• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

3. decembra 2016 
@zuzkat1 komplikovana? mne to tak nepride teda asi v porovnani s inymi doma robenymi hmotami. tu nemusim umyvat cukriky ani nic len keby ten cukor nebyval ako skala potom strasne dlho trva preosiat ho :angry:
29. feb 2012 o 12:52  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@florentina tak ono se to nějak zvládne, ale počítej s tím, že jenom než upečeš všechny korpusy, tak to zabere hodně času, ale když se domluvíte s tou maminkou nevěsty, že ti bude pomáhat, tak by to šlo :sweat_smile: já mám dělat za 14 dní můj první dvoupatrový dort a už teď jsem z toho hotová... už jsem sice pár potahovaných dělala, ale v podstatě jsem pořád jen taková amatérka :sweat_smile:
29. feb 2012 o 12:54  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@mishulle koukala, bylo to krásné. My máme ještě přes satelit nějaký kanál, tuším TLC a tam dávají několikrát týdně různé pořady o dortech...paráda.
@florentina a co je na nej zlozite? :confused: :confused: :confused: ved len roztopis cukriky a zmiesas pak s cukrom :confused: :confused: pri mieseni potiera ruky cerou, mozes pridat pri rozpustani kyselku a aromu ked nechces nedas, nic zlozite, len roztopit cukriky a spojit ich s cukrom
@dm1 Dani ja ho nepreosievam , po troskach vysypem na linku a valkam po nom válkom , rozbiju sa ti uuuuplne vsetky aj mini hrudky :wink:
29. feb 2012 o 12:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@pristela to asi nebylo pro mě...
29. feb 2012 o 12:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@ajka82 krasne jahodky
29. feb 2012 o 12:56  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@pristela len ja to mam len total same hrudy take ze mam problem to aj v rukach rozpucit tak si to neivem tak predstavit. lebo ja si to na linku davam az ked to mam v miske takej hustejsej konzistencie a na linke len dorabam
29. feb 2012 o 12:57  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@zuzkat1 jaaj tebe som toto pisala :sweat_smile: : a co je na nej zlozite? ved len roztopis cukriky a zmiesas pak s cukrom pri mieseni potiera ruky cerou, mozes pridat pri rozpustani kyselku a aromu ked nechces nedas, nic zlozite, len roztopit cukriky a spojit ich s cukrom
mi tam hodilo @florentina :grinning: :grinning: :grinning:

@dm1 aj ja niekedy, ted je uz dobry , ale tiez som mala skalu jednu v kusec :angry: klepla som po tom kladivom na maso a pak tym valkom :wink:
29. feb 2012 o 12:59  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@dm1 no mne sa to cele nejako polepilo a potom to bolo hrozne tvrde... no ja radsej ten mliecny marcipan ten mam za par minut hotovy...
29. feb 2012 o 13:02  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@pristela hej ja viem postup ale mne to nejak neslo:frowning2:
29. feb 2012 o 13:02  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@reruna jéje, no já jsem velká amatérka, ale si říkám, kdo se bojí, nesmí do lesa:slight_smile: Ale vážně. Jak dlouho vůbec takový dort vydrží, jaké máte holky zkušenosti? Teda nemyslím hotový, spíš ta příprava. Obřad bude v pátek /datum ještě nevím/, tak přemýšlím, že korpusy budu péct v úterý, krémy a slepení udělám ve středu a ve čtvrtek zdobení a v pátek se to sní. No ale zase si říkám, aby to nebylo staré, tak nevím, zda nebude ty korpusy nutné udělat také ve středu. Jako co koukám na ty pořady v telce, tak to také dělají někdy dva dny dopředu. Uchovávat samo v lednici. Ale nevím. Já to minule dělala vždy v rámci dvou dnů a třetí se to dávalo oslavenci. No a potahovku bych chtěla dělat s ozdobami, někdy v neděli, pondělí...je to úplná blbost?
29. feb 2012 o 13:05  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@florentina no ja som tiez len zaciatocnik, ale robila som raz tri torty a som povedala naposledy a to len jedna bol taka narocnejsia a to my este aj mm pomahal,no nevim si predstavit robit vsetky co mas na plane, ale zalezi jak si sikovna, ja bych si na vsetky netrufla
29. feb 2012 o 13:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@florentina ty si troufáš :grinning: :grinning:
29. feb 2012 o 13:06  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@florentina korpusy upeč ve středu, když máš dort na sobotu.
29. feb 2012 o 13:08  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@jakelina dort je na pátek, takže úterý ok?
29. feb 2012 o 13:09  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@florentina jo jo, dej do igelitu a bude OK
29. feb 2012 o 13:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@lucula73 ja ešte musím zistiť, či mi manžel nebude práve vtedy v robote, keby bol, tak nemôžem ísť. Nemala by som pri kom nechať moje ratolesti :sweat_smile:
29. feb 2012 o 13:11  • Odpovedz  • Páči sa mi to
navíc holky je výhoda v tom, že se pravděpodobně většina sní a nebude se to nijak dál skladovat. Protože na této svatbě se bude dort jíst netradičně hned po obřadu, před hostinou...Prostě tak, aby každý kdo dorazí na obřad dostal kafe a dort, ten slavnostně rozkrojí hned a každý si vezme. A na hostině se pak jen dojí případné zbytky....
29. feb 2012 o 13:14  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@miciatko s tou funky abecedou sa robí výborne, písmená sú veľké, takže to ide rýchlo, mám ju rada hlavne na detské torty :wink:
29. feb 2012 o 13:15  • Odpovedz  • Páči sa mi to
pekny videopostup na gerberu s drotikom. Ona ten drotik nahrieva !

