Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

ladydia
20. feb 2012

@dada2007 Mozes mi prosim poslat recept na ten mascarpone krem...dakujem

pristela
20. feb 2012

@yamahafazer
@alenv holky ja som ju robila takto 2slahacky vyslahat pridat jemny tvaroh 500g , nie hrudkovity!!! pridat vanilkovy cukor +praskovy podla chuti, vymiesat dokopy a pak nasypat do toho 2pudingy bez varenia crem ole, a ja som este dala kyslu smotanu, bo to bolo straaasne tuhe, s tou smotankou mi to chutilo este viac 😉

@abriela na písanie pouzivam štetec, farbu a ruku 😀 😀 to je napisane len tak od oka, na papier si skusim ceruzkou ako a pak na tortu hned stetcom

lucula73
20. feb 2012

@pristela a nestačil by potom len jeden ten olé...keď je to také tuhé?

pristela
20. feb 2012

@marci2305 na tejto bola paska na drotikoch biela tak ako som ich kupila , zvlast este raz som nedavala bo som bola k.o. ☹ ☹ uplne mrtva , ale ked som medzi zivymi pouzivam pasku a robim kvietkom taký ten púčik pod lupienkami z pasky

mizulienka
20. feb 2012

@lucula73 prosim ta ako si robila vanilkovy? akurat mam poziadavku na taky...
a mam osvedcene ze od @lamps su perfektne recepty 😉
a aj od teba, ten cokoladovy je neskutocny, vcera som dostala take chvaly na ten cokoladovy krem, ze som sa az cervenala 😵

jakelina
20. feb 2012

@mizulienka jaký čokoládový je tak dobrý???

pristela
20. feb 2012

@lucula73 netusim , mozno aj ano, ja som ju skusala prvy krat 😀

dada2007
20. feb 2012

@lucula73 ok, ukladám 😉 díííííík

@jakelina ahaaaaaaa......čiže tá smotana alebo jogurt tam ,,patrí"........ok! dík

@ladydia no tééééééééda 🙄

yamahafazer
20. feb 2012

@pristela dakujem za recept a davala si k nemu aj niake ovocie alebo iba cisto tento krem?
@mizulienka prosim ta a aky cokoladovy si robila?

jakelina
20. feb 2012

@dada2007 nemusí tam být, ale jinak se mi to špatně natíralo, tak jsem do toho zašlehala ještě ten jogurt a dala jahody a bylo to bombovní.

dada2007
20. feb 2012

@ladydia
Mascarpone plnka:
---2 slahacky dam do hrnca, do toho 2 biele cokolady, ked sa to rozpusti, odstavim, necham vychladnut, potom na noc do chladnicky, rano vyslaham a do toho na najnizsom stupni mixerom zaslaham 2 x 250g mascarpone. Davam vzdy aj stuzovac do slahacky, niekedy aj 2ks.

dada2007
20. feb 2012

@mizulienka aj mna zaujíma tá čoko plnkaaaa

bzucinka2
20. feb 2012

@mizulienka ja davam korpus krem alebo lekvar ovocie a zelatinu 🙂ale nechavaj to vo forme aby nestiekla 🙂

simasa
20. feb 2012

@mizulienka ja mam tiez robit cokoladovu, napises mi, prosim, ktora to bola? Lebo uz v tom mam chaos. Dakujem vopred.

simasa
20. feb 2012

Ozaj, teraz som pozerala Lidl letak a od dnes je v akcii to mrazene ovocie, co mnohe pouzivate - nejake tri druhy tusim.

bzucinka2
20. feb 2012

baby ked robite krivu tortu, tak tu vrchnu davate na tu krivu cast priamo, alebo tam vyrezavate kruh aby sa nezosmykla?

pristela
20. feb 2012

@dada2007 uvidis , ze ak tam nedas smotanu abo jogurt tak sa ti to tam bude ziadat same 😝

@yamahafazer ano davala som čučoriedky 😀 zavarane, a tu stavu z nich som "uvarila" so zlatym klasom na hustejsiu a potierala s tym korpusy-akoby s dzemom 😉 ale hodi sa k nej asi vsetko ovocie, ja mam este naj radsej maliny 😉

vecernicci
20. feb 2012

@anibas a na proč bych se měla zlobit? přispívat fotkama může každý 😉 taky jsem je tam dala jen tak, že jsem na to náhodou narazila 😀

pristela
20. feb 2012

@bzucinka2 ja vyrezavam , teraz posledne dve krive tie krabice a na tej deckej som nevyrezala a vobec sa mi to nepacilo 😠 nie kvoli stabilite ale pak mas uplne inak tu sikminu na tej co hore pokladas a musis teda viac zrezavat aby si mala tak sikmo ako sa planuje na zaciatku 😀

mizulienka
20. feb 2012

@jakelina
http://www.tortyodmamy.sk/varena-cokoladova-plnka
ja davam o cosi menej cukru ale je vazne super.

ladydia
20. feb 2012

@dada2007 Dakujeeem 🙂

jakelina
20. feb 2012

@mizulienka děkuju 😉

abriela
20. feb 2012

@lucula73 dakujem, dakujem. Najblizsia torta bude kriva.
@priscela a ake farby pouzivas na to pisanie?

jakelina
20. feb 2012

@mizulienka já nemám ráda Heru, dám máslo, to nevadí, že ne???

dada2007
20. feb 2012

mám dalšiu otázku 😅 😉 ktoré krémy nesmú ísť pod poťahovku???? mascarpone alebo teda všetky tie, kde je šlahačka? tak? a ešte?
dakujééééééém 😵

misa1982
20. feb 2012

Ahoj holky ma dotaz kolik by sta si vtaly za orechovy rez?A mate nejaky dobry recept na orechovy rez korpus i krem ?dekuji 😉

breberuska
20. feb 2012

Holky, prosím vás, mám dělat poprvé 2patrový svatební dort - musím to spodní patro něčím vystužit?? Spodní průměr 26, horní asi 20 cm
....

lucula73
20. feb 2012

@mizulienka ježiško,to ma teší.už som sa chcela opýtať,či si mala naň odozvu.... 🙂

mizulienka
20. feb 2012

@jakelina ja tiez nepouzivam heru, iba maslo, do kazdeho kremu, takze jasne daj 😉

marci2305
20. feb 2012

@pristela Ďakujem. 😉 Nejaký obrázkový postup asi nemáš, čo? Ja som si niečo objednala a teraz neviem ako na to. Môžem ťa poprosiť...odkiaľ si to objednávaš ty?