Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

martinex
7. apr 2010

naduci da sa to na dlhacoch priamo kupit,nemusis dopredu nic objednavat..ja som tak minuly tyzden poslala muza...napisala som mu listok a vsetko priniesol 😀

martinex
7. apr 2010

hehe 🙂 prepac, nie naduci ale nadulici 😉

vinka
7. apr 2010

Anibas ja som robila polovičnu dávku na skúšku a robila som dva malé korpusy.A vyšlo mi natrieť celé len tortu po vyrchu nevyšlo na jeden bok.Som doložila lekvár.Teraz idem robiť celú dávku a idem robiť tri tie malé korpusy.Tak snád vystačí.Lebo potrieť chcem vrch maslo s cukrom.
Baby kolko cukru na kolko mASLA MáM DAť?

anibas
7. apr 2010

vinka: 1. ochutnáš
2. 200g masla + 150 g cukru

vinka
7. apr 2010

😀 😀 😀 Anibas radšej ten druhý variant si vyberiem. 😀

nadulici
7. apr 2010

martinex.. 😀 😀 ....vdaka

zdenallicka
7. apr 2010

Holky, potrebuju dalsi tip... Odchazi mi kolegyne, zname se ř a pul roku, je to uzasna zenska se smyslem pro humor, pritom je hrozne moc inteligentni (ne, ze by se to vylucovalo..😀) a ja bych ji chtela udelat radost a zaroven se s ni rozloucit nejakym dortikem... Napada vas neco? Ma rada kvetiny, pestre barvy.. chtela bych neco decentniho, jemneho, krasneho a vserikajiciho... Na to bud napisu "Budeš mi chybět..." nebo "Díky, Šári...".. Kdo ma tip, sem s nim!!! Dekuju..🙂

petaba
7. apr 2010

čo takéto niečo 🙂

zdenallicka
7. apr 2010

Petaba, to by nebylo spatne...🙂 Ma rada tulipany, tak bych ji mohla udelat tulipanky..🙂 Dekuji..🙂

petaba
7. apr 2010

nie je začo, rado sa stalo 🙂

martinex
7. apr 2010

baby poradte mi... aku farbu pouzivate ako striebornu? kupila som si sprej a bola som teda sklamana, ani to nebolo strieborne a nepokryla som nim ani jeden korpus! a mam aj prach,ale neviem ci ked s nim budem farbit hmotu,bude to strieborne? potrebujem to na auticko,spravit celu striebornu kapotu... no, babo rad 😀

sisa.b
7. apr 2010

martinex, ja by som skusila hmotu zafarbit na sedu a potriet tou praskovou.

baby, tak s tym skladanim poschodovej torty ziadne skusenosti? ☹

mne dnes mala pojedla orchidejky, ktore som v noci robila 😠 😠 😝 idem sa pustit do novych

martinex
8. apr 2010

sisa a zafarbit to mam troskou ciernej,aby to bolo sede?

a mala je sikovnicka,ze ti to pojedla... 😀

daniz
8. apr 2010

Ahojte aj ja prosím o tip. Mám tortu, je na nej slabo ružová podkova, a 3 odtiene hnedej, mám dať podklad biely, alebo akej
farby? Je to pre dcéru 7r.

petaba
8. apr 2010

sisa aj mne sa to dosť často stáva, že hľadám kvetinky a Nati sa len usmieva 😀 alebo mi rovno odkusne z nej a povie: maminka táto je pokazená, môžem ju zjesť? 😀 😀 😀

ja by som tiež robila tú striebornú ako sisa

a čo sa týka tej poschodovej torty... určite by som ju vystužila buď špajglami alebo slamkami a všetky časti by som najprv urobila komplet a dala poriadne zachladiť... potom poskladať a zasa poriadne zachladiť 🙂

nadulici
8. apr 2010

no ja s poschodiami neporadim 🤐 , robila som max len 2- poschodovu a nevystuzovala som.....

nadulici
8. apr 2010

daniz, ja by som dala bud tu bielu, alebo aj fialkova by nebola zla 😉 .....podla toho ci chces nieco jemnejsie, alebo farebnejsie....

petaba
8. apr 2010

tá fialková... možno trošku perlete by mohla bať pekná, jemná 🙂

nadulici
8. apr 2010

alebo zeleny podklad- akoze na trave podkova.....neviem co mas s tou hnedou vymodelovane?

nadulici
8. apr 2010

baby, ked pouzivate tie praskove farby.......ja by som chcela nejaku perlet, alebo co to je, lesk?.....ale aby som s tym mohla poprasit aj rozne farebne podklady, a aby mi to nefarbilo, len aby bolo leskle....co mam objednat? aky druh?.....chapete ma 😨 😀 😀 😀 mohol by byt perlovy lesk?....take nieco som nasla...

laluchova
8. apr 2010

ahojte babule, nerobili ste niektorá tortičku huseničky???neveite o nejakom fotopostupe???dcérka bude mať v mji dva rúčky tak pozerám a velm,i sa páčia tortičky huseničky...lenneveim či piecť korpusy v miskách či ako???a nejký zaručený super držiaci krém????vďaka
ked pridáte nejaké linky budem rada,,,,,

zdenallicka
8. apr 2010

Laluchova, upec si roladu, napln ji a stoc ji a obal pecicim papirem a provazkem si telicko rozdel.. (mas treba roladu 30 cm, tak si odmer 6 cm a v tom miste roladu prevaz pres papir provazkem, utahni trochu a tohle delej az do konce).
Pak si roladu nechej ztuhnout, potom oddelej provazky, papir a potahni... v miste, kdes mela provazky, budes mit prohluben a tam muzes udelat tenky provazek z modelovaci hmoty... nozicky taky tak, i boticky.. Hlavu muzes udelat z potazene koblihy..🙂

Navod mam asi v notebooku a ten ma manzel na sluzebni ceste..☹

zdenallicka
8. apr 2010

No, pani housenku moc vyvedenou nema, ale postup je tam nafoceny v malem obrazku.. ten si uloz a zvetsi si ho v beznem prohlizeci...

danciacik
8. apr 2010

Ahojte baby mám na vás prosbu, idem pomôcť kamoške cez týždeň s tortou, chce robiť bábiku myslím takú že vlastne šaty sú torta, určite to poznáte ale čím by ste to poťahovali, mám recept nejaký na marcipán chuťovo je výborný ale nie som si istá či by to bolo dobré a či by to držalo aj na bábike. Ak máte nejaké recepty čím to potiahnuť alebo recept namarcipán tak mi prosím poraďte. ďakujem.

laluchova
8. apr 2010

oki, ale skor mám na mysli inú...takú čo každá časť je z ako polgule...toto je skot stonožka...ale dík moc...

daniz
8. apr 2010

Ďakujem, to bude torta v tvare podkovy, v strede bude konská hlava, a po bokoch na vrchu podkovy sú vymodelované 2 ležiace koníky. 😕
Chcem tam dať ešte farebné kvietka a po bokoch asi podkovičky, alebo kombináciu. Tak aby to bolo pestré-farebné. Asi bledunko modrú, alebo bledunko zelenú... čo poviete?Pretože tá podkova je slabo ružová. Chcela som len posypať orieškami,
babule neviem... ☹ ☹ ☹ Tak vyniknú tie farebné kvietka. ☹ ☹

anibas
8. apr 2010

daniz: prečo neurobíš podkovu svetlo zelenú, na to kone a koooopec ružových a fialkových kvietočkov, čo majú v strede žltú ... no jak sa to volá ?... neviem ďobku ?