Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
29. feb 2012

@mizulienka a nieco taketo?

reruna
29. feb 2012

@lifinka no mě se to v té plastové formě nedaří, ale třeba je to jenom tím, že jsem na to levá....

mariann2
29. feb 2012

@lusil2005 tvoj otec bol v telke? v reflexe? 🙂

lamps
29. feb 2012

@larah ale neboj všetko ide keď je chuť 😅 😅 😅

lusil2005
29. feb 2012

@dm1 ja uz kupujem tie polkilove balenia v mikrotenovom sacku. ten je tusim uz dopredu preosiaty 😀 nemala som nervy na ten tvrdy kilovy...

lusil2005
29. feb 2012

@mariann2 neviem o tom Oo co tam bolo?

dm1
29. feb 2012

@lusil2005 ja som ho minule tiez drzala v rukach ze aspon na pernicky by nebol zly

miciatko
29. feb 2012

tak figurky na tortu dorobene

mariann2
29. feb 2012

@lusil2005 no neviem, ale ty si spomínala včea, že má dnes 60rokov a pozvánku v štýle socíkovského občianskeho, nie? lebo taký pán tam bol, ak nie tvoj otec, tak nič😀

jakelina
29. feb 2012

@miciatko super se ti vydařili, z čeho jsi modelovala???

miciatko
29. feb 2012

@jakelina s cokoMMF

jakelina
29. feb 2012

@miciatko ty jo a to jsi zabarvila na černo? Šikulka

miciatko
29. feb 2012

@jakelina najprv hmotu som zafarbila na tnavo sedu a potom stetcom , ked boli hotove zafarbila na cierno

lussy23
29. feb 2012

@dm1 krásne @mia114 nádherná a fľaša ako naozajstná 😲 @ajka82 nádherné. mňam mňam jahodky, ja by som v nich najradšej plávala 🙂 @miciatko zlatý je @stankapk krsnučká @akme krásna @nellynka krásne srdiečko

79zuzana
29. feb 2012

@jakelina super... aj ja peciem uz tyzden v mojom kenwoode a neviem si to vynachvalit. Aky mas recept kde nemusis oddelovat vajicka?

jakelina
29. feb 2012

@miciatko aha, tak ty jsi udělala s bílou čokoládou ne s hnědou??

@79zuzana recept mám tento. Do mísy rozklepnu 6 vajec, přidám 250 g cukru krupice a špetku soli, ušlehám. Potom už ručně zašlehám 2 lžíce oleje, 10 dkg hladké a 10 dkg polohrubé mouky a půl prášku do pečiva. Když chci kakaový tak dvě lžíce kakaa, ale neubírám mouku nebo i ořechy můžeš dát.
Je takový strašně lehký a moc nevyroste, ale jako rychlovka je super a nám strašně chutná. Většinou ho dělám na plech, do formy nějaké menší.

florentina
29. feb 2012

@lifinka děkuji, to budu potřebovat 😉

miciatko
29. feb 2012

@jakelina ano mala som MMF s bielej cokolady a potom som ciernou zafarbila na sedo a vymodelovala poziarnikov a potom som ich len nafarbila ciernou 😉

mima1311
29. feb 2012

@mariann2
@lusil2005 ano , aj ja som videla a hned som si na teba spomenula , bolo to dokonca aj v tv novinach na jojke 😀

dm1
29. feb 2012

@lussy23 dakujem za pochvalu ale to som nepiekla ja tie 2 torty to bolo len na inspiraciu pre mizulienku 😉

mizulienka
29. feb 2012

babulky, ked mate poziadavku na vanilkovy krem, aky robite?
juj moja oblubena tema, riesit kremy 😀 😀

miciatko
29. feb 2012

@mizulienka no veru ries vanilkovy, bo ja mam tiez objednavku nan za dva tyzdne 😉

jakelina
29. feb 2012

@mizulienka po mně ho chtěli jenom jednou, uvařila jsem šlahačku s vanilkovým luskem, trochou vanilkového pudinku a zašlehala do másla. Byla to improvizace, nevím jak se má dělat. Ale byl výborný.

dada2007
29. feb 2012

@mizulienka mica......ja tu mám toto uložené od báb....tuším minulý týžden to niekto dával, sorry, nepamätám kto:

Vanilková plnka:
3dcl mlieka,2 bal. vanilkového cukru,4 žltky,2 PL hladkej múky..........dobre rozmiešať a uvariť hustú kašu. Po vychladnutí vmiešať do 360gr. masla a 200gr. cukru... / toho masla som dala trošičku viac,asi 375gr./

mizulienka
29. feb 2012

@jakelina wow to znie dobre....mas nejake presne ingredience, ved ma poznas, ja neviem improvizovat 😉
dakujem....ja som mala v plane sahany nad parou, ale velmi sa mi do toho nechce....som leniva 😔

79zuzana
29. feb 2012

@jakelina dakujem 🙂 ked budem najblizsie piect nieco pre nas, tak ho skusim 🙂

lucula73
29. feb 2012

@dada2007 to je krémik od @lamps
@mizulienka však ho skús s tým vanilkovým strukom,uvidíš,že bude ozaj vanilkový 😉

jakelina
29. feb 2012

@mizulienka nemám, ani už přesně nevím kolik jsem toho dala. 😒 Ten co napsala dada2007 vypadá taky dobře.

mamina1978
29. feb 2012

Ahojte dievcence.....prave som dokoncila moju privatnu Homepage 😝 , kde je zachytena moja uz 3 mesacna tortomania. A to nemyslim len torty pecene 😀 😀 😀
Ak mate chut pozrite si to na tejto stranke a ak sa vam pacila, bola by som veeeelmo stastna , keby ste mi napisali aj do knihy navstev. To je to......Gästebuch. 😉
Ak mate este niektora take stranky hodte to sem nech sa aj ja este inspirujem. Dakujeeeem 😉

http://zdenka78.jimdo.com/

dada2007
29. feb 2012

@lucula73 ááááno.........od lamps....správne 😵