• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@dada2007 Mozes mi prosim poslat recept na ten mascarpone krem...dakujem
20. feb 2012 o 11:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yamahafazer
@alenv holky ja som ju robila takto 2slahacky vyslahat pridat jemny tvaroh 500g , nie hrudkovity!!! pridat vanilkovy cukor +praskovy podla chuti, vymiesat dokopy a pak nasypat do toho 2pudingy bez varenia crem ole, a ja som este dala kyslu smotanu, bo to bolo straaasne tuhe, s tou smotankou mi to chutilo este viac :wink:

@abriela na písanie pouzivam štetec, farbu a ruku :grinning: :grinning: to je napisane len tak od oka, na papier si skusim ceruzkou ako a pak na tortu hned stetcom
20. feb 2012 o 11:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela a nestačil by potom len jeden ten olé...keď je to také tuhé?
20. feb 2012 o 11:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@marci2305 na tejto bola paska na drotikoch biela tak ako som ich kupila , zvlast este raz som nedavala bo som bola k.o. :frowning2: :frowning2: uplne mrtva , ale ked som medzi zivymi pouzivam pasku a robim kvietkom taký ten púčik pod lupienkami z pasky
20. feb 2012 o 11:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 prosim ta ako si robila vanilkovy? akurat mam poziadavku na taky...
a mam osvedcene ze od @lamps su perfektne recepty :wink:
a aj od teba, ten cokoladovy je neskutocny, vcera som dostala take chvaly na ten cokoladovy krem, ze som sa az cervenala :dizzy_face:
20. feb 2012 o 11:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mizulienka jaký čokoládový je tak dobrý???
20. feb 2012 o 11:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 netusim , mozno aj ano, ja som ju skusala prvy krat :grinning:
20. feb 2012 o 11:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lucula73 ok, ukladám :wink: díííííík

@jakelina ahaaaaaaa......čiže tá smotana alebo jogurt tam ,,patrí"........ok! dík

@ladydia no tééééééééda :rolling_eyes:
20. feb 2012 o 11:48  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela dakujem za recept a davala si k nemu aj niake ovocie alebo iba cisto tento krem?
@mizulienka prosim ta a aky cokoladovy si robila?
20. feb 2012 o 11:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dada2007 nemusí tam být, ale jinak se mi to špatně natíralo, tak jsem do toho zašlehala ještě ten jogurt a dala jahody a bylo to bombovní.
20. feb 2012 o 11:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@ladydia
Mascarpone plnka:
---2 slahacky dam do hrnca, do toho 2 biele cokolady, ked sa to rozpusti, odstavim, necham vychladnut, potom na noc do chladnicky, rano vyslaham a do toho na najnizsom stupni mixerom zaslaham 2 x 250g mascarpone. Davam vzdy aj stuzovac do slahacky, niekedy aj 2ks.
20. feb 2012 o 11:50  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka aj mna zaujíma tá čoko plnkaaaa
20. feb 2012 o 11:51  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka ja davam korpus krem alebo lekvar ovocie a zelatinu :slight_smile:ale nechavaj to vo forme aby nestiekla :slight_smile:
20. feb 2012 o 11:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka ja mam tiez robit cokoladovu, napises mi, prosim, ktora to bola? Lebo uz v tom mam chaos. Dakujem vopred.
20. feb 2012 o 11:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ozaj, teraz som pozerala Lidl letak a od dnes je v akcii to mrazene ovocie, co mnohe pouzivate - nejake tri druhy tusim.
20. feb 2012 o 11:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
baby ked robite krivu tortu, tak tu vrchnu davate na tu krivu cast priamo, alebo tam vyrezavate kruh aby sa nezosmykla?
20. feb 2012 o 11:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dada2007 uvidis , ze ak tam nedas smotanu abo jogurt tak sa ti to tam bude ziadat same :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@yamahafazer ano davala som čučoriedky :grinning: zavarane, a tu stavu z nich som "uvarila" so zlatym klasom na hustejsiu a potierala s tym korpusy-akoby s dzemom :wink: ale hodi sa k nej asi vsetko ovocie, ja mam este naj radsej maliny :wink:
20. feb 2012 o 11:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@anibas a na proč bych se měla zlobit? přispívat fotkama může každý :wink: taky jsem je tam dala jen tak, že jsem na to náhodou narazila :grinning:
20. feb 2012 o 11:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@bzucinka2 ja vyrezavam , teraz posledne dve krive tie krabice a na tej deckej som nevyrezala a vobec sa mi to nepacilo :angry: nie kvoli stabilite ale pak mas uplne inak tu sikminu na tej co hore pokladas a musis teda viac zrezavat aby si mala tak sikmo ako sa planuje na zaciatku :grinning:
20. feb 2012 o 11:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina
http://www.tortyodmamy.sk/varena-cokoladova-plnka
ja davam o cosi menej cukru ale je vazne super.
20. feb 2012 o 11:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dada2007 Dakujeeem :slight_smile:
20. feb 2012 o 12:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
20. feb 2012 o 12:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 dakujem, dakujem. Najblizsia torta bude kriva.
@priscela a ake farby pouzivas na to pisanie?
20. feb 2012 o 12:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mizulienka já nemám ráda Heru, dám máslo, to nevadí, že ne???
20. feb 2012 o 12:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mám dalšiu otázku :sweat_smile: :wink: ktoré krémy nesmú ísť pod poťahovku???? mascarpone alebo teda všetky tie, kde je šlahačka? tak? a ešte?
dakujééééééém :dizzy_face:
20. feb 2012 o 12:38  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj holky ma dotaz kolik by sta si vtaly za orechovy rez?A mate nejaky dobry recept na orechovy rez korpus i krem ?dekuji :wink:
20. feb 2012 o 12:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky, prosím vás, mám dělat poprvé 2patrový svatební dort - musím to spodní patro něčím vystužit?? Spodní průměr 26, horní asi 20 cm
....
20. feb 2012 o 12:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka ježiško,to ma teší.už som sa chcela opýtať,či si mala naň odozvu.... :slight_smile:
20. feb 2012 o 12:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina ja tiez nepouzivam heru, iba maslo, do kazdeho kremu, takze jasne daj :wink:
20. feb 2012 o 12:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela Ďakujem. :wink: Nejaký obrázkový postup asi nemáš, čo? Ja som si niečo objednala a teraz neviem ako na to. Môžem ťa poprosiť...odkiaľ si to objednávaš ty?
20. feb 2012 o 13:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok