Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lucula73
29. feb 2012

@dada2007 lebo ja som ho už robila,len som dala vanilkový cukor a myslím,že s tým strukom by mohol byť výraznejší..... 😉

pristela
29. feb 2012

@dada2007 cicuska, odlozila si mi do mrazaku z torticiek???????????????

lucka_o
29. feb 2012

@ajka82 ano platila

lucka_o
29. feb 2012

@mia114 Ahoj, presne to aj mne robila flasa....splasla sa a to som skusala farbit smartflex predtym a nakonic som urobila bielu este raz a dofarbila a tiez sa splasla....ako si urobila taku peknu krabicku? mne sa krabicka tak pekne nepodarila. ☹

artepf
29. feb 2012

holky, co "pečete" nebo spíš vyrábíte i slané dorty, jak si určujete cenu? Taky za kg jako u sladkých dortů? Myslím, že jsem tady naposledy u @lusil2005 viděla slaný půllitr, prosím tě, jestli jsi to měla "na kšeft", kolik sis za něj řekla, jestli to teda není tajné 🤐 ? Vypadal skvěle a taky by mě moc zajímalo, jak se dá vyrobit ta etiketa, vypadá fakt jako skutečná 😎 😵 . Dííík moc za radu 😵 😵 😵 .

mamina1978
29. feb 2012

@anibas No ta snehova je genialna 😵 😵 😵

lucka_o
29. feb 2012

@stankapk jeeeeeeeeej krasna je ja som mala problem dotvarovat vrch torty a spojit to , no bolo to pre neterku takze som sa tym nezatazovala a tu je vysledok 🙂 ty si davala puncovinu? alebo si okrajovala korpus?

peroli
29. feb 2012

napadlo by vás použít krimpl.kleště i okolo dorty na spodku??? jsem teď našla jeden videopostup na (si myslím) moc pěknej dortík pro holčičku i se SUPER postupem na figurku a řekla bych že i celkem dost lehkým postupem!!! hrozně se mi třeba líbilo jak té postavičce vyrobila botičky a ponožky.. nebo jak udělala úsměv a vlásky..
ROZHODNĚ SE PODÍVEJTE.. VÁŽNĚ TO STOJÍ ZA TO 😉

https://www.youtube.com/watch?v=JEqmlvc1jKY
lucula73
29. feb 2012

@mia114 krásna je tá tortička..............a ten okraj škatule to je tak hrubo vyvalkaná hmota,ale tam niečo je? 😕 🙂

dm1
29. feb 2012

@artepf ja davam cena materialu +10 eur. pri mensich 5 eur 😉

dm1
29. feb 2012

@peroli ja kliestikujem spodok velmi casto presne tak isto len mam tensi ten sulok. inak ma hmotu veeelmi hrubu v tom videu normalne potiahnutu tortu nemas sancu hentak na hrubo kliestikovat 😲

peroli
29. feb 2012

@dm1 to jsem si taky všimla.. když si vemeš hned na začátku jakou hroudu tam má a po obarvení z ní vyválí jen takovouhle placičku... to musí být tlustý jak pra*e 😅 😅
ale ten postup na tu panenku/vílu se mi fakt moc líbil.. akorát ty křídla se mi nelíbily 😝 strašně tlustý 😒
jinak mě by ti kleštičky na spodek asi nenapadlo použít...

dm1
29. feb 2012

@peroli jj ako napad to bola mila torticka a pekne ukazane co a ako pre zaciatocnika. Inak to kliestikovanie dole je super rychle a efektne a dokonca to pouzivam aj ked necham viac hmoty na spodu napr. pri vlacikovy tomasovi tak aby to bolo pekne ukoncene ta plocha tak to okliestikujem

pristela
29. feb 2012

@dm1 inak Dani ten tvoj vlacik tomas vysiel ako najkrajsi v mojom hladani 😀 takze bežim do obchodu po kopirák 😀 😀 😀 a v pátek du na to 😵 tomasa uz mam vymodelovaneho , som si myslela ze dnes je stvrtok 😀 😀 😀 😀

dm1
29. feb 2012

@pristela to fakt? mne sa veru nezda 🤐 . Ale ak by ty ho isto po vikende s tvojou tortickou zosadis z tronu 😵

ja sa trapim z cokohmotou treba mi narobit ruze a brutalne sa mi chce spat. torta ma byt ale zajtra hotova... 🤐

maca77
29. feb 2012

@bzucinka2 jej moja "slivovica" 🙂

vlada111
29. feb 2012

@mamina1978 napísala som 😝

maca77
29. feb 2012

@mizulienka .... niečo elegantné .... možno tie ruže na vrchu by som už nedávala 😉

pristela
29. feb 2012

@dm1 no ked je to trapenie je to des 🙄 drzim palcoky !!!! daj si špáratka na oci medzi viečka 😵 😵 😵 ja zas šijem a dnes to musim dokoncit bo zajtra je uz plán iný 🙄 a teda dnes sa mi nedariii , jaj , ale aspon že napady su. a s tortickou jaaaaj to nemaj strachy 😀 ta v nej neprekonam , nejak tento víkend nemam chut na detske 😕 by som chcela taku uuuplne cistu a len jeden kvet na nej, alebo kyticka kvetov na boku 😵 aaach

lucka_o
29. feb 2012

@kleopatris krasna z coho su tie "gule"? z vlacika?

lucka_o
29. feb 2012

@abriela ahoj chcem sa spytat, ci davas aj nejake ovocie do pribinacikovej plnky? dakujem

stankapk
29. feb 2012

@lucka_o dakujem, aj tvoja je krasna 🙂 hej, ja som vrch dotvarovala puncovinou, ale nemala som toho vela, a tiez som aj zrezavala. ale dost mi s tym pomohol manzel, lebo on to potieral maslom a uhladzal ked som bola v robote 🙂

mamina1978
1. mar 2012

@njonja asi som uz neskoro citala tu je jedna taka

http://www.backentotal.de/JBRCK-307-pettersson-...

mamina1978
1. mar 2012

@vlada111 dakujeeeem, to bolo krasne ako si sa snazila..... 😵

jitta
1. mar 2012

Dobré ránko, tak hotovo, třetí dort s mléčným marcipánem pro moji dceru k 6. narozeninám 😀

miciatko
1. mar 2012

baby zasa ste tu mali nocn co ste tolko popisali, sak ja aj korpusy musim ist piect, ale ine som vam chcela napisat, ze zrazil sa mi parizsky krem a viete co som pridala trochu oleja a preslahala a on je uplne hladky

artepf
1. mar 2012

@dm1 dík moc 😉 a ještě mě napadlo, jestli je hodně blbý, udělat to slané pivo ve čtvrtek večer, když v pátek to musí manžel hodit kolegovi do práce a oslava je v sobotu? To aby to v tu sobotu celý snědli, ne? A hlavně přemýšlím, jestli má vůbec cenu kolem dávat ozdoby ze zeleniny, aby do soboty nebyla celá zvadlá, ale nevím, jak jinak to udělat 😖 . Jak nejdéle dopředu si takový slaný dortík vyráběla? Moc moc dík za rady 🙂 🙂 .

miciatko
1. mar 2012

@artepf ja ked som robila mm to pivo tak zelenina okolo nebola mna to ani nenapadlo ze by som to tam dala

abriela
1. mar 2012

@lucka_o nerobila som tu plnku, aj ked som dala recept. Robim casto sviezi tvarohovy krem od judit - tvaroch, puding, maslo a davam tam jahody.
Pribinacikovska plnka je podobna, len jemnejsia (tvaroch, smotana) cize podla mna mozes dat lubovolne ovocie. Jedine co som sa tu od kočiek dozvedela, vraj tvaroch a kiwi nejde k sebe.

daniz
1. mar 2012

Kočky všimli ste si, že na TOM je už 31 i-schopov s cukrárskymi potrebami? Ty kokso, ..........