Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
25. feb 2012

@lifinka slahacka sa ma slahat vychladena lebo ked je moc "tepla" moze byt problem ju vyslahat

lifinka
25. feb 2012

@yamahafazer si říkám 😀 já jsem dneska nepoužitelnááá 😔 😝 korpusy na stole, šlehačka sražená, krém další žádný...bléééééééééé

79zuzana
25. feb 2012

@jakelina dakujem... nebola som si ista, ci je to vhodne na zmrazenie 🙂 utekam to supnut do mraznicky 🙂

lifinka
25. feb 2012

@dm1 ok, takže šlehat na jakém stupni, mám dva na robotu

dm1
25. feb 2012

@lifinka ja slaham vzdy na najvyssich otackach ale neviem ci sa to tak ma 😝

lifinka
25. feb 2012

@dm1 ok, a cukr do ní nepatří do tej šlehačky, na ten pribiňákový krém, nevíš?

larah
25. feb 2012

@mia1111 mne to posledne spravila orion čoko mliečna

lifinka
25. feb 2012

a pak vše mixovat anebo jen zamíchat s tím tvarohem a tak?(pribiňáčkový krém)

pristela
25. feb 2012

@lifinka jj cukor do nej ide podla chuti , s tou slahackou to bolo isto v tej teplote, ako Danka pise musi byt riadne vychladene ked sa ide slahat

lifinka
25. feb 2012

@pristela takže do šlehajdy cukr, pak tam všechno mám kydnout do ho robotu nebo ne?a mixovat? nebo ať se mi to s tvarohem zase nesrazí všechno 😅 😕 čekámmm

dm1
25. feb 2012

@lifinka ja vdzy dam cukor do slahacky vyslaham ju a tvaroh uz do toho len jemne zamiesam. ale to ked robim tvarohovy ten je bez toho ole pudingu

ladydia
25. feb 2012

babulky tu je moja dokoncena torticka- prvykrat som davala oblatku a lepila ju medom, nic sa nezvlnilo-dakujem za rady 🙂

pristela
25. feb 2012

@lifinka no ja som slahala robotom aj tvaroh ale ked som tam dala Ole uz mi to neutiahol 😀 tak som to uz pak miesala rucne lyžicou 😀

vlada111
25. feb 2012

@dm1 Dani nádhera 🙂

zlatat
25. feb 2012

ahojte, nádherné tortičky pribudli, niečo som si pozrela, zvyšok trošku neskôr.
Ja som mala tento týždeň oddychovku - len 1 tortu, ale dala mi zabrať, lebo celý týždeň som mala behačky, vybavovačky, k tomu vo štvrtok od rána do večera nebola v našej dedine elektrina, tak som nemohla ani krém robiť, no nič, tak som aspoň kvietky vtedy robila.
Torta bola pre kamoškinu mamku, ktorá má strašne rada astry - no poviem vám, naživo som žiadne astry nevidela, tak len na nete som si našle najaké obrázky a podľa toho robila 😀 ... inak každý lupienok je na drôtiku, len kytičku som robila 10 hodín vkuse 😝

No a minulý týždeň som mala tiež len jednu - na spoločnú oslavu narodenín - chceli mať polovičku ozdobenú na červeno a druhú polku na modro

pingu1
25. feb 2012

@vlada111 torticka bola neskutocne dobra. skoro sme ju celu zjedli. lepsiu tortu som v zivote nejedla a uz budem kontaktovat len teba. klobuk dolu 😵 😵 😵

mizulienka
25. feb 2012

babulky moje, dakujem vsetkym za lajky 😉
chcem vas spytat, baby mate niektora torticku na mapke na TOMe???
nebojite sa, ze vam pride najeka kontrola? alebo mozte mat popri materskej nejaky prijem?

hejdita
25. feb 2012

dorty nadherné 😵 😵 😵 je jich nespočetne množství a mne už to i chybí 😀 zatim, ale si musim oddechnout 😉 dat tomu všemu čas 😉 😀
vy samozřejmě pokračujte 😎 😵 já se budu kochat 😉 😀 😀 😀

zlatat
25. feb 2012

@mizulienka no ja ju mám už druhý rok ...

mia1111
25. feb 2012

@anibas, @larah - manžel došiel z tréningu, okoštoval krém a vraj je fantastickýýýý 😀 A tie kúsky čokolády že sú na ňom najlepšie 😅 . Tak ja som z toho už jeleň 😀

larah
25. feb 2012

@hejdita gratulujem k babatku ,opatrujte sa 🙂

janie80
25. feb 2012

ahojte dievcata... na vas sa sice absolutne nechytam, ale toto je moja tretia potahovana... pre mm na meniny z lasky... 😉

zlatat
25. feb 2012

@hejdita aj ja ti gratulujem k bábätku, len ty pekne oddychuj aj keď ti verím, že ti pečenie chýba

givana
25. feb 2012

prejeme krasny vecer.chtela bych se zeptat,zda nekdo nevite recept těsto a jak to udelat doma trdelnik??dekuji.

pristela
25. feb 2012

holky akurat som zarabala čoko mmf z bielej cokiny, a ak by to niekoho zaujimalo 😀 200g už umytých cukrikov Rubino 250g čoko, do toho 5lyžiciek smotany 1lyzicku masla a cukru mi to zožaralo len nejak 800g 😉
ted idem skusiť tu čoko plastelinu 😕 som zvedava ci ten sirup co mam na to moze ist ale bojim bojim 😕

@mizulienka zarabat si doma popri materskej mozes do istej sumy rocne/uz neviem kolko/ ale musi to byt "náhodný"predaj , nie ze nieco vyrobis a opakujes predaj toho "isteho" priklad- mozes vyrobit a predat stolicku , ale iba raz za ten rok 🙄 druhu stolicku uz musis preddat druhy rok 😀 myslí sa tym vec nova nie bazarovy predaj, ale s tortickami doma nesmies obchodovat isto ani keby si len jednu za rok upiekla 🙄

miciatko
25. feb 2012

@hejdita jee mat doma tyzdnove babatko , prajem nech ste zdravucky

anibas
25. feb 2012

@hejdita Blahoželám a prajem Kubíčkovi, aby pekne spinkal, papkal a mamku počúval ! 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

jakelina
25. feb 2012

@hejdita taky velká gratulace k miminku, taky máme doma Jakuba 😉

dm1
25. feb 2012

@pristela aku ma trvanlivost ta coko MMF ked je tam smotana a maslo? skladujes to v chladnicke?

dm1
25. feb 2012

@hejdita gratulujem k drobcovi 😵

miciatko
25. feb 2012

@pristela ja som teraz robila z cokommf aj tu korytnaciu a musim povedat ze he chutovo chutnejsia ako mmf a robilo sa mi snou o malinko horsie ako z mmf, ale mozno to bol len taky pocit a ja som dala jeden balik cukrikov, 200g cokolady 2 lyzice smotany a hmota mala 900g