Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

janie80
26. feb 2012

dievcata, dakujem velmi pekne... 😉 zatial si trufam, len na taketo jednoduche... a to, ze som bez zahybov potiahla srdiecko, je super uspech... 😀 😀 😀

larah
26. feb 2012

@louisviffon MMF nezafarbiš na tmavo , ale zafarbíš čokoMMF ,kusok dozadu tu hodila recept pristela ,aj ja som to vyskušala ,je to fajn 🙂 🙂 🙂

79zuzana
26. feb 2012

@awooojky ahoj, no je to na tebe 🙂 Ale ja osobne si myslim, ze to je ako varit obed, nie nejaka namahava fyzicka praca niekde v zahrade. Ja aj v nedelu niekedy peciem kolaciky a nepovazujem to za hriech. V nedelu tiez nepracujem (teda ked som chodila do prace a vysla mi robit nedela to bolo ine) ale varenie a pecenie nepovazujem za pracu 🙂

pristela
26. feb 2012

babenky, prosim vas mate napad ako by sa dalo urobit toto na muffinky? tak aby to nemusel byt maslovo maslovy krem? saakris sa mi to páči ale maslovinu moc nelubim

79zuzana
26. feb 2012

@pristela toto moze byt urobene aj so slahackou bielou cokilou a mascarpone 🙂 Len to musis farebne rozdelit to zdobiaceho sacku 🙂

lucka_o
26. feb 2012

ahojte, mate krasne torticky...ja som sa k tomu dostala ani neviem ako, rob tu niektoz Vas aj s K2?
tato je moja posledna....pre mamku k narodkam 🙂

lucka_o
26. feb 2012

@pristela krasne vyzeraju.....waw

pristela
26. feb 2012

@79zuzana oo, no vidíš to ? 😀 dobry nápados! dakovalos 😵

dajna11
26. feb 2012

@lucka_o krásnučká,ja som začínala s K2 len cez leto robieva problémy:(inak je fajn,aj chťovo 😀

lucka_o
26. feb 2012

@awooojky ja si myslim, ze je to v pohode, hoc je to za peniaze, a to by sa vraj v nedelu nemalo, ale mala si problem s plnkou....takze to je ok, ja by som spravila...hned ked by som mohla, ja robim len ked mi maly spi....inak sa neda... 🙂

dajna11
26. feb 2012

ozdobka pre brata z marcipánu,sa asi moc nudím 😀 😀

lucka_o
26. feb 2012

@dajna11 a teraz robis s cim? noooo este ani rok nieje co peciem torticky ....a stale len s K2, bojim sa menit...kvoli chuti 🙂 lebo mi chutí 🙂 dakujeeeeeeeeem 🙂

louisviffon
26. feb 2012

@larah ďakujem pozrela som 🙂 ... a na napr. žlto, zeleno, modro sa dá pekne zafarbiť? .. a gélové farby sú dobré? 😉

dajna11
26. feb 2012

@lucka_o čo sa namane 😀 😀 😀 teraz budu v lidli penové cukríky,robievam aj s nimi,cez leto som zmenila na WI,k2 sa topila....ale nemám probélm aj s nou,,,ale iba na poťah,mne sa lepšie modeluje z WI alebo smartflexom....

louisviffon
26. feb 2012

maminy čo myslíte? cca koľko Kg hmoty na poťahovanie treba na dvojposchodovú tortu? 😎

zuba
26. feb 2012

@yamahafazer a všetky ostatné babule, ďakujem za "páči sa mi", idem teraz pokukať čo ste popridávali
a som zabudla @lamps - každá torta je neskutočne nádherná, ale dinovia sú úplne že pecka

lucka_o
26. feb 2012

@dajna11 ozdoby robim tiez zo smartflexu.... 🙂

larah
26. feb 2012

@louisviffon pozri str.2385 mam tortičku poťah je zo šmolkových +trošku žltá a postavičky su z čoko MMF a farby z drogérky zmiešané

lucka_o
26. feb 2012

@louisviffon zalezi na aku velku....

dajna11
26. feb 2012

@lucka_o no je plastickejší a skor schne...ešte aj WI je ok,ale vedei u mna smartflex

lucka_o
26. feb 2012

@dajna11 ja som nic ine neskusala 🙂

larah
26. feb 2012

@louisviffon áááá ten poťah je z 1 balíčka cukríkov a ešte mi zostalo

dajna11
26. feb 2012

@lucka_o a ved skúsiš,ja tiež pečiem málo bo nieje komu,skusila som všeličo,ale nakoniec som skončila u WI,ajked je drahší....alebo teda tie penové cukríky ale len ako poťah.

louisviffon
26. feb 2012

@larah aká zlatá tortička 🙂
@lucka_o ...no okrúhlu formu mám s priemerom 26 cm a druhé poschodie by bolo o čosi menšie a na výšku ešte netuším 😀 ...asi kilo nebude stačiť ak by som robila s K2?
a keď budem poťahovať okrúhlu, tak poťah sa dá pekne vyrovnať na tortičku? .. zatiaľ som robila len obdlžnik a štvorec a vlasy som si trhala 😵

79zuzana
26. feb 2012

@louisviffon ahoj, zalezi na tom aku velku chces tortu...ja napr. na tortu s priemerom23 cm potrebujem asi 750 hmoty na potah. A podla toho si potom vypocitaj na vacsiu alebo na mensiu torticku 😉

zuba
26. feb 2012

@njonja parádna –fakt vydarená
@mizulineka čo je na nej nepodarené, je krásna – ako každá tvoja
@dajna11 parádna
@yamahafazer – parádne slané, macko vyzerá super
@livia76 – peknučká a farby sú veľmi pekné
@vecernicci – wau – parádne tortičky

louisviffon
26. feb 2012

@79zuzana ďakujem 🙂 a z koľkých korpusov robíš?

stankapk
26. feb 2012

kočky ten pribináčikový krém dávate aj pod poťahovku???

79zuzana
26. feb 2012

@louisviffon tu okruhlu 23 cm robim korpus zo 6 vajicok a prerezujem ho na 3x takze su tri cesta a dvakrat plnka 🙂

miciatko
26. feb 2012

@pristela zo slahacky??, alebo zmrzlina mnnnaaaaaaaaaaaaam 😀 😀 😀 😀 😀