• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

holky prosim vas , zakaznicka si objednala vankusik a ze pre 15ludi, to mam kolko kilovy robit? neviete poradit ?
20. feb 2012 o 20:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela v pohodě, to je soutěž pro všechny :wink: a mně by stačila i ta druhá cena, ta není k zahození:grinning: :grinning: :grinning:
20. feb 2012 o 20:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dada2007 ja som tiez robila tu plnku, bola vyborna. a aj na jadranske rozky bola skvela, pevna...
20. feb 2012 o 20:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@stankapk mica.....a na okrúhlu 14cm priemer minitortičku, mám spraviť z celej alebo polovičnej dávky????? :fearful:
20. feb 2012 o 20:51  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela ja robievam pre 15 aspon 3kg.
20. feb 2012 o 20:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela mica, baby mi tu radili..na osobu cca 200g.....čiže minimálne 3kg aby mal.....
20. feb 2012 o 20:56  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dada2007 z jednej davky vyjde tak na priemer 19
20. feb 2012 o 20:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mizulienka velebíííííím ťa.........dakujem za odpoved :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: ......už som bola mimo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. feb 2012 o 21:01  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Holky jdu si pro radu,když děláte dort se zdobením z čokolády a různě krájíte čoko do tvarů,jen rozpoušíte hořkou nebo bílou,dáváte na papír a pak vykrajujete nebo jí ještě něčím ředíte????
20. feb 2012 o 21:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
20. feb 2012 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Ahojte, ešte nikdy som nerobila marcipánovú tortu, ale teraz plánujem urobiť synovi na narodky. Vlastne ani nie marcipánovú, ale takú s tým poťahom z cukríkov marshmallow. Len sa chcem opýtať, že keď už budem mať ten poťah hotový, ako sa to prenáša z dosky na tortu?
20. feb 2012 o 21:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ewellina ja prenášam rukami, vsuniem si ich pod vyváľanú hmotu a prenesiem na tortu, ale viem, že niektoré babuľky ju prenášajú aj pomocou valčeka :sweat_smile:
20. feb 2012 o 21:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ewellina ja to prenášam tak ako ti už písala @lamps teda rukami :slight_smile:
20. feb 2012 o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps
@zuzana124 Ďakujem, no ešte jednej veci nerozumiem: Keď sa to prenesie na tortu, tak po okrajoch torty zostanú také záhyby. Ako mám dosiahnuť to, aby to bolo rovné?
20. feb 2012 o 21:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ewellina ja prenasam tiez rukami. Ale teraz som videla niekde na you tube, ze to niektori valkaju na umelom obruse na stole a potom preklopia na tortu. Teda ak je hlavne ta torta taka velikanska, ze by sa to rukami roztrhlo.

babuli, pridavam moje dalsie dve. nepodarky:frowning2: prva bola mojmu malemu na nardeniny. Som dobre hromzila, lebo som nebola u seba doma a nemala som svoje veci, tak len taka improvizacia. A tiez chcem vzdat obdiv vsetkym, ktore robite s Haribo cukrokov, lebo mne to voooobec neslo! Ta hmota bola uplne sucha a drolila sa. niekde som tam pototo ten pomer. Ja robievam z tach americkym marshmalows a toto sa mi s nimi este nestalo:frowning2:.
No a ta druha ta je tiez o nicom, lebo som prisla domov az v stredu a torta bola na sobotu. Nestihla mi vyschnut korunka - mala na nej stat dokola zlata koruna:frowning2: takze len lezala. A tiez som skusala malovat na tortu, ale velmi sa mi nepozdava vysledok.... Ktore mate s tym skusenosti? Mala som gelovky a len som do nich namacala stetec. Ma sa to tak robit? Ozaj a ak mate zlatu farbu, malujete nou priamo, alebo si rozrabate do hmoty?

Na tento tyzden mam este vilovsku tortu a na ten dalsi detsku tortu s temou Petterson a Findus. Svedska rozpravka. mate niektora, prosim, daku toru na tu temu? Nech hladam ako hladam, stale som nic nenasla:frowning2: Mylslienku uz mam, ale zisla by sa aj daka inspiracia:slight_smile:
20. feb 2012 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (40)
@vecernicci jej a co sa da vyhrat? :sweat_smile:
20. feb 2012 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ewellina skús pozrieť tu http://www.youtube.com/watch?v=WPmZ112_4J8 ja to robím podobne :slight_smile:
20. feb 2012 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@njonja ani ja som nenašla :frowning2: iba obrázky
20. feb 2012 o 22:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@njonja krásnučke dielka
20. feb 2012 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dm1 mas krasnu tu svadobnu torticku:slight_smile: Prosim ta, tie motyle, si robila z toho cierneho stencilu? Ako? si ich rucne vykrajovala? lebo som ho kupila a neviem s tym robit, ale taaak strasne sa mi tie motyle pacili!
20. feb 2012 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janula.h ved to. Nikde ziadna torta:frowning2: Asi budem prva:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
20. feb 2012 o 22:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lusil2005 - prenádherná
20. feb 2012 o 22:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@njonja tak urob nejakú na tráve pri dome ako ležia pod stromom :slight_smile: a steblá trávy v ústach :slight_smile:
20. feb 2012 o 22:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
prosím prosím zkušené pekařky,... jak na tento dort.. já pořád nevím jak tam jakoby dostat tu lodku a aby ten žralok měl otevřenou tlamu :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
20. feb 2012 o 22:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzana124 @pristela už som zaevidovala vaše krásne tortičky v súťaži :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
20. feb 2012 o 22:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@alenv jaký dort???
20. feb 2012 o 22:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: asi už jsem přetažená
20. feb 2012 o 22:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (11)
@njonja dakujem :slight_smile: , Ano su z toho cierneho patchworku ale nie stencilu to je sablona :wink: . Ja som to otlacila do natenko vyvalkanej hmoty tak, ze som viac tlacila na kraje a nie na stred aby mi to nezostalo vo formicke. Potom som este jemne prerezala radielkom - koleckom
20. feb 2012 o 22:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@njonja za 4dni ti nevyschla mmf korunka :fearful: :fearful: :fearful: to fakt? ved klasicka mmf je sucha za pár hodin :confused: ja som sa prave preto dala na tu cokommf , ze neschne tak rychlo :grinning: ale aj z coko mmf mi vyschne tak aby drzalo za dva dni :confused: a maluje sa aj cistymi gelovkami , ale aj rozrobenymi s vodou abo alkoholom :wink:
torticky su milene, sladkéé :wink:

inak ja co som bola ted na oslave boli sme tam 13 lidiciek a z 4,2 torty nezostalo nic , a to mne sa usiel len jeden kusok :rolling_eyes: predtym den ich bolo 12 a tiez zjedli 4,5kg tortu aj s muffinkami , zostal len maly kusok :confused: ono ja by som tie slahackove tiez stale jedla , tie su lahsie :wink: na chut. Tak mi je to desne tazke ked mi niekto povie pocet ludi :unamused:
20. feb 2012 o 22:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok