• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

18. augusta 2017 
@bianca asi dala noo bolo jej dost :unamused:
7. mar 2012 o 13:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ladydia no tak vyskusam dakujem :slight_smile:
7. mar 2012 o 13:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katulkaaaaaa teda pri dnesnej cene vajec...a ty z 10 urobis 2,5 kilovú??? :astonished: to aku mas piskotu?
7. mar 2012 o 13:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela A zasa tie slávne Madunice :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
7. mar 2012 o 13:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@enya00 no ak by som sa ja takto trapila s prvou MMF tak dalsiu by som uz asi nerobila.
Mas tu uzasne online pomocnicky :slight_smile:. Dufam, ze ta prve trapenie neodradi a z tejto vymakanej hmoty bude krasne dielko
7. mar 2012 o 13:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela ja robim cesto vyslaham bielkys cukrom,prislaham zltky,a nakoniec polohrubu muku s praskom....na jedno vajce davam 30gr cukru a 40gr muky....baby tak kde je teda chyba? :confused: tieto vajicka sommala este za stare 3sk...aleuz teraz su u nas po 7sk kus...koneeec
7. mar 2012 o 13:34  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ladydia na tedami poradte kde robim chybu sak prerobim aj gate :grinning:
7. mar 2012 o 13:34  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@abriela urcite nie :slight_smile: tuto robim prvy krat tak hadam sa do toho dostanem-casom :slight_smile: to veru mam tie najlepsie su tu,ako tak pozeram :wink:
7. mar 2012 o 13:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katulkaaaaaa mne len 10vajcový korpus váži okolo 4kg...to fakt nechápem, ako môžeš mať také lahučké torty... :confused:
7. mar 2012 o 13:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@katulkaaaaaa Kati vyskusaj ten normalny mramorovy z hladkej muky, mne sa zda, ze z tej poluhrubej muky su piskoty take lahucke
7. mar 2012 o 13:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katulkaaaaaa ty robíš podobne ako punčák to cesto je velmi lahučké...ja robievam iba mramorové, občas bohušov, keď chcú bez oleja :wink:
7. mar 2012 o 13:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 no to nechapem ani ja... :angry: ved 10vajec,300gr cukru ,400gr muky...krem som dala falosni parizky ten je zase 350gr cukru,150gr cera,100gr kakao,plus potah mmf.....a vidi vaha 2,5kg
7. mar 2012 o 13:41  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka @dadka212 baby hodte mi prosim ten recept na cesto mramorove,vyskusam pri piatkovej torte,dakujem
7. mar 2012 o 13:42  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katulkaaaaaa ja mám 2,5kg tortu keď robím korpus so 4 vajec do 24cm formy...mramorový korpus :250gr. hladkej múky, 240gr práškový cukor, 150ml olej, 100ml horúca voda, prášok do pečiva :wink:
vyšlahám bielka pridám polovicu cukru, vyšlahám žltka s druhou polovicou, pridám olej vodu, vyšlahám pridám múku s prdopečom vyšlahám a potom jemne metličkou zamiešam sneh
7. mar 2012 o 13:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katulkaaaaaa ja mam recept z TOM -350g muky, 3 vajcia - z 5 vajec 4kg torta
Falosna piskota
7. mar 2012 o 13:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 a to sa este niektorym zdam draha :unamused: dakujem napiatok mam barbinu robit,s kolkych vajec by si doklasickej babovkovej formy?
7. mar 2012 o 13:47  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katulkaaaaaa aj ja sa zdám drahá, ale kašlem na to, nech si upečú sami ak nechcú odo mňa :wink: potom uvidia keď sa s tým budú mordovať celý deň a tiež ich to nevyjde moc lacno ked si pozrieme ceny materiálu :slight_smile:
do babovkovej asi z 5 ešte som to ale nerobila
7. mar 2012 o 13:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katulkaaaaaa presne ako ti píšu kočky, je to v korpuse, do mramoráku ide menej vajec a viac múky a cukru, preto je ťažší a ja robím len ten a je výborný, tak ako píše @dadka212 ja mám 2,5kg tortu vo forme 24cm zo 4 vajec z mramoráku a také malé torty robím iba výnimočne :wink:
7. mar 2012 o 13:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katulkaaaaaa podľa toho akú bábovkovú formu máš, ale ja by som robila asi zo 4 vajec
7. mar 2012 o 13:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mariann2 super dakujem za radu,sak vajec miniem ako zavodna kuchyna :grinning: aspon na niecom usetrim :wink:
7. mar 2012 o 13:53  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
Tak zkouším dělat kytičky na drátcích na ten dort na příští víkend, ale je to teda děsná piplačka:frowning2: a moc mi to nejde... zatím jsem udělala lilii a pár lístečků k růžičce a břečťan...
Útěchou mi je, že lidi, co budou na té oslavě nejsou žádní dortoví znalci a znají většinou jen klasické krémové dorty, takže snad nepoznají, že to moc neumím :sweat_smile:
7. mar 2012 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (34)
@katulkaaaaaa vyskúšaj, či ti bude mramorák chutiť, ale mne ho zatiaľ každý chválil, je pevný, dobre sa s ním robia aj 3D torty :wink:
7. mar 2012 o 13:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@reruna máš to hezké. :wink:

Holky co děláte mramorák a jenom světlý, bez kakaa, kolik mám dát kypřícího prášku na 4 vajíčka. Píšou tam ubrat, asi 1/3????
7. mar 2012 o 14:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katulkaaaaaa aj ja robila tuto tvoju piskotu na zaciatku ale hnevalo mi ze kopec vajec a narastla malo, teda oproti mramoraku, ja robim len ten, hlavne kvoli chuti a tomu kolko narastie :grinning: prosim ta ja som vcul robila kamoske malu mala 2kg/ta bylinkova :grinning: / ako jej som davala vzdy za 7€ na kg , torta ma teda vysla 14€ , a tuto sumu vsak to zaplatim skoro len na vode, a elektrike :angry: este ze to susene mlieko si zaplatila zvlast bo to uz by som za co robila :frowning2:
7. mar 2012 o 14:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina asi tak nějak
7. mar 2012 o 14:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela no sak to ze ked spocitam suroviny ....baby kolko si ratate na vodu plus eletriku?ja netusim kolko by som asi mala-myslim pre seba nech si to viem zratat,kolko mam vlastne zisk...zachvilku bude vyuctovanie to bude radosti...
7. mar 2012 o 14:05  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela zlatko to aj ja som tak do nedávna brala známym, že 7€ za kilo, ale keď som si to prerátala, no, tak som sa zobudila a navyše kd je to malá tortička, tak ešte ty doplatíš ten zvyšok nákladov :confounded:
7. mar 2012 o 14:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina ja neuberám kypriaceho prášku, dávam celý
7. mar 2012 o 14:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katulkaaaaaa ja som si elektriku nerátala do nákladov na torty vobec, až dovtedy kým mi neprišiel nedoplatok 200€ :frowning2: ešte čakám na vyúčtovanie vody
7. mar 2012 o 14:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok