• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

21. septembra 2017 
@lifinka aky si prosim ta mala recept? tie coko koprusy, kde ide cokolada a maslo, malokedy vyskocia, musis dat z viacerych davok, aby si ho mala vysoky
25. feb 2012 o 15:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby poradte nejaky rychly a chutny zakusok vobec ma nic nenapada zajtra oslavujeme matkove menin y tortu som nerobila lebo toho sme teraz prejedeni tak som chcela len nejaku mnamku
25. feb 2012 o 15:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 cheesecake :dizzy_face:
25. feb 2012 o 15:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mizulienka dělala jsem ho prvně, takže nevím, jak to vyskočí a tak, takže chyba nikde, prostě jsou takové nízké, ok.Recept níže.
ČOKOBOMBA

recept přinesla dcera ze školního vaření. Není to žádná dietka, ale je to pošušňáníčko. Rozpis je na 1 dort nebo na řezy na plechu 30 x 40 cm.

Spotřeba:
250 g másla
250 g čokolády na vaření
200 g práškového cukru
1 vanilkový cukr
150 g hl. mouky
tak 1/4 lžičky prdopeče (v receptu nebyl, ale mně se to osvědčilo)
6 vajec

Postup přípravy: Máslo a čokoládu dáme do vodní lázně a rozpustíme, promícháme. Sypké věci promícháme v míse, přidáme čokoládovou hmotu a dobře umícháme. Dobře vmícháme žloudky a opatrně "zabalíme" tuhý sníh z bílků.

Pečení: Peče se 25 (v plechu) až 35 (v dortové formě) minut na 210°C v předehřáté troubě. Já to po cca 10 minutách trochu stáhla tak na 180°C a po dalších 5 minutách dala nahoru pečící papír, protože se mi zdálo, že se to zhora moc dělá. Upečení se testuje špejlí, jako u většiny těst.

POZOR: Při pečení to sprostě voní čokoládou !!!
25. feb 2012 o 15:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 já vždy dělám z listového těsta šneky, je to slané....
25. feb 2012 o 15:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lifinka tak on takhle pidi měl být:slight_smile: já ted pekla novej korpus a ten mi teda faakt vylýtnul víc než mramorovej.. a v tomhle je pribináčkovej krém moc dobrej. tohle srčíko je faakt vysoký a jsou v něm jen dva korpusy na sobě..
25. feb 2012 o 15:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1
@mia1111 jj tak cheesecake je dobrá volba :wink: nebo tiramisu
25. feb 2012 o 15:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alenv hoď receptík.-) :wink:
já ten korpus odřezala nahoře a jím ten odřezek, tyjo chuťově neodolatelný po čokoládě, opravdu vynikající, tak jdu ještě nějaký upéci, písni ten tvůj a třebas ho udělám:slight_smile: teď
25. feb 2012 o 15:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
25. feb 2012 o 15:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alenv a overeny receptn a cheesecake mas? lebo aj som to nikdy nejedla :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. feb 2012 o 15:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alenv díky, jen mám jen 4vajíčka vytáhlých z ledničky, tak musím jen ze 4, hledat recept :sweat_smile:
25. feb 2012 o 15:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 tady jsem při hledání našla řezy a zákusky:slight_smile: tak se mrkni:slight_smile:

http://cukroviprovas.websnadno.cz/Zakusky_rezy.html
25. feb 2012 o 15:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 ta s laliami je nadherna :slight_smile:
@vlada111 paradna :slight_smile:
25. feb 2012 o 16:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak můj první dort vzhledově nic moc,spíš nic než moc :grinning: :grinning: :grinning: , 2x jsem zkusila potah z bonbónů marshmalow,ale katastrofa, bylo to jako žvýkačka a nemohla jsem to sundat z prstů :sweat_smile: .
Pak jsem potáhla dort marcipánem,ale ten byl jakýsi měkký, nestvrdl a trhal se mi.
No, dort jsme snědli,ale jak říkám, návštěvě bych ho ani neukázala, natož abych jim ho naservírovala.

Teď prosím o radu:
Chtěla bych na druhý pokus dort potáhnout potahovací hmotou. Máte některá zkušenosti s hmotou White Icing ?
25. feb 2012 o 16:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 - prosim ta, nemas niekde ulozeny postup, ako sa robia tie kvety na bielozelenej torte..to su lalie?? nesmejte sa mi, lebo ja som kvietkovonegramotna :angry: :grinning: :grinning: :grinning:
25. feb 2012 o 16:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zanet2009 white icing je dobra hmota isto budes spokojna :wink:
25. feb 2012 o 16:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miciatko ta je ale milena, uplne super :slight_smile:
@simasa svina mozno ale krasna, ja som sa este na cokoladovu neodvazila :slight_smile:
25. feb 2012 o 16:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
baby tak tu je moj dnesok a uz nic nerobim :grinning: este zajtra rano dve slane
tie male po viac ks su muffiny
25. feb 2012 o 16:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (49)
baby nestacim vas vsetky komentovat,ale som pozrela len fotky citat zatial nestiham a nadherne vsetky torticky krasne ste popridavali :slight_smile:
25. feb 2012 o 16:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vlada111 no ze pre moju znamu bola torta sovicka.Teda pre malu
25. feb 2012 o 16:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tento týždeň len táto jedna tortička, zadanie bolo pre kaderníčku, ale inak všetko nechali na mňa, tak dúfam, že budú spokojní :confused:
25. feb 2012 o 16:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (53)
@anibas - diky...už som si medzitym nasla....ale ako zvycajne robite laliu??? na drotikoch??, lebo som nasla aj tento postup a tento je podla mna bez drotikov...ci????
http://www.tortyodmamy.sk/moje-prve-lalie-bez-vykrajovacky
25. feb 2012 o 16:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 Děkuji za odpověď. A ještě dotaz-když budu mít 2kg, potáhnu s tím dort a zbyde mi ještě na ozdobení? Asi ano,že?
a jak se tato hmota barví? Jaké barvy-práškové, gelové si mám koupit?
25. feb 2012 o 16:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 tento je ověřený :wink: http://www.apetitonline.cz/recepty/3413-zakladni-cheesecake.html a na to můžeš udělat omáčku z lesního ovocde.. normálně z mraženého
25. feb 2012 o 16:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 vďaka :slight_smile:
25. feb 2012 o 16:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yamahafazer - nádherné torty a muffinky
@eliska22 krásna
25. feb 2012 o 16:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lamps ta je super, uzasna taka vesela , ukladam ak mozem :slight_smile:
25. feb 2012 o 17:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@alenv krásnučká
@mariann2 nádherné torty a ten psik je úžasný
@gumkacka1 krásne dielka
25. feb 2012 o 17:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok