• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

19. januára 2017 
@mariann2 - ahááá, už viem, to je tá, čo som včera hádzala obrázok ako prvý. Tak paráda, tú si isto neobjednám :grinning:
22. feb 2012 o 11:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
potrebovala by som poradit, ci si uz dnes mozem upiect korpus, zajtra naplnit (plnka puding + maslo), ci to nie je skoro, na sobotnu oslavu? ako dopredu robievate? dakujem
22. feb 2012 o 11:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jitta přesně, rozmrazit dostatečně předem a nechat v cedníku, aby se ta všechna voda odstranila, i tak to zůstane takové blemcavé, ale na náplň to neva. My osobně máme nejradši maliny, jsou trochu kyselejší, což je pak v kombinaci se sladkou potahovkou celkem příjemné.
22. feb 2012 o 11:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vecernicci ahoj tušim som ti raz davala link na to ako sa vypočíta spotreba vajíčok do misy....piekla si asi tortičku pre synov !!! bol tam výpočet na objem v litroch a bol to link asi na dortomanii.....ak si si ho ulôožila ,tak by som ho poprosila lebo ako som vyššie písal synček mi všetko vymazal :unamused: vopred ďakujem :wink:
22. feb 2012 o 11:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
babulky, ake velke srdiecko mam objednat, ked vysednu chcem tortu okolo 4kg?
22. feb 2012 o 11:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lawli myslíš něco takového??http://lpualbum.ic.cz/dorty/index.php?typ=atypicka
22. feb 2012 o 11:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina díky. jdu změřit. .... tak má na hloubku 8cm, na šířku 26cm, a na výšku 22cm (měřeno od středu podkovy vnější strany po hrany vnitřních stran odnožů). ... poradila bys? nebo kde bych mohla najít?
22. feb 2012 o 11:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina ano presne toto ďakujeeeeeem :dizzy_face:
22. feb 2012 o 11:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucianas já právě podkovu nemám. Vyzkoušej doplnit do toho vzorečku co je o odkaz výš.
Já bych asi upekla z 8 až deseti vajec.
22. feb 2012 o 11:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lawli není zač.
22. feb 2012 o 11:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina ak by som ťa ešte mohla využiť ,tak na dortomanii je ešte fotopostup na figurky macka PU a kamaratov ,tuším to davala babenka pod nicom Ariel :confused: nemáš to náhodou ? :slight_smile:
22. feb 2012 o 11:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gumkacka1 - ja na sobotu som vždy piekla vo štvrtok a piatok plnila a poťahovala, ale tak je zima a v chladničke sa tortička do soboty nepokazí, podľa mňa môžeš aj dnes :wink: .
22. feb 2012 o 12:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojky, holky pomoc, potřebuji vymodelovat obličej tééé Minnie???a nevíjde mi to, poradíte?
22. feb 2012 o 12:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia1111 aj ja to tak robim, ako ty, len teraz sa mi toho akosi nakopilo, tak sa bojim, aby som to pri malej vsetko stihla :slight_smile:
22. feb 2012 o 12:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina dobře, díky. zkusím to dooplnit do odkazu. ten co je nad mým příspěvkem ju?
22. feb 2012 o 12:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mates22 dekuju. prave jsem v lidlu koupila ty mr. maliny i lesni smes . a jeste jeden dotaz ten ztuzovac udelam podle navodu ze nejdriv vysleham samotnou slehacku,pak udelam ten ztuzovac a primicham tam tu slehacku a nkonec tvaroh.delam to prvne,proto tolik dotazu.
22. feb 2012 o 12:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lifinka a v com potrebujes poradit? akosik nechapem z otazky. Ja som Minnie robila podla toho isteho postupu
22. feb 2012 o 12:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yamahafazer dakujem za radu, tak vecer idem na to :slight_smile:
:slight_smile:
22. feb 2012 o 12:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lawli bohužel to nemám, ale pohledám. Jestli myslíš toto, tak jsem našla. http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=428&t=12836
22. feb 2012 o 12:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jitta mrazené dávam rovno z mrazničky- nerozmrazujem, kompotové dávam odkvapkané :wink: :wink: mrazené maliny sú fantastické :dizzy_face: :dizzy_face:
22. feb 2012 o 12:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lifinka musíš skúšať :grinning: :grinning:
22. feb 2012 o 12:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 na černou hlavu minnie, se musí nalepit a vymodelovat obličej ten obrázek co jsem vložila tak ten.Blbě se to popisuje, prostě, kam se dají oči a čumák, ten podklad mi prostě nejde, stále to modeluji dokola a tím sem jaksi skončila...

:sweat_smile:
22. feb 2012 o 12:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas to dělám, ale chytá mě amok
22. feb 2012 o 12:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lifinka no veru aj ja som to dlho modelovala. skus to z 2 kusov teda nie komplet tak, ze si vyrezes jednu cast pod tie oci a potom tu pusu zvlast tak by to malo ist lepsie aj tak uz osm videla robenu minnie. treba stale len skusat a skusat
22. feb 2012 o 12:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina ano toto som myslela ,veľmi pekne ďakujeeem si zlatíčko ,mne ti nejak nešlo najsť ....moc sa v tom nevyznám :confused: ešte raz pekne ďakujem :dizzy_face:
22. feb 2012 o 12:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas dekuju,chci zkusit ty maliny a tu lesni smes si necham na druhy tyden v breznu,chci upect dort rodicum jako prekvapko
22. feb 2012 o 12:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lawli nemáš zač, bylo to pár minut. :wink:
22. feb 2012 o 12:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojky, občas tady koukám na Vaše neskutečně krásné dortíky!
Potřebovala bych poradit, chystám se upéct a ozdobit svůj první dort, potahovku chci zkusit z těch bonbónů a nahoru chci něco z marcipánu.
Zapomněla jsem si koupit potravin.barvivo-lze něčím jiným marcipán obarvit? Případně jak se to dělá? A k dortu marcipán připevňujete čím aby to drželo-kdybych třeba chtěla kytičky jako je to na tomto odkazu:
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=11215

Děkuji za rady a odpověď.
@anibas veru aj ja som davala teraz posledne maliny este mrazene a pohoda ale aj zalezi od vyrobcu v niektorych je kopa ladu a tam sa aj vela rozmrazi. Ja som ich predtrym nechala parkrat aj rozmrazit a nebola z toho vobec ziadna stava odkapana tak som si to preto trufla dat aj zamrazene. Maliny su veru uplne super do toho :dizzy_face:
@zanet2009 bez farieb ziskas pri MMF ruzovu z jojo cukrikov, modru zo smolkovych cukrikov a tiez su aj zlte a jemne zelene cukriky MMF taka zmes tak z toho by si mohla mat farebnu hmotu aj bez farbiva. Ale da sa kupit aj v drogerke klasicka praskova potravinarska farba. Hnedu este ziskas s kakaom. Kvetinky sa lepia vodou. staci trochu vody navlhcit kvetinku a prilepit
22. feb 2012 o 12:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok