• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

ahojky holky, dort předán na oslavě u mamky, moc se líbil, tak mě to těšilo:slight_smile:
jenže jak jsem začala pak krájet dort, potahnutý smartflexem, tak se někde odchlípával od krému, čím to??? Kfrém byl z čokotyčinek milena, pod potah "ANO", tak nevím, jestli tam byla malá vrstva krému?
4. mar 2012 o 19:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte takze moja dnesna pre nase zlaticka...zozala velky uspech :slight_smile: tak sa vytesujem!
4. mar 2012 o 19:15  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (44)
@lifinka cim si podsypavala hmotu, ked si ju valkala?
mne sa niekedy stane, ze dam vela skrobu ze sa hmota nechce "prilepit" na maslo
4. mar 2012 o 19:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka nó ale ja to myslím vážne. A kávičku si rada dám, ak máte mašinu, môžem doniesť na degustáciu našu z Indonézie :wink:
4. mar 2012 o 19:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vecernicci mame to doma rovnako mam tiez takeho manzela :dizzy_face:
4. mar 2012 o 19:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@lifinka bud si mala pod potahom skoro nic kremu, alebo si krem mala moc tuhy ked si nan dala potah a pak hned supla do chladu, cize krem pod potahom nestihol zmaknut a tak prilepit na seba potah , alebo ako mizulienka pisala moc praskoveho cukru abo skrobu zospodu prilepeneho na potahovku :wink:
4. mar 2012 o 20:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka ,
@zuziq to ja netusim ako to tie zienky robia, ale isto na torticky musi byt zvlat vyrobna, zvlast miestnost, zvlast rury, chladnicka, mixery- nemoze sa pouzivat to co bezne pouzivame v domacnosti na bezne varenie :rolling_eyes:
v podstate ja vyrabam vyrobky tiez doma , nie torticky:slight_smile: ale ine hand madde vyrobky a musela som ist zial na zivnost/kvôli milým zlatym závistlivým ludom -i ked neviem co zavidia, asi zniceny chrbat, oci, nevylezane choroby a platenie vysokych odvodov :frowning2: :frowning2: :frowning2: / Minuly rok bola v čechach velka nahanacka po malych "remeselnikoch" danovaci lapali :frowning2: o dušu.
4. mar 2012 o 20:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aa hollky , že aku objednavku som dostala :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: že ako sa "tešííím" ? :grinning: :grinning: :grinning: no ktora uhádnete ? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. mar 2012 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela žeby nejakú kvetinkovú ?? alebo svadobnú ??? :confused:
4. mar 2012 o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj hollky :wink:
Jako fakt nechápu jak to děláte, asi mám fakt blbej marcipán :frowning2: už jsem tam přidala hafo cukru a pořád mi krtek padá :cry: Než mu udělám ruce tak je zezadu úplně sjetej. Ted je v mrazáku jestli rychle stuhne a pak to tam budu přilepovat. Asi jsem si měla koupit tu hotovou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. mar 2012 o 20:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lawli nie, nie, je to nieco co som tu uz pisala, ze snad toto nieeeee :grinning:
4. mar 2012 o 20:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@fodorka Nádherná :slight_smile:
4. mar 2012 o 20:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela snád nie erotikoš :sweat_smile:
4. mar 2012 o 20:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela no tak sa vzdávam ,ja nečítam všetky príspevky...som len skúsila trafiť...lebo ja som tiež dostala extra objednávku a radšej by som klasika niečo s kvietkami ,aj keď mám na apríl jednu svadobnú ,no to je ešte ďalekooooo... :rolling_eyes:
4. mar 2012 o 20:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@larah och nie, take som uz mala , ale odmietla som :grinning: toto je nieco "nežnejsie" :grinning: :grinning: :grinning: milejsie , ale ja to nejak moc nemusis a hlavne vsetky torty s tymto podla mna vypadaju rovnako , nic kreatine sa s tymto neda :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. mar 2012 o 20:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela Kitty???
4. mar 2012 o 20:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina ano, ano aaaanooooo :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: umrem :grinning: a to pre 12 abo13rocnu holku :grinning:
4. mar 2012 o 20:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela no už prezraaaad,čakáme :sweat_smile:
4. mar 2012 o 20:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela co máš z toho, já už bude dělat třetí :stuck_out_tongue_closed_eyes: , taky mě to neba, když to má být pořád stejné :unamused:
4. mar 2012 o 20:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina no ved prave, tam sa moc neda, ale aspon si vybrali tu pasikavu, neviem ci aj Danka ju uz nerobila :wink:
4. mar 2012 o 21:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela ja som ešte Kitty nerobila :grinning: :grinning: :grinning:
4. mar 2012 o 21:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cha ano ano pamat mi sluzi, tuto budem robit , aj danka ju robila: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=231842903493379&set=a.213882791956057.61708.100000030131901&type=3&theater
@lawli to ked ja nieco napisem tu ze ee, tak o mesiac to niekto chce :stuck_out_tongue_closed_eyes: neboj aj na teba príde :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
4. mar 2012 o 21:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela už teraz sa na ňu teším ,ja zas duplujem Thomasa ,Pat a Mat , Nemo ...teraz zas budem robiť to denko s klobáskou čo mám v albume na FB ... ale momentálne zháňam nejaký námet na dom - bungalov ,žltý a okolo má byť tráva a to všetko doboška...ešte čakám na info aká má byť veľká :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. mar 2012 o 21:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@b.janka prepasirovat cez sitko
4. mar 2012 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte zienky, tak u nas hotovy lazaret,od piatku jeden drobec 40 -ky,dnes konecne ustali,ma chripku a skomplikovanu bakteriou tak uz mame ATB :frowning2: .Co je ale horsie,dnes to schytal muz a len to by ste mali vdiet.Uz 37,5 bolo hrozne :grinning: a teraz ma 38,5 a to uz je ... :grinning: :grinning: .Este ze ja sa drzim.Ale ja stale hovorim, chlapi nic nevydrzia ,hlavne cim su starsi :grinning: .Najväsciu radost ma mladci anjelik,toho som vcera rano odstahovala ku babke do karanteny, ani si na nas nespomenul :angry: ,opicka moja mala a mne uz tak chyba :frowning2: .No skôr ako v stredu ani prist nemôze,ak ho chcem udrzat zdraveho .A k tomu vsetkemu sa pocitac rozhodol, ze nebude nacitavat kartu z fotaku,tak ani nemôzem fotocky pridavat :angry: .Teraz len dufam, ze moja imunita to zvladne,zase ma cakaju na vikend velke torticky,tak nech nemusim rusit .
No utekam popozerat Vase krasne dielka a opatrovat mojich lazarov :wink:
4. mar 2012 o 21:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela daj, uz je velky :wink: a ak ma talent po tebe, budes mat tazku konkurenciu, ja osobne by som ho urcite nechala :wink:
4. mar 2012 o 21:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@daducha jej tak sa len drz a neochorej aj ty :wink: uz netrpezlivo cakam na tvoje fotky :wink:
a je pravda, ze chlapi nic nevydrzia, troska boli hrdlo a uz sa musia kurirovat v posteli a nic nerobit, ach jaaj :grinning: :grinning:
4. mar 2012 o 21:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, rozmyslam nad praktickym darcekom pre znamu zijucu v SR, ktora rada vypeka. Rozmyslala som nad kucharskou knihou Najlepsie torty, casto su v nej uvedene tieto aromy:

