Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sisa.b
8. apr 2010

dm, kolko poschodi chystas? lebo ja som nevystuzovala ani tu dvojku pre malu a ta bola dost vysoka

vinka
8. apr 2010

Ja som dnes maslo s cukrom dala pod hmotu.Dúfam,že sa nebude topiť.Lebo tá torta nebude pre mna. 😒 Idem urobiť na kontajnér tie hlúposti malinké. 😀 😀

vinka
8. apr 2010

Isto? 😕 No,že mi nič nepovedala koza jedna. 😀 A ževraj nevie torty piecť. 😀

danciacik
8. apr 2010

Nieee neboj ti neklamala, ja jej idem pomôcť ale nie pre malého ale pre jej neter 😉

vinka
8. apr 2010

Dani urobíš to z ktorých kolvek cukríkov.A tie čo si dala musíš umývať.Ale ked chcem iba biele tak beriem tie lebo ostatné musím potom strihať a mám málo hmoty. 😉

danciacik
8. apr 2010

hej to už mám naštudované, ale Zuzka sa rozhodla pre marcipán tak to budem nakoniec poťahovať marcipánom dúfam, že sa nám topodarí

vinka
8. apr 2010

No snad dúfam,že nechce z neho robiť buzeranta. 😀 😀 😀 že mu dá bábiku.Som pochopila,že idete robiť bábiku. 😉 No idem ja bo nespravím tie kraviny malé.A bude kontajner bez ručky bez všetkého. 😀 Však mi dnes skoro spadol je dosť ťažký a velký.Idem ho ešte odvážiť. 😉

vinka
8. apr 2010

A korpus aký robíte?A krém? 😕

martinex
8. apr 2010

baby ktora potahovka je najblizsie marcipanu? K2 alebo WI?

danciacik
8. apr 2010

korpus asi Zuzka urobí kakaový a krém biely nejaký neviem ten má pripraviť ona ja to už len budem s ňou finišovať 😉 čo sa týka marcipánu a tak

danciacik
8. apr 2010

Martinex pre mňa prosím vysvetlenie nepoznám ani jednu z nich 😅

sylvia75
8. apr 2010

Martinex ďakujem za radu,tiež som si myslela,že to nebude vhodný krém pod marcipán...

martinex
8. apr 2010

danciacik su to potahove hmoty... K2 je zevraj makksia a lacnejsia.. a White Icing je drahsia a vela bab ju ospevuje...ale neviem ake su chutovo... nekupim predsa 7 kg kybel a nebude mi chutit 😀

brisilda
8. apr 2010

ahojte kocky ste sikulky ked dokazete piect ja bohuzial piec neviem akosi nemam na to talent no aj napriek tomu vas ziadam o pomoc 🙂 poradte mi nejaky receptik na skvelu tortu + postup spolu s tym ako sa robi ten marcipan tak aby sa nelepil a dalo sa s nim lahko manipulovat az nestratim nervy 😀 moj syn bude mat narodky a vsetke cukrarky pekarky maju na ten nas datum uz plno no a co by clovek neurobil pre nase deturence vsak ? 😀 rada by som si odskusala upiect tortu najskor na skusku ci sa podari a potom na den D by som ju piekla naostro 😉 ak sa najde nejaka sikovna cukrarka ktora mi pomoze prosim nech mi napise IP budem jej za to velmi povdacna a vysledok vam potom ukazem 😀 rada by som skusila tie vase stonozky husenicky

petaba
9. apr 2010

Ahojte 🙂
martinex WI je super... či chuťovo... aj sa s ňou dobre pracuje 🙂 ja kupujem pravidelne... je vanilkovo-citrónová a nie je až tak strašne sladká ako MMF

kuknite výtvory ak sa vám chce 🙂
http://www.tortyodmamy.sk/?q=narodeninove/pre-b...
http://www.tortyodmamy.sk/?q=zakusky/kolaciky-19

a dnes už mám rozrobeného golfistu na greene... tak som zvedavá ako výjde... postavičku už mám hotovú tak už len okolie dorobiť a bude to 🙂

martinex
9. apr 2010

petaba a K2 si nemala? ta je zevraj mandlova... alebo davas do WI prichut mandlovu? lebo vela ludi chce marcipan, tak ze by som WI ochutila,ci by to bolo ok?

inak paradna torta aj kolaciky....
a na toho golfistu som teda zvedava 🙂

petaba
9. apr 2010

K2 som nemala a s WI boli zatial všetci spokojní... takže som nedávala príchuť
ďakujem, to ma teší že sa páčia 🙂

martinex
9. apr 2010

no tak si kupim WI a skusim.... dakujem za radu 😉

petaba
9. apr 2010

martinex a kde bývaš?

martinex
9. apr 2010

v bernolakove, preco?

petaba
9. apr 2010

ja bývam na račku v BA tak ak by si chcela tak ti môžem predať na skúšku, aby si nemusela kupovať celych 7 kíl 🙂

petaba
9. apr 2010

samozrejme za normálnu vydelenú sumu z ceny celého kýbla

martinex
9. apr 2010

peta za kolko kilo? a este som sa chcela spytat, ake mnozstvo treba na potiahnutie napr. kruhovej 26cm torty?

petaba
9. apr 2010

no záleží na tom ako valkáš, niečo okolo 600 g cca cena by bola 6,43 ... ale najlepšie by bolo keby si si po to prišla osobne ako poštou to posielať...

martinex
9. apr 2010

sak ked tak by som prisla osobne.... dam ti vediet cez vikend cez IP 😉

srsnicka
9. apr 2010

ahojky, zkoušeli jste někdy pracovat s Wiltonským fondánem? Ten mi totiž vůbec nechtná, není to podobné jako WI? (teda dělalo se s tím dobře 🙂

petaba
9. apr 2010

hmm to neviem či ti tu niekto povie... aspoň o tom neviem, že niektorá šikulka skúšala tento fondán... väčšina robí buď MMF, nepravý marcipán, alebo si kupujú WI a K2...

mne tá WI chutí najviac, z tých ktoré poznám

hejdita
9. apr 2010

ahojte 🙂
chcem sa opytat......Sofi ...... myslim ze ty si bola ta sikovna na tie kraaaaaaaasne zdobene medovnicky....... prosim Ta....... ale aj OSTATNÉ ktore vedia ako na cukrovu polevu z bielkov aby drzal pekne tvar aby sa to nerozlievalo........jednoducho tak ako to ma Elaine MacGregor v jednej ukazke tam kde robi rimsu na torte......skusala som na hrnceku robit rymsu chcela by som to skusit na torte ale zdalo sa mi to take velmi tvrde a ten cukor v tom bol taky neroztopeny .....potrebujem vediet kolko toho cukru na jeden bielok....lebo viac potrebovat nebudem a stale sa nemozem trefit do toho....to sa nejako najskor slaha??? alebo rucne sa to robi???? alebo ako ???
dakujem

hejdita
9. apr 2010

ja uz sa tak tesim na tu tortu a zaroven sa bojim ze spatne potiahnem.....lebo spodny diel bude 28cm siroky a vysoky takych12-15cm tkze budem to valkat na sirku fotbaloveho ihriska bojim sa toho ze sa to potrha 😒 chcem to vyvalkat na take 3mm aby to nebolo moc hrube a dobre sa to potahovalo....a bojim sa ze si tam narobim zahyby...no su z toho vcelku rozrusena ale tesim sa ako to nazdobim a co tam dam.... mam kupene 3 baliky od haribo z lidlu a 3 baliky jojo bude mi to stacit dufam na tri poschodia.....teda chcela by som 3 urobit ci sa podari to neviem.... 🙂 a zdiobit to budem vobec neviem ako ale chcela by som volaniky pouzit a tu rimsu ale nebudem to pretahovat cez rimsu ale nejako vymysliet to nejako inak.....treba tri nad sebou alebo nieco take......potom to bude fuska dopravit to bez ujmy na miesto...

a dievcata kde sa da kupit glycerin da sa to v zdravej vyzive kupit??? potrebujem toho len troska alebo to nepotrebujem??? to je do tej ielkove polohy potrebujem aby to bolo pruzne....tak ci to glycerin spruzni....alebo co s tym urobi? ak viete 🙂

hejdita
9. apr 2010

ielkove polohy= bielkovej polevy 😀