• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

@jakelina ja som dnes piekla zo 6 vajec v 26cm forme, ale robila som kakaovy korpus
7. mar 2012 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela aj ja som dnes s ťažkým srdcom kupovala 30 vajec za 4,49 :frowning2: Aj to neviem ako budem piecť, lebo som si navykla na väčšie vajíčka a toto sú len M.
No bola som dnes v našej dedinskej Jednote a tam majú 10 vajec po 2,05 € :confused: skoro som odpadla a v momente som sa otočila na opätku, že také drahé vajcia ja veru kupovať nebudem ... takže v podstate som kúpila za dobrú cenu
7. mar 2012 o 21:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
holky, keď už som dnes tu, chcem sa vás spýtať, nemávate problém s kakaovým korpusom? Ja už neviem,kde robím chybu, no zdá sa mi v porovnaní s bielym taký ubitý, ani mi tak nevyrastie ako biely - a to vždy uberiem toľko múky, koľko pridám kakaa a aj tak sa mi v poslednej dobe nedarí :cry:
Používam Holandské kakao - žeby to bolo tým, že je silnejšie a mala by som ho dať menej?
7. mar 2012 o 21:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat na dortomanii som citala ze sa nema to s kakaom prehanat lebo ked je ho moc je prave taky ubity. Kolko asi davas? a uberas na lyzice ci gramaz? ja na gramaz kolko g kakaa o tolko menej muky

a tiez som si zvykla na L-ka vajcia a teraz som mala normalne problem upiect korpus dala som o jedno vajicko viac ako inokedy
7. mar 2012 o 21:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zlatat to si moja este dobre kupila.U nas 30 vajec 5,49
7. mar 2012 o 22:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca moje nervy - a to sú tiež veľ.M?
7. mar 2012 o 22:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1 uberám na gramáž - no čo ti ja viem koľko dávam - asi 1 PL do cesta z 5 vajec ... no ako sa mi podarí.
Ale raz som dala menej kakaa a tiež bolo cesto u bité - ja začínam u podozrievať múku - lebo som zmenila značku, bo takú, čo zvyknem kupovať nemali
7. mar 2012 o 22:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat jasne.Take hrcky male.Musime si davat echo o akciach bo toto je des
7. mar 2012 o 22:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@bianca súhlasím, bo čo sa deje už nie je normálne - kurnik a ešte aj tie babkine sliepky štrajkujú :angry: :angry: :angry:
7. mar 2012 o 22:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@dm1
@pristela :slight_smile: už sa pečie zo 4 vajec kakaový mramorák,taak uvidím,ako vyskočí :wink:
idem piecť takú blbosť že krídla a ešte že ozdobiť lentilkami :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. mar 2012 o 22:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zlatat ja uz som dnes volala nasim ze ak budu kupovat sliepky tak nech mi zoberu 5 kuskov.Pred 2 r. som si kupila 3 cierne :D akoze ostanu u nich len si ich chcem kupit a dat ich do prenajmu :D
7. mar 2012 o 22:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@bianca dobrý nápad - my sme aj uvažovali, že by sme chovali sliepky, ale ja som odchovaná v činžiaku a ja k tomu nemám vzťah :confounded: Nestíham ani záhradu obrábať nie to sa ešte o sliepky starať :confounded:
7. mar 2012 o 22:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat sak sliepky sa chovaju same.Teda ach ti ich dakto nepokantri.Ja som decka z bytovky ale prestahovane nedobrovolne do domu ku babe no dlho som tam nevydrzala ale o liepky by som sa hadam postarat vedela no v 3+1 asi ee :D
7. mar 2012 o 22:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
7. mar 2012 o 22:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
kocky ked hovorite o kakae, tak som vcera robila babovku, mala som asi len 280 g polohrubej m. a dosypala som struhanymi mandlami z lidla co mi ostalo od vianoc. perfektne lahucke cesto, brat (fajnovka) hovoril, ze lepsiu babovku nejedol. cez viken vyskusam gulatu tortu spravit z takehoto cesta
7. mar 2012 o 22:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (12)
@bianca ale treba im čistiť od hovienok ... a to sa mne prieči :stuck_out_tongue_closed_eyes: ... asi som moc zhýčkaná :grinning: :grinning:
7. mar 2012 o 22:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maca_p inak bábovka sa mi vždy vydarila takáto ako tvoja - či je to tým, že tam ide aj olej a možno iný pomer múky a vajec ... ktovie
7. mar 2012 o 22:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lawli :confused: :confused: :confused: to koľko vychádza na €? Ale asi hodne čo?
7. mar 2012 o 22:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lawli fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

@zlatat ale prosim ta.A naco si sa vydavala? :grinning:
7. mar 2012 o 22:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zlatat cca 103 evry
7. mar 2012 o 22:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca srandistka - inak prosím ťa, my máme takého havkáča, že ten by všetky sliepky pokántril - minule od susedov k nám jedna preletela - no čo ten robil, mala som čo robiť, aby som ju zachránila, lebo by mi ešte suseda dala škodu zaplatiť, keby sa jej čosi stalo
7. mar 2012 o 22:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 no super, ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď. Zajtra to nejako strebem a potom sa ťa budem ešte pýtať alebo dúfať, že malý nebude chcieť korytnačku :grinning: :grinning: :grinning:
7. mar 2012 o 22:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zlatat tak ja mám tie vajcia z Jednoty v chladničke.
7. mar 2012 o 22:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat :angry: verim ale keby nevidela tak bola doma ina polievka :grinning:
7. mar 2012 o 22:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@bianca :fearful: :fearful: :fearful: ouuuu, žeby vážila 10 kg?
7. mar 2012 o 22:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
inak k tým sliepkam ,tak mi ich doma chováme ...práca s tym nieje veľká ,ale to len tak pre seba a pre rodinku vajíčka...druhým som piekla doteraz z kupovaných...včera mi mal manžel kúpiť dva plata vajíčok a prišiel domov bez....že v lidli mali po 4,49 € tak že mi dnes kúpi v makose ,že tam mali vždy lacnejšie a z obchodu mi volá citujem "to myslíš s tymi vajičkami vážne ,že ich chceš ??" Ja že hej prečo ? "....tak tu ich majú za 5,49 € ......" prišiel domov zase bez :frowning2:
7. mar 2012 o 22:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca a si predstav, že cez víkend k nám preletel ich kohút - hmm to by boli aj kuriatka :grinning: :grinning: :grinning: Bože ale ako sme ho naháňali po našom dvore - aj so susedou - hotová komédia :grinning: :grinning: :grinning:
7. mar 2012 o 22:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat prave ze mne sa takato dobra podarila 1x. aj to kakao pouzivam ako ty, holandske. ta naslahanost bude urcite kvoli oleju, cim sa vysledna suma predrazuje...
7. mar 2012 o 22:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lawli hrozné ceny - a to som počula, že ešte majú ísť hore :angry: :frowning2: :frowning2:
7. mar 2012 o 23:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dievcence, pridavam moju dnesnu.... Znova na detsku piratsku oslavu, tentoraz deivcensku s mapov pokladov..
7. mar 2012 o 23:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (43)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok