Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mima1311
23. feb 2012

@abriela popravde to som este neskusala , ale verim ti ze sa da na nom posmaknut 😀 😀 😀

miciatko
23. feb 2012

@dm1 myslela som prelozi do anglictiny a mooc dakujem

alenv
23. feb 2012

holky mám tuto bělobu http://www.eshop-lilie.cz/detail.php?zbozi=2294730 prosím vás kolik tak dáváte cca na 1 kilo marcipánu? Já dala tak dvě lžičky a pořád to není bílé jak bych chtěla děkuju moc

jakelina
23. feb 2012

@alenv to jsem ráda, je super i do formy nejenom na plech.

alenv
23. feb 2012

@jakelina no, ale z takového množství by se mi do té mé nevešla, ale do té hranaté asi ano🙂 já právě dělala jen ten mramorový.. ale tenhle mi přijde skvělý

lussy23
23. feb 2012

@adka_praha náááádhera

zuba
23. feb 2012

baby prosím vás, keď robíte jovo krém, robíte ho aj z normálnej šľahačky alebo len z rastlinnej?

alenv
23. feb 2012

@vecernicci prosím ty děláš z běloby sugerflair vid.. kolik používáš cca na kilo hmoty?

dada2007
23. feb 2012

baby, čo používate ráfiky......aj niečím zaväzujete ráfik???

lusil2005
23. feb 2012

@artepf ja to davam na 22 cm. podla mna ti to bude stacit. ja davam dost vela plnky.

mates22
23. feb 2012

@miciatko no překlad bych viděla na salty cake

mima1311
23. feb 2012

@alenv no tie su bozske 🙂

jakelina
23. feb 2012

@alenv já ho dělám do čtverce nebo velké kulaté 28 cm.

alenv
23. feb 2012

@jakelina tak ten čtverec mám taky.. a pak kulatou 26 a to by mi asi už nedala 😀 ale do toho čtvercového zkusím.. zítra budu dělat svůj malinkatej dort tak jsem zvědavá a zkusím ten pribináčkovej krém

lamps
23. feb 2012

moja práve dokončená tortička. Na dnes mám dobojované a tento týždeň ma čakajú ešte dve 😅

lencza
23. feb 2012

díky všem za rady ohledně čokohmoty, ale fakt nic nepomohlo.......tak jsem si ušmoulila marcipán a už mám potaženo, ale musím říct, že kdybych si dneska sedla na ruce a nic nedělala, udělala bych líp, všechno co mohlo, se mi pokazilo 😒 😠

simasa
23. feb 2012

@lamps paradna je - aj mna taka caka, snad to zvladnem...

alenv
23. feb 2012

@lencza jo to znám 😀 zrovna ted jsem dělala marcipán.. a teda nechápu kde se stala chyba 😖 no snad to dopadne dobře

lamps
23. feb 2012

@simasa zvládneš určite, ja som sa lopty bála. Teraz som ju robila druhýkrát a išlo to úplne hladko a bez problémov, ono to len tak komplikovane vyzerá.

lusil2005
23. feb 2012

@lamps je kraaaasna, uzasna! cim si vykrajovala pismenka? je to krasne.

jakelina
23. feb 2012

@lamps krása, už jsem chválila na FB. 😉

lamps
23. feb 2012

@lusil2005 Lucka mám abecedu z českého MMB, vykrajovala som ňou. Najprv čiernu hmotu - písmenko som trochu prevalcovala a potom som vykrojila písmenko z červenej hmoty a prilepila ho na to čierne. Ďakujem za pochvalu 😅

lamps
23. feb 2012

@jakelina Majka, ďakujem za dvojnásobnú pochvalu a veľmi pekne za ňu dvojnásobne ďakujem 😀

jakelina
23. feb 2012

@lamps taky se mi líbí ty písmenka, jsou krásné.

jakelina
23. feb 2012

@lamps 😀 😀 prosím a prosím 😀 😀 není zač

lamps
23. feb 2012

dievčence chválite ma tu, čomu sa ja veľmi teším, ale keby ste videli moju kuchyňu 😢 je na zaplakanie a ja si tu sedím, ale dnes som veeeeeľmi unavená a čo je najhoršie, musím ju upratať aj keby sa mi ako nechcelo. Ráno si prídu pre tortu a v takej kuchyni im ju odovzdať nemôžem 😢 😢 😢 😢

artepf
23. feb 2012

@lusil2005 já jsem ještě radši přidala jednu zakysanou smetanu a bylo toho dost, jen ten želatinový ztužovač mě trochu potrápil, nejdřív byl krém pořád řídký, tak jsem z toho byla nešťastná a zatím jsem si v klidu prokrojila korpus no a když jsem začala plnit, už byl tak hustý, že jsem měla co dělat, abych ho rozmázla nožem 😅 . Ale chutná výýýborně a pro příště už budu vědět, jak na to. Díky moc za rady 😉 .

zuzana124
23. feb 2012

ahojte baby, vy tu toho stále toľko popíšete a ja mám potom problém vás dočítať. Dnes sme boli na kontrole s nožičkou a dobrá správa je že voda z bedrového kĺbu sa vstrebala takže momentálne nie je po nej ani chýru, ale zlá správa je že o dva týždne ideme na ďalší rontgen a buď sa tá choroba bedrového kĺbu potvrdí alebo vyvráti. Tá choroba sa volá pertes., dovtedy máme ešte stále zákaz chodiť ☹

zuzana124
23. feb 2012

@lamps tá je prekrásna, čistá dokonalosť 🙂 Tak teda tú kuchyňu ti nezávidím 😝