Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
4. mar 2012

@jakelina jáááj som rada, že máš takého mužíka. Ja mám takého tiež a je mi ľúto, že je to už pomaly vymretý druh ☹ A aký je hrdý keď vytvorím ďalšiu tortičku. Ešte mi na to aj pozerá, či netreba niečo doplniť - je dizajnér 😀

janulkamartinko
4. mar 2012

@mia1111 ,
@pristela dakujem vam,ste zlate potesili ste ma 🙂

vlada111
4. mar 2012

@reruna mňam, tieto rezy má raz zabijú 😀 Dala by som si hneď 😉

79zuzana
4. mar 2012

dievcata dakujem za vsetky lajky, stale ma to tak velmi povzbudi. Pridam sa aj ja k teme - manzel - ja patrim tiez k tym co maju skveleho muza, vzdy mi pomaha, stara sa o deti a dokonca nam aj navari, ked vypekam 🙂 Kazdu tortu komentuje a potom ma doneba chvali nielen doma ale aj pri kamosoch, ze aku on ma skvelu zenu 😀 😀 😀 Tu je moja piata toho vikendova a zaroven posledna. Konecne kitty... ja viem, ze mnohe z vas sa jej uz "prejedli", ale u mna je prva 🙂

rogerka
4. mar 2012

@lusil2005 ked budes na rodicaku, co ti povie? fakt nechapem 😕 ja mam doma "cesku odrodu" zo slovenska, nastastie a to peciem len pre nas

@pristela starsiemu ak sa nebude pacit, daj mu prerobit 😎

zlatat
4. mar 2012

@79zuzana aj ja robím nadstavovaný korpus, ale nie vždy sa mi podarí jemnučký - neviem, či je to múkou alebo čím. Inak spočiatku som nepollievala ale potom mi kamoška napísala, že je trochu piškóta suchá, tak som začala polievať, ale nie veľmi, len tak jemne kropím.

ladenka
4. mar 2012

@reruna Mohla bych tě poprosit o recept na ten mramorovaný korpus co jsi tady dávala fotky? Je takový krásně vysoký ... Děkuji.

mizulienka
4. mar 2012

baby mam jednu otazocku...ako to je s vypekanim popri materskej...moze sa do urcite sumy alebo ako?
co robite, ked sa vam ozve niekto uplne cudzi?

nikamimi8
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jakelina
4. mar 2012

@nikamimi8 to jsi si spletla téma ne??, 😒

ladenka
4. mar 2012

@reruna Mohla bych tě poprosit o recept na ten mramorovaný korpus co jsi tady dávala fotky? Je takový krásně vysoký ... Děkuji.

ladenka
4. mar 2012

Omlouvám se, nějak se mi ten příspěvek vložil 2x.

zuziq
4. mar 2012

@mizulienka realne mozes mat prijem 1750eur rocne, ktory nemusis zdanovat. Po lopate vysvetlene, keby niekto odsledoval vsetky tvoje prijmi rocne z tort a nepresiahne to tuto sumu, nic ti nemozu. Druha vec je ale ta, ze tu ide o potraviny a na to potrebujes rozne povolenia. Ak by sa do toho niekto realne obul a poslal by nejaku kontrolu napr. z hygieny tak by to asi nebolo vsetko ok 😕

mates22
4. mar 2012

není to úplně potahovanej....korpus upečenej a oslava odložená, tak že ho dodělám aspoň ke kávičce a doma žadoněj - mamí, udělej šlehačkovej, ne krémovej a hlavně ne potahovanej. Tak teda kompromis - a co myslíte, první, co děti ozobaly byla potahovka, teda ty kytičky - já se z nich zblázním. Ta šlehačka samozřejmě padala už během zdobení 🙂, to prostě ani ztužovač nezachrání

b.janka
4. mar 2012

baby mohli by ste mi poradiť?... 1x som robila plnku šľahanú nad parou... žltka+cukor+kakao... keď vychladlo primiešala som maslo... ale v plnke mi ostali malé hrudky akoby cukru... dá sa s tým niečo spraviť?

zuziq
4. mar 2012

@mizulienka a este som zabudla ze moze prist aj kontrola zo zivnosti, ci naozaj nepodnikas vo velkom a pod. Ale to vsetko jedine ak by im niekto poslal realny podnet

pristela
4. mar 2012

@mizulienka ja som to tu uz pisala minule, nemozes ani po lopate ako @zuziq ani pred lopatou 😀 😀 😀 s potravinami doma absolut nie a s inym tiez nie kedze to mas opakovany predaj, mozes do tej sumy ale len "nahodny" predaj , ked nieco opakovane predavas /cize stale torticky/ povazuje sa zo uz zarobkovu cinnost , atd, atd

pristela
4. mar 2012

@rogerka och no to by on chcel ozdobovat aj piect torticky ale to by som potom ako , co? normal mu asi cez tyzden-ma prazdniny, dam nech sam upecie aj ozdobí, bo take reci macherske ake ma 🙄 🙄 , ze on aj kvety urobi bez problemov 🙄 🙄 🙄

zuziq
4. mar 2012

@pristela ale sak nepredavas stale dookola to iste. raz je to Kitty, potom zas Cars, inokedy macko pu. to by na nich nezabralo ako argument? 😀

lifinka
4. mar 2012

@dm1 tyjo na tu harmoniku bych si netroufla ani omylem 😕

pristela
4. mar 2012

@zuziq 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jakelina
4. mar 2012

@pristela tak to se těším na ten dort, co vytvoří. Však mu dej volnou ruku a ať překvapí 😀 😀

pristela
4. mar 2012

@jakelina si pis, som mu akurat ted vravela, ze v pondelok zacina 😝 😝

vlada111
4. mar 2012

@nikamimi8 dobrý vtip 😠

vlada111
4. mar 2012

@b.janka skús ponorným mixérom kratučko

mizulienka
4. mar 2012

@pristela ja potom nechapem, vsetky tie zienky, co su na TOMe na mapke, robia vlastne nacierno???

mizulienka
4. mar 2012

@vlada111 super, budem len rada, ked prides 😉 urobim ti kavicku 😉

mizulienka
4. mar 2012

@b.janka alebo skus este trocha nad parou

zuziq
4. mar 2012

@mizulienka presne tak, resp povacsine urcite ano. Pochybujem ze maju vsetky zivnost. Spoliehaju sa na to, ze sa takymto drobnym druhom "podnikania" nebude nikto zaoberat. A ono je to tak, ze z uradu tiez nebudu stracat cas ale ak dostanu realny podnet od niekoho, musia to presetrit
Neviem ci si na tuto temu natrafila, stoji za precitanie 😀
http://www.tortyodmamy.sk/kontrola-zo-zivnosten...

http://www.tortyodmamy.sk/content/pecenie-prile...

mizulienka
4. mar 2012

@zuziq dakujem Zuzi velmi pekne, velmi ma to zaujima pretoze ja somsi tiez dala torticku na TOMe a cez to sa mi ozyva 80%ludi 😕 😕 😕