Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

nikanika28
4. apr 2010

tak ten saso...trup docela jednoduchy, vlasy nastrihas, tvar dokreslis....mozno to nieje az take tazke...aj ked pri tom mojom dnesnom tvoreni nestastnika zajaca....tiez to nebolo bohvieco 😝 😅 😀 😀 😀

dm1
4. apr 2010

vankusik som aj ja obzerala ale to niekedy inokedy

na tej druhej odomna sa mi paci ten "stitok" na meno to pouzijem a tie hviezdicky. mozno to nakniec pospajam a dam tam taku postavicku aka sa zadari 😀 . teda ak sa mi vobec zadari hmota 😝

nikanika28
4. apr 2010

neboj, podari sa ti, mne sa podarila hned na prvykrat...netraba sa toho bat. Tie ozdoby na drotikoch sa pacia ja mne, baloniky by na tom vyzerali pekne...teda cukrikove baloniky 🙂 😵 .
Mne pri modelovani toho zajaca robilo problemy oko...fuuuurt mu padalo 😀 😀 😀 😀 😝 ..a usi 🤐

dm1
4. apr 2010

nika a neskusala si sparatko do usi pichnut a tak to dat na hlavu?

a budes aj vystuzovat tu tortu ked bude poschodova? vobec neviem ci treba a ak ano ako. nerada by som bola keby sa to aj podarilo a potom sa mi to prepadlo 😖

dm1
4. apr 2010

nika slonikova v modrom tiez pekna

dm1
4. apr 2010

nevlozilo tak znova

martinex
5. apr 2010

ahojte...

hejdita ja robim s dzemom a bananom,tak ze si banan nakrajam na kolieska,dam do hrnca,k tomu pridam dzem 3-4 lyzice a trosku to necham zohriat,aby z toho bola taka mazlava hmota,aj ten banan trosku zmakne...a potom korpus potriem tymto nato krem a zase korpus....

baby chcem sa spytat,pouzivate niektora K2??? lebo teraz som tahala dve torty falosnym marcipanom a bol moc tuhy, na roho torty sa mi lamal,nesiel pekne zahladit...tak to skoncilo tak,ze som ho nahrievala fenom 😀 aby som zlepila spoje k sebe 😅
chcem preto skusit K2 alebo WI...len neviem ako sa s nimi robi,ci su dostatocne makke a aku maju chut?

henikav1
5. apr 2010

martinex, ja som teraz skusila K2, na potahovanie je fantasticka, ani sa tak nelepi ako cukrikova hmota, ale zas na modelovanie postaviciek je dost makka, cim viac sa zohrieva od ruk, ako ju vypracuvas, tym je maksia, ale pocula som, ze ju treba len zahustit cukrom a da sa potom aj modelovat. A chutovo je dobra, sladka 😀 😀 😀 podobna ako ta cukrikova, mozno trosku jemnejsia. S K2 som mala potah na jednom mieste roztrhnuty, prilepila som tam kusocek, presla mokrou rukou a uplne sa mi to zahladilo, vobec nebolo vidiet ten spoj, s cukrikovou hmotou ti tam ten spoj zostane.
No a WI som este nevyskusala, ani pastu dama top, to by som chcela skusit najblizsie objednat, ale este predtym skusim tu s mukou, odpalovanu, co som sem hodila link, myslim ze ju volaju varna, len keby bolo viac casu, v piatok idem do skoly, mam skusku, tak sa musim aj biflovat a co vsetko musim do vtedy stihnut, ak si spomeniem len na polovicu, az mi zle pride, tak neviem ci bude skutocne cas na pokusy

martinex
5. apr 2010

heni dik,tak objednam K2 a vyskusam ju... sak na modelovanie mozem dalej pouzivat ten falosny marcipan,len na potahovanie to neni nic moc....
a skolu mam aj ja teraz, statnice a dokoncujem diplomovku,do toho torty a 24hodin denne maly 😀 neviem co skorej 😎

inak dnes som dorobila pre sestru,hadam sa bude pacit

henikav1
5. apr 2010

martinex, peknucka
ja mam statnicu v auguste, teraz mam len skusku a to uz poslednu za prvy semester, ale ved jedno skoncime a dalsie zacneme, takze to je neustaly kolotoc biflovania, prace, maleho a vsetkeho popritom

martinex
5. apr 2010

ja nastastie uz koncim... o 5 tyzdnov budem mat navzdy od skoly pokoj 😎

henikav1
5. apr 2010

tak drzim palce, aby ti to vyslo a aby som ti mohla onedlho blahozelat

alionuska
5. apr 2010

nestiham vas sledovat,ale pridavam nove moje torticky... pekne sviakty zelam vsetkym sladkym mamam 😀 😀 😀

lenka.pav
5. apr 2010

boze, ali, ako toto dokazes 😕 😨 😨 😨 😨 😨

henikav1
5. apr 2010

alenka, nadherne 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

cessy
5. apr 2010

aj ja pridavam poslednu torticku 😉

henikav1
5. apr 2010

no cessy nadherna
ani si sa nepochvbalila, ze pecies, alebo som ja prehliadla 😵 😵
to je cokoplastelina, alebo mmf?

cessy
5. apr 2010

ahoj heni
uz sem moc nechodim, nic nove sa tu nepise, stale len korpusy a plnky... 🙄

no nepochvalila, nebolokedy 😉

robila som ju z mliecneho marcipanu,len tie biele kvietky su z WI

cessy
5. apr 2010

heni a ta tvoja charlota to co je za torticku????nieco ovocne???? 😕
dobre to vyzera 😉

cessy
5. apr 2010

a uz som sa ako tak naucila robit kvetinky. normalne ma to zacalo bavit.....uz sa tesim ked budem robit dalsiu s kvetinkami/ruzami 😅

henikav1
5. apr 2010

Cessy, vsimla som si ze uz sa tu velmi neukazujes, ale ved nemusime stale len plnky a korpusy, chybate mi ked tu nie ste 😖
charlota je uplne jednoducha, nieco na sposob tiramisu, ale nie s kavou, ale ovocim. Len sa vymiesa mascarpone so zltkom, rumom, alebo rumovou esenciou a vanilkovym cukrom a potom sa to uz len preklada do misy, piskoty namocene v ovocnej stave, alebo ovocnom sirupe, ovocie a tento mascarpone krem. Nechas stuhnut, vyklopis a papas 😉
este to zvyknu oblozit nastojato piskotami, ale to ja uz nerobievam, ved piskot je dost vo vnutri.
Ozaj a ako sa robi s WI?

hejdita
5. apr 2010

alionuska cessy torty prekrasne 😵 ali ako to robis ze to mas tak krasne vyhladene....rovne 😕 cessy tie ruze su paradne krasne sa ti daria aj ja chcem take vediet take velke viem len male.....a alionuska dvojfarebne su uzasne to sa mi velmi paci tak to pekne ozivi 😵
uz aj ja sa tesim kedy budem robt najblizsie za tyzden svadobnu len neviem ci dvoj alebo troj patrovu a mam to radsej slamkou vystuzit?a stuzi sa to pred potakovanim alebo az po?a bude stacit tak z 7 6 po okrajoch a jedna uprostred?

petaba
5. apr 2010

ali, cessy tortičky sú na 1*

aj ja mám jeden dnešný výtvor pre primára gastroenterelógie 🙂

zdenallicka
5. apr 2010

Ahoj holky, potrebovala bych tipy na dortik pro meho muze - dostal novou praci (v kuchynskem studiu) a taky mame vyroci (3 roky).. v patek chci pect (na sobotu), tak bych chtela poradit, co a jak... Hraje na bici, ale bubinek se mi delat nechce, i kdyz by ho potesil, ale nema s praci ani s vyrocim nic spolecneho... Barvy ma rad hnedou, tyrkysovou, zelenou... Barvy bych asi volila tyto (viz fotky), ale stejny mu delat nechci (delala jsem ho pro svagra)...

Tak radte, cukrarky...🙂 Dekuji..🙂

petaba
5. apr 2010

a aká je tá jeho nová práca? bola tú aj pekná torta košela, ale ja nemám tú fotku... baby určite majú 🙂

henikav1
5. apr 2010

tak ma napadlo, keby si urobila okruhlu tortu a potiahla tak ze kraje by si nechala volne spustene navolno navlnene akoze obrus a prestriet akoze stol??? doprostred minikyticku, a okolo tanieriky pohariky a pribor? Pripadne ak sa chces hrat, polievkovu misu a tak...

petaba
5. apr 2010

heni aj to je fajn nápad... len treba viac času na to 🙂

henikav1
5. apr 2010

no ved ked je to na piatok, tie riadiky a kvietky sa daju urobit uz teraz a potom uz len okruhly stol - tortu prikryt obrusom (ked to ma suvisiet s kuchynskym studiom)

zdenallicka
5. apr 2010

BUde navrhovat kuchyne..🙂 Ja bych rada, aby to nejak odrazelo i nase vyroci, ael nic me nenapada, jak to spojit... 😅

cessy
5. apr 2010

heni asi si ma zle pochopila... 😉
ale mne vadi ze sa bavime stale o tom istom, pride neaka nova....nechce sa jej citat par stran do zadu.....a hladat v starsich prispevkoch, tak preto sa stale pise o plnkach a korpusoch.....
nieco nove ma tu vzdy potesi......
ale stale to iste 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 preto radsej nekomentujem

heni a recept mam kde?????? 😉