Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

miciatko
6. mar 2012

@vecernicci a nevies ked idu okolo vajicka cim sa lepia??

miciatko
6. mar 2012

tak prve pokusy pernikovych vajiicok, takze prosim braj s rezervou, do vnutra som dala lentilky

mizulienka
6. mar 2012

@miciatko tie su nadherne

anibas
6. mar 2012

@mia1111 no spadla mi sánka pri svadobnej 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 😨 to je umenie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

miciatko
6. mar 2012

@mizulienka dakujem

jakelina
6. mar 2012

@miciatko krásné 😉

pristela
6. mar 2012

@mia1111 ne oni tam vraveli ze je to zmes tej ryze ci co a marshmelow tak to bude to iste ako pisala daduška
@lusil2005 ch som si dnes privstala a videla 😀 tu vankusovu cast som uz videla , ale to ostatne nie, a teda ta svadobna bola naaadhernaaaa-teda mne pripadala skor ako narodeninova 😀 ale nevadi bola uuuzasna, a ten napad dat "ozdoby" pod potah, vypadalo to fakt super!
ja na youtube kukam ale nist im nerozumiiiim 😝

mia1111
6. mar 2012

@pristela - no to, čo som ja videla na youtube - v angline, aj hovorili, že sú to "cereals", ale som nepostrehla, že s čím ☹ . Skúsim si to znova prehrať... 😉 Ale aj tie marshmellow s ryžou (myslíš takú tú burizónovú?) by mohlo byť super 😉

mojmacik
6. mar 2012

@jakelina 🙂...to to bola vynimocna prilezitost..upiekla som to aj s nimi spolu ale zdobit som zacala,ked vecer pospali (spodnu cast) a hlavku sasa ked boli v skolke ....na zakazky by som asi nevedela piect,resp.presne nemala by som kedy

vecernicci
6. mar 2012

@miciatko teda ty je máš nádherný 😵 😵 😵 já jsem líná míchat další barvičky, tak dělám jen bíle 😀
asi bych to lepila taky tou polevou, ale ona asi prosakuje, co?

anibas
6. mar 2012

@mia1111 to nie je zlý nápad zamiešať medzi MMF burizony 😅 😅 😅

anibas
6. mar 2012

žienky čo máte Amerikancov - treba ich opláchnuť ? či rovno do mikro ? a cukru tak od oka ?

pristela
6. mar 2012

tu je ta svadobka, ale video ako ju robia som nikde nenasla 😠

https://www.youtube.com/watch?v=emfV7uIhxKE


nevesta si doniesla obkladačku 😀 ktorej stal sa jej pacil aj koopec starych gombikov od babky 😀 a toto bola jedna z poziadaviek ze to chce mat na torte 😀

@anibas ja neumyvam

lucianas
6. mar 2012

@miciatko krásné.

holky, jaké používáte na ty vajíčka těsto? tak jak na perníčky? a kde berete inspiraci na zdobení? a taky by mě zajímalo, vykrajujete vajíčko a nějak vytlačíte, nebo jak děláte, aby bylo vypouklé? pečete rovnou v nějakých formičkách?

miciatko
6. mar 2012

@vecernicci hej presakuje,no ja si zarobim iba tak za dve lyzicky, to odoberem bielu a pridam farbu a dam do saciku a az ked minem zarobim novu
a tie plochy na tom vajku sa strasne zle vylievaju, no neviem to este

drobec33
6. mar 2012

@miciatko kraasne veru 🙂

miciatko
6. mar 2012

@lucianas su na to formicky napr : http://www.cukrardekor.sk/cukrardekor/eshop/17-..., no a ja sa inspirujem na stranke medovnicky ked sa nacitas TOM tak sa tam hore da kliknut na pernicky

miciatko
6. mar 2012
zabka1611
6. mar 2012

žienky, budem malej piecť tortu na narodky...vlastne to bude už druha poťahovana čo budem robit a idem si z netu objednavať farby.....ake su lepšie? gelove? praškove? a ake farby by som zhruba mala doma mať? vďaka 🙂

mates22
6. mar 2012

@zabka1611 já mám raděj gelovky - ale já třeba dělám i čokoládové obrázky a bílá čokoláda se práškovýma ošklivě obarví. Mám základní barvy, nepeču zas tak moc a přece jen ty gelovky něco stojí - červená, žlutá, modrá, hnědá a černá.... ostatní si míchám

zabka1611
6. mar 2012

@mates22 dakujem, mam v plane upiect tuto 🙂

vecernicci
6. mar 2012

@lucianas přesně jak píše @miciatko jsou na to formičky a zdobím je co mě napadne, nebo pokoukám na netu, v časopise a pod. 😉 jo a těsto je jako na klasický perníčky 😉

anibas
6. mar 2012

@zabka1611 😀 😀 😀 😀 presne takúto predlohu som dostala pre 2 týždnami

anibas
6. mar 2012

@pristela mňááááám - tie americké su dobré 😅 😅 😅 😅

mizulienka
6. mar 2012

@zabka1611 ta je nadherna, nevies nahodou kto ju robil? by som si pozrela aj ine torticky, krasna je

ladydia
6. mar 2012

babule co ste na FB mate svoju stranku kam pridavate svoje torty?

ladydia
6. mar 2012

@anibas chapete že ja som nekupila min tyzden ani jedny tie americke MMF? A to mam kamosku v predajni Li..li a ona povedala, že im neprislel ani jeden balicek, ale tiež som ich neumyvala, len supla do misy a do mikro

ladydia
6. mar 2012

@mizulienka krasnucke torticky, mozem si ta pridat medzi priatelov?
A ak by aj ostatne suhlasili tak som na FB ako Zuzana Jurinova Kubošková 😀

anibas
6. mar 2012

@ladydia 😀 😀 😀 😀 no vidíš - keby mne neochorel v nedeľu syn - tak ich tiež nemám