Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mates22
5. mar 2012

@dm1 ahá, asi nemám odhad, jak mám jen velkou formu, ale to mělo jít jen pod potah, ne? No já někdy dělám jen utřené máslo s cukrem a moukou, takže mi to nepřišlo, že to bude dvě másla na jedno salko moc 😀
@lifinka jak píšu, tak si dělám většinou víc, mám strach, aby mi vyšlo, děti si pak zbytkem slepujou piškoty - ale já jich zas nědělám moc, jen pro nás a kamarády, kdybych dělala 5 týdně, tak to by mě asi to plýtvání rychle přešlo. Nemám odhad na menší dorty........ s pudingem nevím, nedělám, ale myslím, že pod potahovku se dělá nějak z míň mlíka, nebo ne?

lifinka
5. mar 2012

@lamps tak to držím pěsti, aby jsi to vše zvládla, děti dají zabrat, můj mi pomáhal v sobotu válet potah, myslela jsem , že se už neudržím,pak chtěl vykrajovat lístky na květy, no a já nervní, aby se mi vše povedlo, protože nejsem moc zručná, až v tom budu zběhlejší bude to zase lepší 😅 teda doufám, Přes týden je ve školce, ale to je zase ten malý a vyžaduje pozornost 😀

lifinka
5. mar 2012

@mates22 díky, no nevím, jestli méně mlíka, jdu něco ještě pohledat a udělám to tak, že uvařím puding, a pak to jedno salko a dvě másla, asi....

simasa
5. mar 2012

@lifinka podla mna Ti jedno maslo vymiesane s jednym salkom na potretie torty staci. Prip. tam este zamiesaj tie rozdrobene zvysky korpusu.

enya00
5. mar 2012

baby kolko vydrzia tie postavicky z marcipanu ???daju sa spravit aj o tyzden skor?

bzucinka2
5. mar 2012

@enya00 jasne ze daju su v pohode, ja ked mam vela vsetko robim o tyzden skor, nech mam vsetko nachystane 🙂

fodorka
5. mar 2012

@rogerka tak tomu sa hovori parada velmi pekne 🙂

reruna
5. mar 2012

Všem děkuji za liky🙂
Tak nakonec jsem se včera dozvěděla, že dvoupatrový nebudu muset dělat, bude jen 15 lidí, tak stačí kulatý 28 cm, tak udělám asi košík - jdu studovat nějaké květy nahoru...

enya00
5. mar 2012

@bzucinka2 tak to je superr ďakujem 🙂

enya00
5. mar 2012

@bzucinka2 tak to je superr ďakujem 🙂
@bzucinka2 a ešte ako sa skladuju ???či len do niečoho zabalím? ďakujem 😉

reruna
5. mar 2012

@stardust aroma se dá běžně koupit v potravinách nebo v drogeriiích, ale já je teda moc nepoužívám... leda tak vanilkový extrakt z čisté vanilky...

reruna
5. mar 2012

@ladenka http://www.toprecepty.cz/recept/12135-mramorovy... je vysoký, protože jsem ho pekla ve formě 20 cm, ale normálně ho peču ve formě 26 cm a prokrojím jen 2X a je vysoký tak 7 cm i s naplněním, pokud chceš vyšší, tak do formy 26 cm udělej ze 6 vajec...

marci2305
5. mar 2012

@dadka212 Krásne..Tie ruže sú ako živé... 😉

daniz
5. mar 2012

@mizulienka
@pristela kočky, ak nie ste vyúčené cukrárky tak potom nemôžte si založiť na seba živnosť, iba ak by ste boli ako majiteľ. Podľa zákona, môžete mať príležitostný príjem z tort do 500 € / rok - tento sa nezdaňuje. A popravde, vy by ste podľa zákona mali zdaňovať len zisk. To je vlastne to, čo vám zostane po odpočítaní nákladov. A to veľmi pochybujem, že za rok má niektorá z nás čistý zisk nad 500 €! A keď chce niekto upiecť tortu, vy mu urobíte službu za ktorú zoberiete len malú odmenu či nie? A keď sme v reále, koľko je tá odmena - smiešna čiastka, pri dnešných cenách surovín a energií, vody......

cestovatelkaandrea
5. mar 2012

@dadka212 ty si neuveritelna so svojimi vytvormi. nadherne 😉

cestovatelkaandrea
5. mar 2012

bambule vedeli by ste poradit nejaky recept na tortu z piskotoveho cesta s lahkou plnkou? nechcem teraz robit klasicku tortu s maslovymi plnkami.

stankapk
5. mar 2012

ahojte kocky.
idem si objednavat z internetu tuto posuvnu formu na tortu od 16 do 30 cm:
http://www.tchibo.sk/Obruc-na-tortu-z-usachtile...
ak by ste niektora este chceli dajte mi vediet, postovne by potom bolo iba odo mna k vam.
pripadne este nieco ine z tejto stranky:
http://www.tchibo.sk/Sladkosti-z-Vasej-vlastnej...
piste do IP 🙂

dadka212
5. mar 2012

@marci2305 ďakujem, ale na 2 tortách sú ozaj živé ruže 😀
@cestovatelkaandrea ďakujem 🙂

dadka212
5. mar 2012

@enya00 práveže do ničoho nebal nechaj ich vysušiť na vzduchu, ani do chladničky nedávaj 😉

lucula73
5. mar 2012

@stankapk a je dobrá tá forma?presne takú by som potrebovala 😕 🙂

lifinka
5. mar 2012

@simasa díky 😀 jsi hodnááá

lifinka
5. mar 2012

@lifinka 300ml mlíka +puding 😉

lifinka
5. mar 2012

poslala jsem to sobě 😀
@mates22

stankapk
5. mar 2012

@lucula73 neviem ci je dobra, dufam ze hej 🙂 par kociek maju taku, len neviem ci uplne rovnaku, mozno sa vyjadria...

stardust
5. mar 2012

@reruna myslim, ze som otazku dostatocne jasne sformulovala, ked som sa pytala na konkretne aromy jedneho vyrobcu, podla toho som aj ocakavala odpovede.

enya00
5. mar 2012

@dadka212 ok ďakujem 🙂 som zvedavá či sa mi to podarí 😒

vlada111
5. mar 2012

@lamps ja by som nepiekla. Mala priniesť zálohu a ona nedodržala dohodu, nie ty. Alebo ešte zavolaj kamoške, nech ti dá na ňu číslo 😉

bzucinka2
5. mar 2012

@enya00 ja nechavam volne na vzduchu, pripadne prikryjem alobalom 😉

vlada111
5. mar 2012

@dadka212 no parádne torty, a tie ruže sú z marcipánu? Je fajn, že si sem teraz dala tortičky, lebo začiatok týždňa je mŕtvy, aspoň som sa mohla pokochať 😉

vlada111
5. mar 2012

@reruna už sa tešíme na kvety 🙂