• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@njonja :astonished: :astonished: :astonished: uuuuzas!!!!!
3. mar 2012 o 16:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Baby nemate nahodou prehlad kde maju aktualne najlacnejsi 7kg smartflex velvet aj s postovnym? a ktora prichut je podla vas najchutnejsia? :confused:
3. mar 2012 o 17:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, dopčené, pridávam moje "diela"
3. mar 2012 o 17:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (62)
@vlada111 @79zuzana tak ja aj v pyzame torty robim :stuck_out_tongue_closed_eyes: len potom smeruje rovno do pracky, mne by ani 4 zastery nepomohli :grinning:
3. mar 2012 o 17:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
Ahojte baby, mam na vas prosbu. Ako mozem praskovou farbou nafarbit MMF hmotu? Dakujem za rady :wink:
3. mar 2012 o 17:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@79zuzana to sa ti ako podarilo 30 cm tortu spraviť 5 kg? :confused: :confused: :confused: Moje 27 cm toľko vážia
3. mar 2012 o 17:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela hihi, aj moji strhujú poťah z torty :grinning: :grinning: :grinning: Jedine pravý mandľový sa zje - teda deti vyhadzujú aj ten, ale aspoň muž ho zje :grinning:
3. mar 2012 o 17:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat aj moje 30cm maju len 5 kg ak su len z 3 platov
3. mar 2012 o 17:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 no veď aj ja dávam 3 pláty - keď ide do torty ovocie, ak nejde ovocie, tak 4 pláty
Žeby to bolo tým, že väčšinou robím tvarohovo-smotanové plnky s ovocím a teda ním nešetrím ? A ani krémom nešetrím - dám trochu hrubšiu vrstvu, že mi výjde aj výška 10-11 cm ?
Ale moji zákazníci to takto ľúbia - že nie je tenká vrstva krému ( tvarohového, pri maslovom ho dávam menej )
3. mar 2012 o 17:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dakujem vsetkym za ,, paci sa mi,, ste fakt zlate :wink: ....marlenka uz vyskusana , bola mnam , teda este je :grinning: ,myslim vsak ze do zajtra uz bude po nej ...bala som sa ci bude mäkka a veru bola , mäkulinka a to je urobena na obed ...tak dik za link , ulozila som si , isto este niekedy urobim :slight_smile:
3. mar 2012 o 17:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (20)
@zlatat tak to jasne tvaroho-slahackoveho kremu sa dava isto viac ako masloveho to by nebolo dobre tak vela dat. a aj ovocie je tazke
3. mar 2012 o 17:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@dm1 veď to, že v poslednej dobe ( hádam tak pol roka ) robím minimum maslových krémov - pomaly aj zabudnem ako sa robia :grinning: :grinning: :grinning:
3. mar 2012 o 17:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia1111 ja to robím tak isto, že kukám s pokrčenými kolenami :grinning:
3. mar 2012 o 17:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mia1111 veď je krásna, môžeš byť spokojná :wink: ja keď vždy frflem, že to nie je úplne ako má byť, tak môj otec vždy povie a aké by to malo byť, veď je to torta a hotovo :grinning:
3. mar 2012 o 17:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@zuziq pre mňa je pomaranč na prvom mieste, ale majú ho len formicky.sk
3. mar 2012 o 17:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mima1311 já si ten odkaz minule zapoměla uložit a teď ho už asi nenajdu... můžu tě o něj poprosit? děkujuuuuu :dizzy_face:
3. mar 2012 o 17:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ach, dievčence dostala som objednávku na tortu - orechový korpus, karamelová plnka a chcú do nej aj nejaký lekvár a ja netuším, aký by sa ku karamelovej plnke hodil. Mne ku tomu karamelu nepasuje žiadne ovocie ani lekvár. Čo ku nej dať?

@drobec33 ak chceš farbiť bielu hmotu na nejakú farbu, tak si v trošičke alkoholu rozpustíš tú práškovú farbu. Ak chceš maľovať na poťah, tak si ju taktiež môžeš rozpustiť v alkohole alebo len do takej suchej namočiť štetec a maľovať na tortu
3. mar 2012 o 17:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Snazim sa, snazim........... no posudte :sweat_smile:
3. mar 2012 o 17:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (42)
@lamps - ja som dávala k orechovému korpusu a karamelovej plnke slivkový lekvár, zriedený s vodou, lebo povidla boli husté jak šlak :wink: . A bolo to fakt super, tortička chutila, tí, čo boli na oslave, si takú istú objednali (to budem robiť tú krstinovú)
3. mar 2012 o 17:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@larah ja mam na plane nieco taketo vytvorit tento tyzden... no myslim, ze sa na to tvoje nechytam :sweat_smile: este som takto kvety nerobila, zatial len ruzu
3. mar 2012 o 17:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps asi som zle napisala. Idem robit marsmallowu hmotu na potah torty a idem robit aj ozdoby. No chcela by som roznych farieb. Neviem, ci sa to da farbit klasicky praskovou farbou, ci sa mi to nerozpusti. :frowning2:
3. mar 2012 o 17:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia1111 vypada to tak ze za 2 tyzdne ma caka rovnako arsenal torticka tak sa budem trapit s delom aj ja :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. mar 2012 o 17:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@drobec33 MMF zafarbíš aj práškovými rozpustenými v trošičke alkoholu, normálne si dáš do toho alkoholu farbu zamiešaš a také dáš do MMF hmoty, poriadne vypracuješ, aby zafarbila celú hmotu a máš to. Takto si zarobíš farieb koľko chceš. Ja tiež robím z MMF, ale viac farbím gelovými farbami. Tie práškové používam viac na maľovanie

@mia1111 ďakujem vyskúšam to. Potom podám referencie :sweat_smile:
3. mar 2012 o 18:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby za 3 tyzdne mam robit harmoniku a zacinam byt z toho mierne nervozna. nevideli ste niekde krasnu harmoniku? ja hladam viem ze kedysi som videla nadherne ale teraz len same obycajne nachadzam..
3. mar 2012 o 18:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps džem lesná zmes podľa mňa ide ku všetkému :wink: :wink:
@dm1 niééé nevidela :unamused: :unamused:
@dm1 vidí sa mi, že AndreaH má nejakú na svoj stránke :wink:
3. mar 2012 o 18:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas a budem mať dilemu, aký džemík použijem, ďakujem :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
3. mar 2012 o 18:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ja davam visnovy dzem vsade :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. mar 2012 o 18:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok