• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

baby taka hlupa otazka, ale ako sa robi torta so zelatinou navrchu???
to sa korpus necha vo forme na to da krem a pouklada ovocie a na to sa vyleje zelatina??? :confused: :confused: :confused:
20. feb 2012 o 08:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka já bych to tak dělala :wink: zatím jem to vždycky dělala jen na plech :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. feb 2012 o 08:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela Tá kvetinková je úžasná. :wink: :astonished: Chcem sa opýtať, používaš aj pásku na kvietky, alebo iba drôtiky?
20. feb 2012 o 08:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka Áno.. :wink: Ja som to tiež robila rovno na plechu. Mám aj okrúhlu sklenenú a je to super. Inak si to neviem predstaviť... :slight_smile:
20. feb 2012 o 08:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka to je co vieme milion veci ale ako urobit klasicku tortu nevieme. ale ano da sa tam forma aby sa ti to nezlialo. len u nas sa vacsinou aj rozkrajuje a ide tam trocha krem popr. dzem
20. feb 2012 o 08:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka to by aj mna zaujimalo,tiez som nikdy zelatinovo-ovocnu nerobila,a tak velmi dobre to vyzera :slight_smile:
20. feb 2012 o 08:55  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katy1979 ako myslis rozkrajuje>? ze sa normalne korpus rozkroji na platy a da sa tam dzem?ja so nikdy poriadne nepiekla a mam pocit, ze niekedy neviem uplne zakladne veci...

baby a mate nejaky dobry recept na zelatinu? ja som par krat s nou robila, ale nikdy mi nevysla dobre :angry:
20. feb 2012 o 08:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka ano rozkrojit korpus a staci na dve casti a dat trocha kremu nie centimeter. naplnis kludne si aj vrch pomaz naukladaj ovocie a daj naspat obruc. skus zelatinu dr. oetker urcite sa ti podari. nelej ju horucu len musis davat pozor lebo ked zacne hustnut tak hustne rychlo potom nebude rovna. A ani mamina nepiekla? ja viem niekde sa nepecie. to len my sme boli rozmaznany a pomaly na kazdu nedelu sme chceli kolac.
20. feb 2012 o 09:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vecernicci áno - ale len tak, z recesie :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: nečakám žiadne umiestnenie - len som zvedavá na objektívny názor odborníkov - už zaradili foto ?? :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: dúfam, že sa nehneváš - neviem či vlastne zo SR je možné dávať torty
20. feb 2012 o 09:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka já jsem dělala s želatinou tady tu.http://www.facebook.com/home.php?#!/photo.php?fbid=326480664032057&set=a.217405198272938.72206.100000103772563&type=3&theater

Normálně jsem to naplnila krémem s mascarpone a na každé patro dala ovoce a dost. nahoru potřela krémem na to dala ovoce a želatinu DrOetker dva sáčky a jeden je na půl litra.
20. feb 2012 o 09:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka Lucka presne tak - necháš koláč v ráfiku a poleješ želatinou - no a už sa len modliť, aby rýchlo stuhla :grinning: :grinning: :grinning: nie ako mne poslednýkrát cca 1 hod. - nervy v kýbli :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. feb 2012 o 09:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela áno aj ja som si všimla, že kto robí klieštikované torty má straaaaaaaaaašne hrubú poťahovku a to sa prejaví na váhe celej torty :wink: :wink: :wink: :wink:
20. feb 2012 o 09:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katy1979 mamina piekla, ale klasicke u nas isli kysnute kolace :wink: zakusky menej ale aj to sa robila, len ja som bola uz prec z domu, na vyske a potom v anglicku, takze som sa k tomu nejak nedostala a mna to ani nikdy nezaujialo, nechapem, ze teraz vypekam :grinning: :grinning: ja taky antitalent na take veci. :grinning:
20. feb 2012 o 09:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dm1 @pristela krásne torty :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
20. feb 2012 o 09:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka ty jsi kecka, že antitalent :grinning: :grinning:
20. feb 2012 o 09:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mizulienka z toho si nic nerob ja som tiez antitalent :grinning: ale bola by skoda keby taky antitalent ako ty nepiekol
20. feb 2012 o 09:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yamahafazer ja tiež keď zavolajú v pondelok na obed, že chcú tortu v stredu - tak odmietam - nie som robot a mám svoj týždňový program :zipper_mouth: :zipper_mouth: :zipper_mouth:
20. feb 2012 o 09:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas to len mne ked nejaku kliestikujem - pomaly presvita krem cez ten okliestikovany potah :sweat_smile:
20. feb 2012 o 09:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lusil2005 preto sa bojím klieštikovať, aby som neurobila dieru do torty a keď dám hrubo- "pokazím si dobré meno" :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
20. feb 2012 o 09:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina Majka ta je krasna.
normalne si ju plnila ako potahovanu tortu, ze na kazdy plat krem?
20. feb 2012 o 09:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka presne ako píšeš. Jednu mám teraz v chladničke s malinami a tvarohom :grinning:
20. feb 2012 o 09:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina
@katy1979 to vam nebudem hovorit, ako som raz piekla medovnikovy kolac, moj muz sa doteraz na tom smeje :grinning: :grinning: :grinning:
tak som zvazila suroviny, ze cesta som mala v miske na dno a chcela som robit kolac na cely plech :grinning: :grinning: :grinning: ale co uz, sak clovek sa uci cely zivot.
20. feb 2012 o 09:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka vsak bez chyb by to nemohlo predsa ist.
20. feb 2012 o 09:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka ano je třikrát prokrojená, byla dost vysoká. Krému taky celkem dost a dala jsem tam fakt hodně ovoce, ať je svěží. Vážila skoro pět kilo a je z formy 26 cm
@vlada111 vladi a ako si ju plnila, kazdy plat? ci iba n avrch si dala krem? a aku zelatinu si proism pouzila?
@mizulienka :grinning: :grinning: no třeba jsi to chtěla upéct v dětské kuchyňce od Katky a ta nemá velké plechy ne??? :grinning: :grinning: :grinning:
20. feb 2012 o 09:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mizulienka jo a krém na každý plát, tak jak na normální dort a zvenku pak pomazané tím krémem a na to mandle. Chtěli to takhle.
20. feb 2012 o 09:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina hihi tak to by bolo jedine ospravedlnenie :wink:)) s tym, ze katka nebola este na svete :grinning: :grinning: :grinning:

oni chcu 2kg tortu, tak to musim dat aku mini?? ked tam chcem dat dost kremu a ovocia.
najprv chceli iba jednu pat a mat s 2 menami a teraz, ze by chceli dve z toho jedna ta 2kg ovocna.
20. feb 2012 o 09:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka kruh cca 18 cm :wink: :wink:
20. feb 2012 o 09:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky z CZ: prosím Vás, máte nějaké osvědčené a ne moc drahé internetové obchody, kde nakupujete potah. hmoty, marcipán nebo prostě vše,co je potřeba ke zdobení dortu? Děkuji
20. feb 2012 o 09:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok