k prvej hmote.
Ked sa hmota bude lepit, nechaj ju vychladnut, alebo pridaj cukor. Ked sa trha, daj ju do rury zohriat.
19. feb 2012 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok