Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
20. feb 2012

ahojte
moja včerajšia,či skor nočná 🙂

@abriela no nebudem s tou hmotou kamoška,ale ten smartflex to zachránil,že to neskončilo v koši,myslím tá hnedá na spodku,,v tej ružovej je biela čokoláda,to šlo super 🙂

simasa
20. feb 2012

Ahojte babenky, chcela by som sa spytat - tie, ktore ste robili futbalovu loptu, ako ste si vyratali velkost tych 5 a 6 uholnikov? Obvod lopty lomeno 15? Funguje to tak?

lucula73
20. feb 2012

@simasa ahoj,ano obvod lopty deleno 15........vyjde ti dlžka strany uholníkov.je ešte jeden vzorec,ale číslo ti vyjde rovnaké a= d x 0,20828 d je priemer lopty 🙂

dm1
20. feb 2012

@simasa ja som robila podla vzorca na dortomanii. zadala som obvod lopty a vyslo mi cislo - dlzka strany a k tomu su v kazdej dlzke aj uholniky tak som ten konkretny vystrihla a bolo

simasa
20. feb 2012

@lucula73 dakujem, tak aby som zacala pomaly trenovat, ako urobim 6 uholnik a ako 5 uholnik - ach skolske casy su uz veru daleko 😝 😀

@dm1 nasla som to tam tiez, ale je to zaheslovane a pusti ta to, az ked pridas 10 "zmysluplnych" prispevkov do diskusii. A teraz co - budem sa tvarit, ze som profesional a rozdavat tam rady? Trapni su s tym - robia z toho velke tajomstvo, ako keby vymysleli perpetum mobile...

dm1
20. feb 2012

@simasa posli mi mail do IP a poobede ked budem doma ti to mozem poslat

simasa
20. feb 2012

@dm1 Dakujem Dani, si fakt zlata 😵

jakelina
20. feb 2012

Holky dnes je na Primě pořad o dortech. Tak se dívejte. 😉 Je to ve 20.45 na Prima love.

katy1979
20. feb 2012

@jakelina a o kolkej? teda ked nezabudnem a deti mi dovolia

jakelina
20. feb 2012

@katy1979 20.45

katy1979
20. feb 2012

@jakelina super dakujem. prepnem panelak v polovici nevadi muz to prezije

abriela
20. feb 2012

@lucula73 torta je krasna, aj ked ruzovu by som dala tmavsiu. Pisali ste tu,ale u teba to vidim, teba sa pytam: Sikmost si dosiahla tym, ze si zrezala vrch korpusu?
Kazdy ma svoje naj. Ja pouzivam len MMF, aj ked chcem yvskusat aj potaz zo suseneho mlieka, lebo ten bude urcite chutnejsi.
@jakelina kedy- o kolkej????

KOCKY moja kavickova torta pre kolegynu - chutila, pacila sa. Aj napriek tomu, ze neuznava potahovku, lebo to nieje marcipan. A dkonca im este chutila . Aj napriek tomu, ze mi nedoverovala a kazala upiect len malu tortu.

lusil2005
20. feb 2012

@jakelina ja nemam primu ☹

dada2007
20. feb 2012

ahojte.......

micky....ako sa pracuje so silikonovou formičkou na bábätko? mám ju niečím vysypať a pak dať hmotu? a potom nechať položené na linke? či na radiátor? či? ďakujéééééééééém za rady 😉 konečne mám formičku, doniesla mi ju zo stretka pristela 😉 dobrá víla 😵

jakelina
20. feb 2012

@lusil2005 a nemůže ti to někdo nahrát??

jakelina
20. feb 2012

@dada2007 nevymazávám ani nevysypávám. Naplním, dobře utlačím a dám na chvilku do mrazáku.

lucula73
20. feb 2012

@dada2007 ahoj,natlač hmotu,šupni na pol hodku do mraziaka a potom bez problémov vylúpneš 🙂

@abriela dík moja,ono tá ružová nemala bvyť ružová,ja som chcela vrch taaký z bielej čokolády,ale ťapa som tam šupla také ružovožlté cukríky a osdtalo to hentaké 😀
Ja som na tejto torte vlastne testovala dve plny a poťahovku ,takže to je taký miš maš,máme dnes oslavu,tri razy prekladanú kvoli chorobám,tak popapáme 🙂

vlada111
20. feb 2012

@mizulienka hej, spodok korpus mramorový, len som nemramorovala, dala som len biely, potom tvaroch, smotana kyslá a vanilkový cukor a rozpustenú želatínu. Na vrch som dala malinový kompót so želatínou. Používam úplne najobyčajnejšiu želatínu, majú ju v COOPe a Kauflande, takú v bielom komunistickom obale - 20g.

dada2007
20. feb 2012

@jakelina @lucula73 ďakovalaaaaaaaaa 😵

@lucula73 ja budem robiť na víkend 3 mini tortičky-pre malého a malú k meninám a mne k čerstvému MGR.....kedže chcem vyskúšať nové plnky, tak budem robiť 3 okrúhle 15cm priemer 😉 tak som zvedavá......a jednu plnku chcem čoko.......druhú tú pribináčikovú čo spomínala pristela......a tretiu som chcela s tými praženými orechami-ale to je asi vela plnky na malú tortičku.....tak možno skúsim tú parížsku s bielou čoko 😉

mizulienka
20. feb 2012

@lucula73 perfektne sa ti podarila, krasna je, uz som obdivovala na FB 😉 to sa ako robi taka kriva torta, je to tazke??

dada2007
20. feb 2012

@ladydia fúúúúú to je prístup 😒 😖 a ako to dopadlo? ty si jej vlastne odpísala po tom, čo ti poslala tých 20e? no tééééda.........paráda 🙄

dada2007
20. feb 2012

a tortičky úúúúúúúúúžasnéééééééééééé ste popridávali......tie krivé a tie detské, svadobné....aj geeeeeentleman je suprový(len si to neviem predstaviť pre moju dcéru) aj tie čoko.....aj želatínové.....mňamky...

lucula73
20. feb 2012

@mizulienka
@abriela ja som to robila prvý raz,presne podľa tohto videa.. 😉

https://www.youtube.com/watch?v=xHY_F53ClJ8
lucula73
20. feb 2012

@dada2007 no tych plniek máš požehnane 🙂 .a dodatočne gratulujem k mgr. 🙂 ,ja obdivujem všetky baby,čo si robia školu popri deťoch,mne by to už asi ani nepálilo,keď si pomylsím,čo som ja musela do hlavy tlačiť 😝

ja som robila tú vaanilkovú od @lamps ..týmto aj ďakujem ,je výborná,potom som skúšla orechovú z TOm,ale tá mi moc nechutí,tak už viac robiť nebudem.......
a ako sa a prosím robí na pribináčiková plnka?viem že to tu bolo,ale som si to zabudla opísať 🙂

bzucinka2
20. feb 2012

@mia1111 hej idem kuknut, lebo vtedy to tam nebolo alebo som si nevsimla 🙂

dada2007
20. feb 2012

@lucula73 no.....s odstupom času(mám týžden po štátniciach) ale teda.....s odstupom času celkovo....sa tiež čudujem, že som to dokázala 😅 .........ale zase, ked som začala študovať, bola som bez detí......tie sme s manželom zapracovali do nášho života počas druhého a piateho ročníka výšky....ale som rada, že to mám za sebou a dakujéééééém 😵
.....vieš, ja som začiatočníčka a chcem vyskúšať viac plniek ako mascarpone...aby som mala väčší repertoár 😅 😅 😅 tak preto ich chcem vyskúšať 😉 a tá pribináčiková-idem ti to kuk......pristela mi to písala na FB....ja to asi spravím bez tej kyslej smotany.......takže kopírujem:
.......dve slahacky vyslahat do tuha, pridat tvaroh 500g taky ten nie hrudkovity!!!!, zmiesat a vysypat do toho dva pudingy crem ole vanilkove + kyslu smotanu/teda aspon ja som ju tam dala) cukor podla chuti, davala som praskovy a jeden vanilinovy..............

dada2007
20. feb 2012

@lucula73 a ty mi pls. šupni receptík na tú vanilkovú......dakujeeeeem 😉

ladydia
20. feb 2012

@dada2007 Dopadlo to tak, ze mi dnes rano pisala, ze na kavu nepride, lebo je chora...tak ze pride az ked bude zdrava...☹

lucula73
20. feb 2012

@dada2007 vanilkový krém:
3dcl mlieka,2 bal. vanilkového cukru,4 žltky,2 PL hladkej múky..........dobre rozmiešať a uvariť hustú kašu. Po vychladnutí vmiešať do 360gr. masla a 200gr. cukru... / toho masla som dala trošičku viac,asi 375gr./
Ja som iný vanilkový ani nerobila ,toto bol prvý,tiež testujem 😉

jakelina
20. feb 2012

@dada2007 já jsem místo kyselé smetany dala bílý tučný jogurt a bylo to taky mňam. Bez toho to bylo tak tuhé, že to nešlo skoro mazat. 😉