Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

simasa
26. feb 2012

@vlada111 Takze ked ma momentalne zatazuje ist upratat kuchynu, tak nemusim, ano? 😀 😀

rogerka
26. feb 2012

@njonja mne takisto, hned ako som dala potah a uhladila, cely sa zacal topit 😠 mi cukalo, lebo to bola pre kamosku torta, ale na druhy den vsetko v pohode, este aj na oslave im bez problemov vydrzala, tak som si vydychla

simasa
26. feb 2012

Tak som vsetko precitala a pridavam moju futbalku. Fotka je priserna, lebo som nestihala a odfotila ju az pri odchode torty z domu 😝

lifinka
26. feb 2012

vkládám můj výtvor, ale je půlku dortu(pro naši spotřebu), tak se nedivte, byla to jen pro nás, manžel jel brzy na cvičení a já to neměla nazdobené, takže jsem dozdobovala jen půl dortu, jelikož muž snídal 😀
Korpus mechový kakaový, druhý korpus čokobomba a slavný pribiňáčkový krém, spojení je super, nic jiného dnes nejím🙂)))

lifinka
26. feb 2012

@lusil2005 to mi chceš říct, že strej vystačí na jeden dort, nebo jsi ho měla načatý? Já sperj ještě nekupovala, tak se ptám.A sprejuje se dobře? Přemýšlím, že si objednám 😉

zklimekova
26. feb 2012

dnes sme mali po obede asi po ,,100,,rokoch obyčajnú bábovku a deťom veeeľmi chutila... 🙂

lusil2005
26. feb 2012

@lifinka neeee s tym sprejom som uz sprejovala kralovsku korunu celu, aj zlate sperky v sperkovnici... tam uz bol len taky zbytok 😅 sprejuje sa s nim super, ale napriklad na tu korunu sa toho strasne vela minie lebo tam musis triekat do vsetkych spar aby tam neostalo nenasprejovane miesto. na celu tortu alebo velku plochu je to perfektne.

miciatko
26. feb 2012

@pristela jaj ja som nevedela ze mas na to objednavku, skor som si myslela ze pre vas doma , ze taka rychlovecka 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lifinka
26. feb 2012

@lusil2005 díky, vyzkouším 🙂

anibas
26. feb 2012

@simasa futbalka je dokonalá 😵 😵
@lifinka aspoň si to rýchlo ozdobila 😀 😀 😀
@zklimekova aj my máme bábovku 😉 😉 😉

miciatko
26. feb 2012

@lusil2005 a tu korytnacku si este nedala foto ci som prehliadla ???

jakelina
26. feb 2012

@zklimekova taky jsme měli stejnou bábovku jako vy a roládu s mascarpone krémem a jahodama. 😉

lusil2005
26. feb 2012

@miciatko este nie. nestihla som odfotit, ale slubili mi ze mi poslu foto. zatial neprislo ☹ ale striehnem ciham 😅 aj ja sa na nu tesim, v tom zhone som sa na nu ani poriadne nestihla pozriet... 🤐

vlada111
26. feb 2012

@simasa no podľa mňa nemusíš 😉 Ale je lepšie mať to z krku 😀

vlada111
26. feb 2012

@simasa krásna torta

vlada111
26. feb 2012

@zklimekova mňam, aj by som si dala. Ja milujem obyčajnú bábovku 😵

ajka82
26. feb 2012

baby prosim, hodite mi niekto ten pribinacikovy? 😅 😵 nemohla som ho v tolkych prispevkoch uz najst... dakujeeem

b.janka
26. feb 2012

dnes mám riadne blbý deň... už týždeň sa chystám že upečiem medové rezy.... do toho sme ochoreli... tak že dnes upečiem a poteším rodinku... a figu borovú... najprv sa mi nedarilo vyvaľkať cesto... horko ťažko som to dobojovala... a teraz sa mi zgrcla plnka.... som na nervy... až to chytím tak to bude letieť z okna 😠
radšej som mohla celý deň ležať pred telkou a užívať si nedeľu

mia1111
26. feb 2012

@b.janka - ak Ťa to aspoň trošku poteší, mne sa pred chvíľou sekol parížsky krém... 😠 . Také nervy som mala, že až, ale skúsila som ho nad parou nahriať a miešať a ako sa zohrieval, tak sa krásne vyhladil... tak teraz ho chladím a uvidím, čo z toho vznikne 😕 (momentálne vyzerá krásne, je hladučký, no ale tak uvidím...)

dada2007
26. feb 2012

kočky.........tu sú moje rodinné tri mini tortičky(1,5-2kg) pre malú k meninám(čoko cesto, čoko plnka)....malého k meninám(bledá piškota, pribináčiková plnka, jahody) a moja promočná( bledá piškota, parížska šlahačka s bielou čoko a banány).............s problémami, ale dobojované 😉

tessa
26. feb 2012

Ahojte babule,

idem sa opýtať, či by sa nenašla nejaká maminka, čo by môjmu synátorovi upiekla tortičku k narodkám.. Kamoška už nepečie (čo ma hrozne mrzí...) a tak sa skúsim pýtať tu.. Len Ba a okolie..

lucka_o
26. feb 2012

@lusil2005 aka je ta pribinacikova plnka? dikes

abriela
26. feb 2012

@ajka82 @lucka_o
Ospevovana pribinackovska plnka, ktoru mam skopirovanu z tychto stranok:
2 slahacky vyslahat do tuha, pridat tvaroh 500g taky ten nie hrudkovity!!!!, zmiesat a vysypat do toho dva pudingy crem ole vanilkove + kyslu smotanu (može, nemusí) cukor podla chuti.

lusil2005
26. feb 2012

@lucka_o vyslahas 2 slahacky, do toho 500g makkeho jogurtu, 2 lyzice pr. cukru a 2 creme ole

mia1111
26. feb 2012

babyyyyyyyy, zrazený parížsky som zachránila - huráááááááááá 🙂 🙂 🙂 🙂

lusil2005
26. feb 2012

@mia1111 akoooo?

eliska22
26. feb 2012

@zklimekova aj ja som dnes robila bábovku, ešte chladne, ale mm skonštatoval, že odkedy pečiem torty, tak už neviem upiecť bábovku, zgecla sa mi 😀 ale veď zjeme aj takú 😀

eliska22
26. feb 2012

@mia1111 a to si chladila potom v mrazničke a znovu vyšľahala?

dm1
26. feb 2012

baby este pridavam tohtotyzdnove pernicky. 3D gule az ked ich bude viac 😵

ladydia
26. feb 2012

@dm1 tie su naaaadherneeeee-zlate ručičky, fakt krasne