http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&v=3ZqSIPhcFaE&NR=1
29. feb 2012 o 13:16  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
holky , prosim vas peciete niektora ked mate elektricku ruru a da sa vam zapnut aj na ventilator viac korpusov na roznych poschodiach naraz ?
29. feb 2012 o 13:17  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@pristela ja mam multifunkcnu a v nej sa mi daju piect tri naraz, piekla som len dva, ale sa mi zda ze s ventilatorom su viac vysusene, teda ked peciem piskotove
29. feb 2012 o 13:19  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@miciatko ja robim stale len mramorovy najviac v kakaovej verzii :grinning: sakra, len sa bojim aby som nepokazila korpus sa mi to nechce znova niesat :rolling_eyes: ale asi to raz risknem bo toto ma nebavi :angry:
29. feb 2012 o 13:26  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@pristela ved skus a potom nam tu spravis osvetu :grinning:
29. feb 2012 o 13:29  • Odpovedz  • Páči sa mi to (2)
@pristela ja peciem aj viac naraz. Ako pise @miciatko korpusu su suchsie, ale asi len preto, ze treba piect na trochu nizsej teplote a trosku kratsie
29. feb 2012 o 13:30  • Odpovedz  • Páči sa mi to (1)
@florentina jestli je obřad v pátek, tak bych si upekla v úterý všechny korpusy a začala dělat krémy - některé se musí nechat přes noc vychladnout, ve středu bych dopoledne udělala krémy, odpoledne plnila, pak vychladnout a potahovala bych ve čtvrtek, hmoty zabarvit a ozdoby udělat si můžeš klidně hodně dopředu, takže je budeš mít připravené, pak stačí jen rozválet, uhladit ap přilepit ozdoby...
29. feb 2012 o 13:33  • Odpovedz  • Páči sa mi to
@pristela korpusy jsem sice nepekla, ale cukroví nebo pečivo tak peču ve více poschodích někdy naráz při ventilátoru, ale musíš to hlídat, každá trouba peče jinak a mě se každé to poschodí pak peče jinak dlouhou dobu, no nedělám to ráda, raději fakt zvlášť....
29. feb 2012 o 13:35  • Odpovedz  • Páči sa mi to
baby suuuurne potrebujem poradit, pre chlapa na 32 rokov nieco...elegantne, nie tyrkysova, ruzova farba, skor nieco zeleno, bezovo, hnede :confused:
dakujem
29. feb 2012 o 13:43  • Odpovedz  • Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok