Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
21. feb 2012

@jakelina ale vždyť nám přeci veřejný zabíjačky zakázala EU, ne? 😀

dm1
21. feb 2012

@adka_praha veru uz ma nic ine nenapada co by to mohlo byt. ta torta je od niky na FB si skus dat NIKA torty a tam jej to najst ma to verejne

abriela
21. feb 2012

BABY, co sa stalo???? dnes ste nejako malo popisali. 😕 😕 😕
Ja v praci miesto rozsirovania vedomosti sedi ma MK a potom to tak vyzera. Akurat o mne teraz niekto rozprava, ta bola uplne mimo, atd....Preco?? Lebo viac ma zaujima tato tema ako praca 🙂 😎 🤐 🤐 🤐

lifinka
21. feb 2012

holky, neděláte někdo tento korpus?Může to být mňamka
😀
ČOKOBOMBA

recept přinesla dcera ze školního vaření. Není to žádná dietka, ale je to pošušňáníčko. Rozpis je na 1 dort nebo na řezy na plechu 30 x 40 cm.

Spotřeba:
250 g másla
250 g čokolády na vaření
200 g práškového cukru
1 vanilkový cukr
150 g hl. mouky
tak 1/4 lžičky prdopeče (v receptu nebyl, ale mně se to osvědčilo)
6 vajec

Postup přípravy: Máslo a čokoládu dáme do vodní lázně a rozpustíme, promícháme. Sypké věci promícháme v míse, přidáme čokoládovou hmotu a dobře umícháme. Dobře vmícháme žloudky a opatrně "zabalíme" tuhý sníh z bílků.

Pečení: Peče se 25 (v plechu) až 35 (v dortové formě) minut na 210°C v předehřáté troubě. Já to po cca 10 minutách trochu stáhla tak na 180°C a po dalších 5 minutách dala nahoru pečící papír, protože se mi zdálo, že se to zhora moc dělá. Upečení se testuje špejlí, jako u většiny těst.

POZOR: Při pečení to sprostě voní čokoládou !!!

janulkamartinko
21. feb 2012

@siu3333 ja som po prvy krat robila podla tohoto postupu a nebol zly,drzim paste🙂 http://www.tortyodmamy.sk/content/fotopostup-mc...

dm1
21. feb 2012

@abriela veru suhlasim konecne mam volno a mozem tu vsekto citat a baby vobec nepisu ako draci 😀

abriela
21. feb 2012

@dm1 Asi tvoria,a lebo vybehli von, kedze za oknami to vyzera pekne

siu3333
21. feb 2012

dakujem baby 🙂 🙂 🙂 🙂

pristela
21. feb 2012

no ja akurat tak dohanam co som chorobou nemohla robit ☹ takze makam , makam , ale nie na tortickach ☹ ☹ ☹

vecernicci
21. feb 2012

tak já mám dneska veget, jsem u našich a ti se baví s malým 😉

lusil2005
21. feb 2012

@vecernicci ja tiez dnes "vegetim", co znamena ze upratujem byt, nech to nejako vydrzi cez dalsiu varku tort 😅 ale vonku je kraaasne, rozmyslam ze zoberiem deturence na prechadzku.

abriela
21. feb 2012

@dm1 Vegetia a nepisu 😀. Maju volno od pecenie a debat o peceni.
@vecernicci @lusil2005

pristela
21. feb 2012

inak holky , ja ked som vcera videla na tej prime ze idu robit krivu tortu 😝 😝 az ma to prestalo bavit 😖 ja bych chcela taku pohodovu objednavku , ze biely kruh a hore 3 kvetyyy 😀 to by bola lahoda 😀

alenv
21. feb 2012

@miciatko jo chápu jak to myslíš, a prosím tě jak se ti to pak potahovalo? Já se bojím, aby s emi to nezbořilo, to by mě asi odvezli..

mariann2
21. feb 2012

kočkýýý, ja nemám prima love, aký bol ten program, čo ste sa nového dozvedeli? 🙂 🙂 🙂

lencza
21. feb 2012

ahoj

mám takový dotaz.............chci upéct korpus na dort, zatím jsem pekla vždycky z polohrubé mouky, jenže jsem zjistila, že teď tu žádnou nemám, blbec jsem si koupila hladkou.......můžu ho upéct i z hladké? nebo kdybych smíchala půl na půl hladkou s hrubou?

jakelina
21. feb 2012

@lencza můžeš 😉
@mariann2 nic moc, určitě děláš hezčí dorty 😉

lusil2005
21. feb 2012

@pristela ja mam na tento vikend super objednavocky! jedna veeeelka korytnacka - s tou sa vyhram, a dve velke kruhove torty s kvetmi. na tie robim kvietka uz teraz, a torticky uz budu hotove sup sup. nejakych 30 priemer. no uplne sa tesiiim!

lusil2005
21. feb 2012

@lencza ja peciem mramorovy korpus a ten je len z hladkej.

lussy23
21. feb 2012

@dm1 krásnčká @awooojky krásna tortička @alenv perefektná nádherná torta 😲
@dada2007 prajem skoré uzdravenie
@mizulienka tiež sa tomu čudujem(myslím tej torte pre tú slečnu), aké sú dnešné deti vyspelé. V šiestich rokoch už majú mobil, ipod a neviem čo ešte v 15. chcú takéto torty. 😲 Ja by som sa v 15 uspokojila s Mackom puf či Minie alebo Jahôdkou. Inak my sme takéto torty nikdy nerobili. Neviem či má majterka šťastie na menej náročných zákazníkov, alebo také torty jednoducho neberie. 😕
@vlada111 to mi hovorte, ja som sa hrala v 15 s plyšovými hračkami na školu... a teraz mám 20 a fičím na Jahôdke a Zvedavých hviezdičkách 😀 😖
@zuzana124 chudiatko. 😔 Prajem skoré zotavenie

pristela
21. feb 2012

@mariann2 mrkni ak si v skupine tortomaniacky z MK , Miška tam vlozila aj videá : https://www.facebook.com/groups/130327943673858... , ja ich zatial nepozerala ale ta lod bola vcera , pak robili este krivu svadobku a taku obrovsku s bábkami

@lusil2005 nedráždi!!!!

miciatko
21. feb 2012

@alenv velmi dobre sa to potahovalo, , praveze sa mi zdalo ze ked som to potiahla tak to lepsie drzalo uz vsetko v kope

miciatko
21. feb 2012

@pristela k tebe sa jednoduche torty nehodia 😉

alenv
21. feb 2012

@miciatko takže jsi nejdříve potáhla a pak vyřízla tu tlamu?

livia76
21. feb 2012

@pristela prosím ťa, keď spomínaš tie višne, kupuješ niekde konkrétne kompót, ktorý sa ti osvedčil? Mám na nedeľu dať do jednej aj ovocie a k čoko krému sa mi hodia asi najviac višne. domiešaš jemne do hotového krému, či lepšie poukladať , vďaka .

miciatko
21. feb 2012

@alenv nie , tlamu som mala vyrezanu najprv a potom potiahla

alenv
21. feb 2012

@miciatko a to se ti ten čumák nezlomí? Já bych měla strach, že to tím natahováním zlomím.. a jak jsi to potahovala uvnitře tlamy? Můžeš mi sem dát ještě jednou fotku? Já vím jak vypadal.. ale chtěla bych se ještě mrknout

mia1111
21. feb 2012

vložím tie odkazy aj sem, tie, ktoré nemáte Primu love (ani my nemáme 😒 ), tak baby spomínali, že včera bola prvá časť seriálu Báječné dorty, vygooglila som nejaké videá, ale na youtube je toho viac, pokukajte:

https://www.youtube.com/watch?v=A8hdj0tuT-Mhttps://www.youtube.com/watch?v=A4aGATamalA

https://www.youtube.com/watch?v=Kq_KHMZIewc

Toto posledné video trvá hodinu a štvrť, to je zrejme celá druhá séria. Tak pokukajte 🙂

vlada111
21. feb 2012

@lussy23 tak to je super 😀

pristela
21. feb 2012

@livia76 kupujem v kauflande vykostkovane a ked nemaju tak v lidl, ja som davala do coko plnky -dala som plnku a do nej som vtlacala visne - netusim ci sa to tak ma 😀