Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

daniz
1. mar 2012

@mizulienka urob nejakú mašlu na vrch, alebo nejaký kvietok a hotovo. Oni susedy si myslia, že ešte aj za pánboh zaplať im ju urobíš.... 😠

larah
1. mar 2012
daniz
1. mar 2012

@artepf ja so dala ten kučeravý šalát, a ten v chladničke v pohode vydrží. Kúpila som aj zelený aj červený a skombinovala som to tak do šachovnice. Môj slaný pohár putoval až do čiech, zabalila som ho do celofánu a vydržal ešte aj oslávencovi 3 dni v chladničke. Takže rada: Kúp ten šalát daj ho zospodu k poháru a dookola to
zabal do celofánu, tak aby sa tam nedostal vzduch. A vydrží... 😉 😎 .

lifinka
1. mar 2012

@reruna to určitě néé,jen mě napadlo, co kdyby se tam dala potr. folie. nebo co to dělá, trhá se to, nebo moc lepí?

reruna
1. mar 2012

@peroli kleštičky na spodek jsem už taky párkrát použila, já totiž nemám tu kostici mušličkovou a tohle je pěkné....ale ta paní v tom videu má strašně hrubou hmotu, normálně by to tak neokleštičkovala

daniz
1. mar 2012

@larah daj si to zväčšiť , to je otláčacia abeceda nie vytláčacia.

artepf
1. mar 2012

@miciatko já jsem tu zeleninku kolem slaného piva viděla někde na fotce, ale ja fakt, že tam můžu dát třeba ozdoby ze salámu a sýru nebo žádné 🙂 .

artepf
1. mar 2012

@daniz jé díky moc za rady, to jsi mě uklidnila, že to takhle dlouho vydrží a navíc zabalené v celofánu to bude vypadat pěkně, paráda 😎 😵

lifinka
1. mar 2012

@miciatko z čeho jsi modelovala hasiče, krásně budou stát, ani ty nožky si nesesedly?

lifinka
1. mar 2012

@miciatko už jsem si to našla, dočítám, 😀

mizulienka
1. mar 2012

@daniz tak ma vcera surili, ze aby som rychlo daco vymyslela aj som jej poslala inspiracie a ani sa neozvu...no ludi mas vselijakych...oni si myslia, ze tortu rano upeciem natriem kremom ahotovo 😒

mia1111
1. mar 2012

@larah - tie písmenká len otlačíš do hmoty, písmenko sa len "vrazí" do hmoty 😉

mia114
1. mar 2012

@lucka_o dakujem, krabicka isla urobit v pohode, som ju ale najprv celu obalila marcipanom a potom som si spravila tie hnede okraje, potom som este dala hore na ten okraj taky tensi pasik, abu to vyzeralo ako hrubsi okraj. 😉

mia114
1. mar 2012

@lucula73 dakujem, ten okraj je normalne tenky plat na bokoch a hore som dala etse dovnutra tenky pasik a na to som potom polozila taky tensky pasik hmoty aby to vyzeralo hrubsie 😉

daniz
1. mar 2012

@mizulienka možno práve takú by si zaslúžili. A vieš ešte budú nevďačný,a tvoja námaha je niekde v diali. A ak
si im poslala inšpirácie, budú špekulovať a vymýšľať sprostosti - nemám rada takýchto zákazníkov. 😠 😠 🙄

mia114
1. mar 2012

babulky, vcera som tu pisala , ze uz nezoberiem asi tortu flase s takym malym casom na pripravu, a sup, robim na sobotu znova taku istu 😅 volal mi vcera vecer ten chalan co som mu robila teraz tu flasu a ze jeho kolega chce na sobotu taku istu, tak mam co robit znova 😅 😝

zanet2009
1. mar 2012

Dneska mi dorazila potah. hmota(nakonec jsem vybrala smartflex).Takže zítra bude moje druhá premiéra s pečením dortu, ten první se vzhledově nepodařil.
Vyčetla jsem tady, že celý dort před potažením je nutné natřít krémem nebo marmeládou-co doporučujete spíš a je jedno jaký krém?
A stačí mi pracovat s půlkou hmoty na ten jeden kulatý dort o průměru 20 nebo 22 cm?
A potom,až budu chtít obarvit kousek hmoty gelovou barvou? jak postupovat? Jsem úplný amatér a vůbec nevím co a jak... Děkuji za rady.

ivana82
1. mar 2012

@zanet2009 Ak ti mozem poradit z mojich skusenosti, potri si boky a vrch torty kremom, ktory pouzijes v torte, ale iba v pripade, ked ma krem vacsi podiel masla. Alebo jednoducho si rozrob maslo s praskovym cukrom (ja osobne pridam pre trosku chuti griotkovu aromu par kvapiek).
Co sa tyka mnozstva pouzitia hmoty, zavisi to od toho, ake velke balenie smartflexu si kupila. Ak si kupila 1,4 kg balenie, tak polovica myslim bude stacit na taky tensi potah. Mne osobne sa so smrtflexom celkom dobre pracuje, no potahujem s hmotou z MMF cukrikov.
Ak chces mat farebny potah na celej torte, tak si odober hmotu, ktoru chces zafarbit, trochu s nou popracuj, aby nebola tvrda, naber na sparatko gelovu farbu, otri do hmoty a zapracuj hnetenim.

Nie je to tak tazke ako to vyzera...vela stastia 🙂

larah
1. mar 2012

@mia1111 asi to nie je ktoviečo,nejaké písmená by som aj chcela ,ale či ich využijem len pre nás a je to aj dost drahé

vlada111
1. mar 2012

@mamina1978 a napísala som to s chybami?

misa1982
1. mar 2012

ahoj holky prosim o radu zase 🙂 mam delat to auto bleska a potrebuji recept z jake davky mam delat korpus?a kolik kremu ?prosiiiiiiiiiiiiiiiiim !

reruna
1. mar 2012

tak u nás pořád nouze o vajíčka, v Albertu jsem se dnes dívala, že stojí vajíčko 4,50,- už!

lusil2005
1. mar 2012

@mariann2 ja neviem, idem pozriet

misa1982
1. mar 2012

Unas byly v akci v Kauflandu deset vajicek za 24,90,-

misa1982
1. mar 2012

Holky prosim o radu ..... ☹ ☹

daniz
1. mar 2012

@misa1982 podľa toho, akú veľkú ideš robiť tú tortu. Ja som robila bleska cca 3 kg a piekla som pláty na malom plechu - na tom najmenšom zo 4 vajec 3-4 pláty a krému tak z 0,5 kg masla určite.

mariann2
1. mar 2012

@misa1982 ja keď robím auto, tak robím mramorový korpus na plechu, zo 7-8 vajec, prerežem ho na dve časti, dám jednu dávku krému napríklad salkového a vyjde mi z toho torta tak do 4kg, podľa toho, i tam dávam ovocie alebo nie, ale dávka krému závisí od druhu 😉

yamahafazer
1. mar 2012

@misa1982
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=325&...
http://www.tortyodmamy.sk/content/fotopostup-mc...

skus tuto pozriet su tam postupy aj na ine auta a ono aj zalezi ake velike ho chces robit aj som este auto nerobila tiez mam na jedno objednavku a teda este vobec neviem z kolkych platov ho spravim

kleopatris
1. mar 2012

@lucka_o dakujem 😵 to su len "usulane" gulicky z hmoty, ktorou som potahovala tortu 🙂 rozne velke kusky hmoty som usulkala a vodou prilepila

babulky ked robite tie potahovane muffiny, ake cesto davate? ci je to jedno? len chutovo to asi nepasuje na vsetky druhy cesta, ci?

yamahafazer
1. mar 2012

@zanet2009 ja davam vzdy pod potah len maslo s cukrom a mozes pridat trocha odrezkov a kolko si si hmoty objednala 1 kg ?tak urcite ti polovicka bude stacit na potiahnutie torty a farbu dat troska nasparatko premiesat a uvids aka bude tmava ked chces tmavsiu zasa troska pridat