Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
njonja
22. feb 2012
@timonko wooooow, ty si poklad, ze si mi ich nasla! hladam uz tyzden a nic som nenasla.-) Dakujem!!!!!!
abriela
22. feb 2012
@njonja http://www.youtube.com/watch?v=2EhgHmVm_fE&feat...
ale asi to nieje taka macicka ako potrebujes
reruna
22. feb 2012
Holky taky u vás níkde nemají vajíčka? u nás Lidl ani Albert nemá a malý obchody jen hrozně drahý.... to je fakt děs...
A dívala jsem se teda na ty Báječné dorty, jako nádhera, ale samá hmota, jíst bych to nechtěla....
zanet2009
22. feb 2012
@dm1 moc děkuji 😉
mates22
22. feb 2012
@reruna u nás v obchodech taky nemají, ale naše slípky kupodivu i v těch mrazech nesly hezky, asi jsou nějaký divný 😃
jakelina
22. feb 2012
@reruna u nás je asi pět kilometrů slepičárna, tak si jezdím tam, velikost M stojí 2,50 ještě před vánocema stály 2 koruny.
timonko
22. feb 2012
@timonko rado sa stalo, aj nabudúce 😃
dm1
22. feb 2012
@reruna u nas boli vcera v lidly bez problemov
miciatko
22. feb 2012
@yamahafazer
@mizulienka dakujem vam kocenky 😉
zuba
22. feb 2012
@dm1 no boli ale neviem či vieš, že ti skoro domov neprišli 😉 som sa smiala, že super, že Ado ich zaplatila ja si ich šupnem do tašky -by si sa čudovala kde máš vajká 😉
reruna
22. feb 2012
hm, tak doufám, že to je jen přechodné s těma vajíčkama, ale v Lidlu už nejdou asi 2 týdny... a ty ceny...po novém roce zdražilo teda všechno pořádně😞
jakelina
22. feb 2012
@reruna u nás jsou i v Lidlu, byla jsem tam včera. :-o
simasa
22. feb 2012
Baby, prosim Vas, podoba sa to na pivonku? Ale nechcem ziadne milosrdne lzi - pravdu! Nemam tam este pridat lupene? Alebo co s tym? Do kosa? 8-(
reruna
22. feb 2012
@jakelina hm, tak asi je nedostatek jen u nás😞
reruna
22. feb 2012
@simasa je pěkná🙂
mizulienka
22. feb 2012
@simasa je nadherna, vazne krasna...ja by som este pridala par lupienkov medzi tie medzery, co su medzi lupienkami na obrazku hore...rozumies mi, ci pisem ako hotentot :-|
dada2007
22. feb 2012
@simasa kráááásna!!!!! .........ja sa na nu tiež chystám..........máš nejaký postup????
dada2007
22. feb 2012
@reruna ešte že mám vajíčka od našich...a nemusím kupovať 😉 ale teda,už ozaj nevedia, čo za niečo pýtať :-p
simasa
22. feb 2012
@mizulienka mne sa tiez zda, ze byva tak viac otvorena, takze by tam este mohli ist dalsie.
@reruna
@dada2007
A dakujem Vam, ale este s tym fakt nieco musim urobit. Pozerala som tento postup, ale nerobila som presne podla neho. http://www.youtube.com/watch?v=TyXsU0TNX2k&feat... - je tam az 6 dielov.
janula.h
22. feb 2012
Čavte baby 🙂 otázočka nemáte niektorá navyše na predaj ozdobné kliešte na marcipán nechce sa mi objednávať a platiť vysoké poštovné iba kvôli nim
simasa
22. feb 2012
@janula.h ja mam len jedny klieste - takze Ti nepomozem, ale chcem len upozornit, ze ak nahodou robis so smartflexom, tak ten sa kliestikovat neda.
mizulienka
22. feb 2012
@simasa ale celkovo je krasna, vydarila sa ti, len tam supni tie lupene navyse a bude upne perfektna 😉
dada2007
22. feb 2012
@simasa heeeeeej? to fakt? ja som chcela v sobotu oklieštikovať smartflexovú tortičku.....prečo sa nedá? =-)
janula.h
22. feb 2012
@simasa nie moja budem robiť falošný marcipán škoda 😞 ale ďakujem 🙂
adka_praha
22. feb 2012
@abriela mozes mi to s tym maslom a slahackou vysvetlit po lopate prosim? :-N si nechala slahacku vychladnut a pred slahanim si do nej hodila maslo a naraz vyslahala? ci? :-N
daducha
22. feb 2012
@dada2007 ale da sa, uplne v pohode.Ja mam vsetky smartflexove a kliestikovanie ide super 😉 .A to mam potahovku max 3 mm.
jitta
22. feb 2012
Moc děkuju za odpovědi, já teda ten krém nejdřív zkusím bez ztužovače a kdyby náhodou, tak tam trochu toho ztužovače vrznu 🙂
daducha
22. feb 2012
Ozaj baby, chcem sa vysetkym ktorym som mala dat urobit vykrajovacky ospravedlnit.Ked som sa k tomu konecne dostala,tak som zistila, ze ten pan s tym uz skoncil.Je mi to velmi luto a este raz sa vsetkym ospravedlnjem 😞 .Ked budete potrebovat artistri na torticku poziciam svoje 😉 .
dada2007
22. feb 2012
@daducha uff......som si vydýchla 😉 ......reku na čo som si tie klieštiky pak objednala? a 7kg vedro smartflexu kuchyni :-N dobréééééééé........dakujem za ukludnenie. Ešte sa spýtam, ked naplníš a pred potiahnutím vyrovnávaš nožom nerovnosti krém/cesto? aby si ju mala po potiahnutí tak tenkej poťahovky rovnú? vieš čo myslím?