Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zdenallicka
1. mar 2012

@lencza A určitě bude mít aspoň 3kg..

lifinka
1. mar 2012

@yamahafazer
@bzucinka2
holky děkuji Vám,

teď mi přišel 5kg balík 😀 mám radost, jak malé dítě 😅
koupila jsem si tohle asi 3odstíny používáte někdo???
http://www.eshop-lilie.cz/detail.php?zbozi=3255339

jakelina
1. mar 2012

@lifinka já to nepoužívám, taky jsem to tam viděla, ale já neumím moc jemně zdobit, tak raději ne 😀 😀

yamahafazer
1. mar 2012

@lifinka to nepoznam

misa1982
1. mar 2012

holky a s kolika pudinku a mlika mam udelat krem pul litru mlika 2 pudinky a 2 masla

lifinka
1. mar 2012

@jakelina
@yamahafazer
ok, chci právě udělat na dort tečky a než bych to nakuličkova, jako špendlíkové hlavičky asi by mě kleplo 😅 použiji to místo bílkové polevy.

yamahafazer
1. mar 2012

@lifinka to je dobry napad to je potom dobre ked to neroztopi hmotu a ako to chuti?

reruna
1. mar 2012

@lifinka stuhu jsem nelepila ničím

lifinka
1. mar 2012

@yamahafazer jdu to ochutnat 😅

lifinka
1. mar 2012

@yamahafazer sakriš to je dobré, takové sladké, příjemné...jen je tam na štítku,-může to ovlivnit pozornost u dětííí 😕 ale když tam toho nedám kvanta...

lifinka
1. mar 2012

@reruna dobráá 😉

lifinka
1. mar 2012

@yamahafazer je to na psaní i textů, tak snad to ni hmotě neudělá ☹

zanet2009
1. mar 2012

@lifinka to mě zarazilo i na gelovém barvivu, taky je to tam napsané,ale tak toho barviva se zase moc nepoužije.

jakelina
1. mar 2012

@lifinka to je napsané na každé barvě, že může ovlivňovat pozornost dětí 😝

lifinka
1. mar 2012

@jakelina
@zanet2009

🤐 jsem si to tam nevšimla 😨

jakelina
1. mar 2012

@lifinka vždyť to snad nejí každý den, já to nejím vůbec, potah vyhazuju 😝

Christmas Red Icing Color
Koncentrát gelové potravinářské barvy splňující směrnice EU. Hmotnost balení 28 g. Barva je určená k barvení jakýchkoliv cukrářských hmot - krémů, glazur, gelů, těst, modelovacích hmot - tzv. na párátko. Vnášíme od malého množství až po docílení požadovaného odstínu.
Složení:Složení: cukr, kukuřičný sirup, E422, voda, E110, E122, E1442, barvivo E110,E406, E202,barvivo E102, E330, E311c.
Upozornění: E110, E102, E122 - může mít nepříznivý vliv na pozornost a aktivitu dětí!

daducha
1. mar 2012

@mizulienka ja som s nim robila a presne tak to smrdelo 😉 .V kreme to krasne vonia, ale ja som tam dala aj ten struk vyvarit 😉

larah
1. mar 2012

@mia1111 a ako su veľké tie písmená? keby chceš napísať- -všetko najlepšie--nie je to moc veľké?nebude toho veľa?

vlada111
1. mar 2012

@mamina1978 už som sa zľakla 😀 Hoci som na materskej, dúfam, že čo to z nemčiny ešte viem. Ja som študovala rok vo Viedni na univerzite 😅

larah
1. mar 2012

@jakelina také ečka obsahuju aj všetky farebné cukríky, lentilky či nie? 😒

mamina1978
1. mar 2012

@vlada111 nelakaj sa, si este stale v super forme 🙂 😉 Aj ked sa hovori , ze mozog na materskej dovolenke mäkkne 😀 😀 😀
A ja mam deti 4 😝 😅 😅 😅 😀 😀 😀
Ale dufam , ze mne nezmäkkol, lebo pracujem stale aj popri materskej 😝 😝 😝 🙂

vlada111
1. mar 2012

@mizulienka juj Luci veru neporadím ti. A tie z dovolenky som ešte neskúšala. A keby si trošku rozmiešala s cukrom a ochutnala tak?

vlada111
1. mar 2012

@mamina1978 obdivujem každú ženu, čo má viac ako jedno dieťa 😀 A teda u teba klobúk dolu 🙂 Chceli by sme tri, no ale pri jednom sa nám to hovorí ľahko 😀

jakelina
1. mar 2012

@larah ano, všechno co je barvené to obsahuje

mia1111
1. mar 2012

@larah - no na meno sú podľa mňa ideálne, ale na taký dlhý nápis by boli veľké...teda ak by mal byť nápis v 1 riadku. Na výšku majú 2,2cm a na šírku ako ktoré, niektoré sú širšie 2,2cm, niektoré majú do 2 cm, niektoré len 0,7cm (veľké i), "S" má 1,5cm... no je to rôzne.
Ja som písala na jednu tortu všetko najlepšie s touto abecedou - kurzíva: (je to také elegantnejšie podľa mňa) http://www.sikovnamama.sk/sikovnamama/eshop/5-1...
Takto to vyzeralo: http://www.facebook.com/photo.php?fbid=23845201...

jakelina
1. mar 2012

@larah ale lentilky jsou i bez těch barviv, na některých je to napsané, ale kdoví, čím to obarví 😲 😲 přírodní barvy jsou snad šafrán a nebo nějaké hodně barvící plody, jako ostružiny, černý jeřáb a nebo bez. Jinak nevím 😲

mamina1978
1. mar 2012

@vlada111 je to sice velmi narocne, preto som zacala relaxovat a po nociach ako therapiu piect... 😀 😀 😀
Nastastie mam dve väcsie deti a dve male, takze sa to v celku da....su vsak dni, kedy uz neviem co skor , ale aj take pohodove dnicky sa najdu, tie si potom vychutnavam. 😵
A oddychovat mozem, ked budem stara 😀 😀 😉

jakelina
1. mar 2012

@mia1111 ten druhý odkaz mi nejde otevřít

jakelina
1. mar 2012

@mamina1978 tělo má jít do hrobu zhuntované a já si taky říkám, lepší se opotřebovat než zrezivět 😀 😀