Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
25. feb 2012

@lifinka aky si prosim ta mala recept? tie coko koprusy, kde ide cokolada a maslo, malokedy vyskocia, musis dat z viacerych davok, aby si ho mala vysoky

dm1
25. feb 2012

baby poradte nejaky rychly a chutny zakusok vobec ma nic nenapada zajtra oslavujeme matkove menin y tortu som nerobila lebo toho sme teraz prejedeni tak som chcela len nejaku mnamku

mia1111
25. feb 2012

@dm1 cheesecake 😵

lifinka
25. feb 2012

@mizulienka dělala jsem ho prvně, takže nevím, jak to vyskočí a tak, takže chyba nikde, prostě jsou takové nízké, ok.Recept níže.
ČOKOBOMBA

recept přinesla dcera ze školního vaření. Není to žádná dietka, ale je to pošušňáníčko. Rozpis je na 1 dort nebo na řezy na plechu 30 x 40 cm.

Spotřeba:
250 g másla
250 g čokolády na vaření
200 g práškového cukru
1 vanilkový cukr
150 g hl. mouky
tak 1/4 lžičky prdopeče (v receptu nebyl, ale mně se to osvědčilo)
6 vajec

Postup přípravy: Máslo a čokoládu dáme do vodní lázně a rozpustíme, promícháme. Sypké věci promícháme v míse, přidáme čokoládovou hmotu a dobře umícháme. Dobře vmícháme žloudky a opatrně "zabalíme" tuhý sníh z bílků.

Pečení: Peče se 25 (v plechu) až 35 (v dortové formě) minut na 210°C v předehřáté troubě. Já to po cca 10 minutách trochu stáhla tak na 180°C a po dalších 5 minutách dala nahoru pečící papír, protože se mi zdálo, že se to zhora moc dělá. Upečení se testuje špejlí, jako u většiny těst.

POZOR: Při pečení to sprostě voní čokoládou !!!

lifinka
25. feb 2012

@dm1 já vždy dělám z listového těsta šneky, je to slané....

alenv
25. feb 2012

@lifinka tak on takhle pidi měl být🙂 já ted pekla novej korpus a ten mi teda faakt vylýtnul víc než mramorovej.. a v tomhle je pribináčkovej krém moc dobrej. tohle srčíko je faakt vysoký a jsou v něm jen dva korpusy na sobě..

alenv
25. feb 2012

@dm1
@mia1111 jj tak cheesecake je dobrá volba 😉 nebo tiramisu

lifinka
25. feb 2012

@alenv hoď receptík.-) 😉
já ten korpus odřezala nahoře a jím ten odřezek, tyjo chuťově neodolatelný po čokoládě, opravdu vynikající, tak jdu ještě nějaký upéci, písni ten tvůj a třebas ho udělám🙂 teď

alenv
25. feb 2012

@lifinka mám ho od @jakelina https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/marcipan... tady je link kde mi ho psala.. plu 300g cukru..

dm1
25. feb 2012

@alenv a overeny receptn a cheesecake mas? lebo aj som to nikdy nejedla 😝

dm1
25. feb 2012

inak toto sami pozdava ten ananas v ceste https://www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=2982...

lifinka
25. feb 2012

@alenv díky, jen mám jen 4vajíčka vytáhlých z ledničky, tak musím jen ze 4, hledat recept 😅

lifinka
25. feb 2012

@dm1 tady jsem při hledání našla řezy a zákusky🙂 tak se mrkni🙂

http://cukroviprovas.websnadno.cz/Zakusky_rezy....

bzucinka2
25. feb 2012

@lusil2005 ta s laliami je nadherna 🙂
@vlada111 paradna 🙂

zanet2009
25. feb 2012

Tak můj první dort vzhledově nic moc,spíš nic než moc 😀 😀 😀 , 2x jsem zkusila potah z bonbónů marshmalow,ale katastrofa, bylo to jako žvýkačka a nemohla jsem to sundat z prstů 😅 .
Pak jsem potáhla dort marcipánem,ale ten byl jakýsi měkký, nestvrdl a trhal se mi.
No, dort jsme snědli,ale jak říkám, návštěvě bych ho ani neukázala, natož abych jim ho naservírovala.

Teď prosím o radu:
Chtěla bych na druhý pokus dort potáhnout potahovací hmotou. Máte některá zkušenosti s hmotou White Icing ?

mima595
25. feb 2012

@lusil2005 - prosim ta, nemas niekde ulozeny postup, ako sa robia tie kvety na bielozelenej torte..to su lalie?? nesmejte sa mi, lebo ja som kvietkovonegramotna 😠 😀 😀 😀

dm1
25. feb 2012

@zanet2009 white icing je dobra hmota isto budes spokojna 😉

bzucinka2
25. feb 2012

@miciatko ta je ale milena, uplne super 🙂
@simasa svina mozno ale krasna, ja som sa este na cokoladovu neodvazila 🙂

yamahafazer
25. feb 2012

baby tak tu je moj dnesok a uz nic nerobim 😀 este zajtra rano dve slane
tie male po viac ks su muffiny

yamahafazer
25. feb 2012

baby nestacim vas vsetky komentovat,ale som pozrela len fotky citat zatial nestiham a nadherne vsetky torticky krasne ste popridavali 🙂

bianca
25. feb 2012

@vlada111 no ze pre moju znamu bola torta sovicka.Teda pre malu

eliska22
25. feb 2012

tento týždeň len táto jedna tortička, zadanie bolo pre kaderníčku, ale inak všetko nechali na mňa, tak dúfam, že budú spokojní 😕

mima595
25. feb 2012

@anibas - diky...už som si medzitym nasla....ale ako zvycajne robite laliu??? na drotikoch??, lebo som nasla aj tento postup a tento je podla mna bez drotikov...ci????
http://www.tortyodmamy.sk/moje-prve-lalie-bez-v...

zanet2009
25. feb 2012

@dm1 Děkuji za odpověď. A ještě dotaz-když budu mít 2kg, potáhnu s tím dort a zbyde mi ještě na ozdobení? Asi ano,že?
a jak se tato hmota barví? Jaké barvy-práškové, gelové si mám koupit?

alenv
25. feb 2012

@dm1 tento je ověřený 😉 http://www.apetitonline.cz/recepty/3413-zakladn... a na to můžeš udělat omáčku z lesního ovocde.. normálně z mraženého

iwulka23
25. feb 2012

@dm1 vďaka 🙂

lussy23
25. feb 2012

@yamahafazer - nádherné torty a muffinky
@eliska22 krásna

bzucinka2
25. feb 2012

@lamps ta je super, uzasna taka vesela , ukladam ak mozem 🙂

lussy23
25. feb 2012

@alenv krásnučká
@mariann2 nádherné torty a ten psik je úžasný
@gumkacka1 krásne dielka