• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

baby ja prave citam o dalsej kauze polskych potravin, susene vajcia co sa davaju hadam do vsetkeho tak su vysoko karciogenne, ja uz mam dost a teraz sa mozme tesit ako pojdu ostatne vyrobky hore, lebo uz nebude konkurencia
7. mar 2012 o 19:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miciatko a čo Čína? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
7. mar 2012 o 20:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
ahojte micky......

......vajcia........naši doteraz predávali domáce vajcia 10ks za 1e, pekné velké, krásne žlté žltko........a teraz sa všetci ozývajú, všetci chcú vajcia, vela a velaaaaaaa.....
7. mar 2012 o 20:11  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vlada111 no vidis na tu som zabudla :slight_smile:))))
7. mar 2012 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas ale ved toje super napad!!!! A preco nie? Mozno tam uz niektora aj mate fotky. Staci mi poslat linky, kde ich mate uverejnene a ja ich postahujem a pridam. Mile rada, ved mate vela krasnych tort. Nech to vsetky vidia a inspiruju sa :wink: :wink: :wink: Rada to urobim!
@janule11
7. mar 2012 o 20:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Holky, tak můj čtvrtý dort z mléčného marcipánu na zítra pro rodiče jako překvapení :slight_smile:
7. mar 2012 o 20:17  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (30)
Dievčatá, ďakujem za hodnotenia. :slight_smile:
7. mar 2012 o 20:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janula.h
Jani, ja robím mramorový zo 4 vajec a je super.
Výška až nadštandard na 4 vajcia a vláčny je tiež. :wink:
7. mar 2012 o 20:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
pozeram ze ide do kurzu korpus kde ide najmenej vajec.Sme dobacovali ach jaj :cry:
7. mar 2012 o 20:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
baby, najprv klobuk dolu pred vsetkymi, co dokazete upiect tak uzasne torty, uz niekolko dni sa snazim popozerat a aspon obcas nieco precitat, ale pri tom mnozstve prispevkov je to nemozne :slight_smile:, preto uz mam z niektorych veci gulas, tak dufam, ze mi ich trochu objasnite. z akej hmoty sa robia tie rozne postavicky a kvety a ostatne ozdoby? mozu sa robit aj z tej marschmalow hmoty alebo sa robia iba z marcipanu alebo je na to nejaka specialna hmota (boli tu spomenute nejake skratky). pre niekoho mozno smiesna otazka, ale ja som z toho fakt jelen a rada by som niekedy chcela takuto torticku upiect. dakujem :slight_smile:
7. mar 2012 o 20:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@bianca práve robím punčové auto 39x17x14 a som minula 25 vajec a váži to zatiaľ 2kg :grinning: :grinning: :grinning:
7. mar 2012 o 20:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@vlada111 juj nemam, robila som len tak "od oka" :sweat_smile: podla obrazku korytnacky.
7. mar 2012 o 20:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monulienkamt postavičky urobíš aj z MMF, ale sa zle farbí a je krehká, najuniverzálnejšia hmota je WI a Smatflex Velvet - aj potiahneš aj urobíš figurky, alebo MMF na poťahovanie a tie dve na modelovanie :wink: :wink:
7. mar 2012 o 20:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas dakujem :slight_smile:. ta hmota WI to je ta hmota white icing? a este jedna otazocka. farby na farbenie su lepsie tie tekute alebo praskove?
7. mar 2012 o 20:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas moja neckalo sa ti teraz?Si bola u nas v kurze :D
7. mar 2012 o 20:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 a ako si postupovala? čo je pod pancierom, aký tvar? Piekla si v miske? Pod pancierom máš korpus, nohy a hlava sú ako uchytené? Pancier si ako tvarovala, schol ti na miske? Prepáč, ale musím to pozisťovať keby niečo :grinning:
7. mar 2012 o 20:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dadka212 dani prosim ta ako mam upiectten korpus ked potrebujem orechovy?

@anibas nemam mam dobru vahu,skusala som na kile muky vazi presne...tie korpusy su naozaj take lahke :astonished:
7. mar 2012 o 20:51  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@heni79 krásna tortička @ajka82 krásnučká lalia @katulkaaaaaa zlatučké, krásnučké rybičky @reruna že ,,moc m ito nejde" veď sú nádherné @mailli krásna tortička, @jitta krásna tortička. Rodičia sa určite veľmi potešia, že majú tak šikovnú ddcéru :slight_smile:
@zlatat krásne muffinky
7. mar 2012 o 21:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (5)
@lucula73 ja robim tak zo 4-5 zalezi ake mam velke vajicka. Mramorovy som ale takto na plechu este nerobila. Orechovy mi staci zo 4
7. mar 2012 o 21:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lussy23 dekuju, je to taky vase zasluha, vsechny informace cerpam zde :slight_smile:
7. mar 2012 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 dík,myslela som že 4-5,len ešte sa rozhodnúť,či 4 alebo 5 :slight_smile:
7. mar 2012 o 21:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 ono zalezi vela od receptu. mramorak isto len 4. treba skusit
7. mar 2012 o 21:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 ja by som mala dnes piect na plech tiež :grinning: som cakala na akom pocte sa dohodnete :grinning: tak ja dam zo 4 mramorovy ale v cisto kakaovom prevedení
7. mar 2012 o 21:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela já ho budu zítra péct ve formě 26 cm, tak nevím jestli z pěti nebo šesti. :grinning: :grinning: :grinning:
7. mar 2012 o 21:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina :rolling_eyes: som sa potesila tvojmu zaciatku vety , ze pockam do zajtra :grinning: a pak tolkeee sklamanie :rolling_eyes: ze 26cm forme :rolling_eyes:
7. mar 2012 o 21:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vlada111 piekla som v obrovskej 36cm priemer nerezovej miske z ikea. upiekla som, naplnila, po zachladeni som zrezala boky, a nacapila ich dopredu jeden a dozadu druhy bok. aby vznikol taky oval. este som trochu puncovinou dotvarovala nech to ma taky tvar ako ma, a obtrela maslom. nohy som urobila cisto z hmoty, hlava je vlastne banan obmazany nutelou a obaleny potahovkou. takou hrubou, aby sa dala trosku dotvarovat. polozila som to na podlozku k pancieru, a aj vpredu, aj vzadu som kusom hmoty "potiahla" vpredu od jednej dohy cez hlavu az k druhej nohe, vzadu od jednej nohy k druhej. asi tak 7 cm do vysky nad podlozku. a potom som na to cele polozila hmotu - pancier. bolo to vyvalkane nahrubsie. obrezala respektive obstrihla som ho ako som potrebovala, prstami uhladila tie hrany, nech to nieje take "strihnute", a hotovka. potom uz len ryhovala, trosku stlacala nech je kazde to "policko" panciera take vypukle, a malovala. ked ti ten pancier nebude vpredu a vzadu tak dostavat ako chces, podloz ho sulcekom hmoty - takej ako si robila ten potah cez nozicky. :sweat_smile: pisem jak hotentot, ale dufam ze aspon nieco pochopis z toho :grinning: a zvysok sa pytaj :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. mar 2012 o 21:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela ja robím mramorák na plechu zo 4 vajec, ale čisto svetlý a keď chcem prekrojiť, tak z 7,8 vajec - podľa veľkosti
@jakelina do 26-cm formy som donedávna robila z 5 vajec a prekrajovala som na tri pláty, dalo sa to, ale boli tie pláty tenšie, keď chcem hrubšie pláty, tak dám zo 6 vajec
7. mar 2012 o 21:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela :grinning: :grinning: jejda, tak zklamat jsem tě nechtěla :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. mar 2012 o 21:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mariann2 děkuju, tak obětuju jedno vejce navíc :grinning: :grinning: :grinning:
7. mar 2012 o 21:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lussy23 ďakujem - mne sa zdali moc prečačkané ale malý krpček to chcel takto, tak bolo :grinning:
7. mar 2012 o 21:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok