Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anielik
31. mar 2010

ahojte,

tak konecne som sa k vam dostala...
cez vikend som piekla Matkovi na jeho 3tie narodky tortu... nevedela som to sice tak pekne zahladit, ale snad to na dalsi krat vyjde... tu je moj vytvor

http://www.tortyodmamy.sk/?q=auticka-vlaciky/vl...

a dakujem za tipy na plnky 🙂

vinka
31. mar 2010

Anielik bud si odfotila inú tortu ale si neveríš. 😕 😕 Ved je perfektnááááááááááá.Ta kde ja takú na prvý krát.To moja ani 3-tia tak krásna nebola. 😀 😀 😀 No klobúk dole. 🙂 Fakt umelecké dielo. 🙂

anielik
31. mar 2010

dakujem vinka, 🙂 🙂 ale vpredu je to take nakrcene, ale uz mi to neslo vyhladit...nevadi, nabuduce bude lepsia 🙂)) este raz dakujem 🙂

dm1
31. mar 2010

anielik torticka je krasna!

hejdita
31. mar 2010

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 nikanika 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 tak je!!!! 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

hejdita
31. mar 2010

anielik torta prenadherna 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵
a ja uz idem spat robila som tortu a este zajtra ma caka asi tak 15 rucne robenych margaretiek...som zvedava ako to dopadne verim ze dobre 🙂

henikav1
1. apr 2010

anielik, krasne sa ti vydarila 😵 😵 😵
hejdi, drzim palce, aby boli krasne

hejdita
1. apr 2010
henikav1
1. apr 2010

hejdi tak toto mi budes musiet vysvetlit, ako si ich robila, su nadherneeeeeeeeee 😀 😀 😀 😀 😀 (teda ak budes chciet)

hejdita
1. apr 2010

dakujem ak bude viac casu a hlavne muz musi stiahnut infrawiev alebo ako sa to pise a chcem dat fotopostup na torty od mamy 😉

henikav1
1. apr 2010

super hejdi, uz sa tesim 😵

dm1
1. apr 2010

hejdi torta je nadherna! a tie margaretky bez tvoritok su uzasne! tesim sa aj ja na fotopostup 😵

petaba
1. apr 2010

hejdi krásne sú... už sa teším na fotopostup ;)

hejdita
1. apr 2010

hej aj ja sa tesim 🙂 😀 😀 😀 dakujem tak margaretky sa vam pacia a torta ako vyzera??? 😝 😀 😀 😀 😀 😀 zvolila som totok kde inde sa naucit rozne veci nez na tych co sa rozdavaju zadarmo? 😅 takze som zvolila to ze sa prezentujem jeho rodine...a ak sa im to bude pacit tak im kludne upeciem 😵

petaba
1. apr 2010

:DDD samozrejme, že aj tora je krásna 🙂

henikav1
1. apr 2010

hejdi, prepac, torticku som ani nepochvalila, jasne ze je krasna, ale to len preto, ze som z tych margaretiek normalne padla na zadok, velmi si sikovna

hejdita
1. apr 2010

heni 😀 😀 😀 😀 😀 🙄 😀 😀 😀 😀 😀 🙄 😀 🙄 😀 🙄 😀 v pohode 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😝 😀 😅 😀 🤐 🤐

anielik
1. apr 2010

dakujem baby 🙂) no na hejdi sa nechytam 🙂) je nadherna ta tvoja torticka a kvetinky...hmmm 🙂 🙂

baby ake zvyknete robit vnutra? ja som mala dost problem co tam dat... robila som pred 2mi tyzdnami tortu z praveho marcipanu a vnutro cokoladova plnka a biely korpus a sme sa toho dako prejedli...teraz som mala normalne problem nieco vybrat

petaba
2. apr 2010

anielik ja dávam pudingovo-maslovú plnku a vždy pridám inú arómu a našťastie tých aróm je dosť 😀 takže je vždy iná a keď dáš za každým aj iný džem poprípade ovocie... tak máš veľa možných kompinácií 🙂

ja som si teraz akurát spravila kávičku... natrela tortu pre babku na narodeniny a môžem sa pustiť do ďalšej pre lekára gastroenterológa... postavičku už mám tak uvidím ako dopadne celá tortička 🙂 a ešte niečo poupratovať, lebo dnes je malá u svokry, tak sa vytešujem z trochu kľudu 😀

Pekné sviatky a veľa vody prajem 🙂

nikanika28
2. apr 2010

hejdi, ten postup mas z tej ruskej stranky, ci? alebo kdesi to tu bolo, len to uz neviem najst 😝 . No ale ja som si kupila tvoritko 😝 😝 😀

nikanika28
2. apr 2010

no a samozrejme vsetky torticky a ich tvoritelky teticky chvaaaalim 😵 😵 😵
😀 😀 ..uz aj rymovat zacinam 😢

nikanika28
2. apr 2010

a smajlikov si mylim 😀 😀 😀 ...tam mal byt miesto uplakaneho ten co je hned vedla 😀
🤐 🤐 🤐 🤐

hejdita
2. apr 2010

dakujem za pochvalu dotycna osoba bola z toho vyvalena a chcela ju hned rozdat ze rozkrajame 😀 😝 lebo tam bolo viac ludi ale sme mu to vymluvili ved ked dostane vypolatu tak tiez ju nerozda ludom ktory su okolo neho kedze nechcekl za pracu peniaze.....lebo chcela som aby videla jeho rodina lebo ty ludkovia o mne vedia ze robim torty.....

nika tak je som to okukala od tej ruskej stranky ale uz mam svoj sposob 😀 zistila som ze mam doma jedno vykrajovatko ktore som si kupila este pred tym nez som sa kukla na ten postup na ruskej stranke a to som si po kupe nadava ze k comu to bude a v noci ked som premyslala ako urobim tie margaretky tak som si spomenula ze mam formicku s moooc vlkami a ked som rano spociotala tak mala 16 vlniek takze bolo rozhodnute a dokonca ked som to robila este na skusku s papierom tak mam ten papier jeden tak veliky ako to vykrajovatko takze uz som len vykrojila mensi koliesko a tou kvetinkou co som mala nastrihane som si narobila bodky a pekne som si ty vykrojila a postup potom ako u tej z vykrajovatka....a kupila som si sadu kruzkov asi 6 ich tam je a je tam take malinke okolo pol cm tak s tym som robila zlte stredy po troche premackutia stredu.....nadopovala gulatym sparadlom a bolo 🙂

hej som zabudla prajem pekny den

teraz este som si potiahla ten odkrojok co mi ostal a ucim sa dalej volaniky teraz to striedam zo zelenymi.....tiez to urobim s margaretkami lebo to chcem na polky rozdelit a dat to babicke prababicke na kost a aby videli ako som sa zlepsila ideme tam na nedelu na obed a tchynke s tchanom na nedelu....tiel len tak ku kave 🙂

matusik111
2. apr 2010

Ahojte kocky, tak ja som sa dala do pecenia mojej druhej torty - klobucik. Chcem sa opytat, kedy zacinate plnit platy ? Uz mam jeden upeceny, druhy sa akurat pecie, staci ked vychladnu, alebo musia aj odstat niekolko hodin ?
A este jedna otazka, idem plnit mandlovou plnkou , a rozmyslam nad bananmi, ake by to bolo kombinacia mandlovy puding s bananmi , nema niekto skusenost ?

hejdita
2. apr 2010

ahoj matusik 🙂 prajem uspech klobuciku 🙂 ja ked peciem tortu tak vacsinou na platy neni casu aby sa este odstavovli takze len co vychladnu plnim.....a este je dobre poliat trocha korpusy rozvarom mne to tu tiez poradili takze posielam dalej je to potom take mokrejsie a ludom to chutna 🙂....rozvar je to voda s cukrom a trochou rumu alebo tresti....ja davam od oka ochutnam to ci mi to chuti 😀 tak a s kombinaciou mandlovy puding banany skusenosti nemam mozno niekto iny poradi.... 😉

matusik111
2. apr 2010

tak zatial dakujem 🙂 idem spravit voda cukor a mandlovu prichut 🙂
a inak, omrkla som Tvoje vytvory, krasne, 😵 😵 😵 😵

matusik111
2. apr 2010

prosim Vas, hladam plnku na nete a na rychlo neviem nic najst. Aky pomer ide na 1 mandlovy puding ? ( mlieka , cukru a masla )

hejdita
2. apr 2010

tak podla mojich skusenosti tak davam okolo 400ml mlieka aby bol puding tuhsi a pekne drzala potom plnka aby netiekla 😕 je to na jedno maslo a cukor ja davam dve take rovnejsie a povrch posypem cukrom aby puding neurobil supku....nato je lepsi asi praskovy cukor alebo jemnucky 😉

matusik111
2. apr 2010

mozem este poprosit o jednu radu ? Mam K2 a trosku by som si chcela zafarbit, cim sa to da ? Kumim dake fabivo aj v Tescu ?

hejdita
2. apr 2010

a dakujem za pochvalu mojich vytvorov 😀

alebo si mozes urobit puding z 750ml mlieka 3pl cukru a na posyp a dat jeden a pol masla takto to robim ja uplne presne ....pre mna je mzdys jedno maslo malo a dve uz zasa moc.... 😅 😕 😝 😀 😀