Finesse Natürliches Bourbon-Vanille Aroma
Finesse Geriebene Zitronenschale
Finesse Natürliches Orangenschalen Aroma
Finesse Weihnachts-Aroma
Butter-Vanille Aroma
Zitronen Aroma
Rum Aroma
Bitter-Mandel Aroma
Citro Back
Orange Back
Vanille Back
http://www.oetker.de/oetker/produkte/backen_und_mehr/backzutaten/aromen.html

Daju sa bezne kupit v slovenskych potravinach a pouzivate ich niektora?
4. mar 2012 o 21:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@79zuzana prosim ta aka bola tazka ta kitty a ake mala rozmery?? dakujem
4. mar 2012 o 21:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka dakujem, drzim, drzim :grinning: .Z tychto torticiek som sa vytesovala, konecne aj ine ako detske.Minule som nevydrzala a kupila si knihu od Debbie Brown baby cakes a hned som musela vyskusat macka.Ale som sa jedovala, neviem co je to s to s tym Smartflexom,sadala mi hmota,tak je tam trosku tucnejsi macko :grinning: .NO ale ved macovia maju velke pupky :grinning: .Asi to budem musiet pred modelovanim miesat s gum pastou,alebo vyskusat trik z knizky,ako zaklad pouzivaju zmes ryzovych burizonov masla a marshmelakov.Keby to chcel niekto oskenovat,rada knizku poziciam, su tam uzasne veci :dizzy_face:
4. mar 2012 o 21:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok