Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
7. mar 2012

@jakelina ja som dnes piekla zo 6 vajec v 26cm forme, ale robila som kakaovy korpus

zlatat
7. mar 2012

@pristela aj ja som dnes s ťažkým srdcom kupovala 30 vajec za 4,49 ☹ Aj to neviem ako budem piecť, lebo som si navykla na väčšie vajíčka a toto sú len M.
No bola som dnes v našej dedinskej Jednote a tam majú 10 vajec po 2,05 € 😕 skoro som odpadla a v momente som sa otočila na opätku, že také drahé vajcia ja veru kupovať nebudem ... takže v podstate som kúpila za dobrú cenu

zlatat
7. mar 2012

holky, keď už som dnes tu, chcem sa vás spýtať, nemávate problém s kakaovým korpusom? Ja už neviem,kde robím chybu, no zdá sa mi v porovnaní s bielym taký ubitý, ani mi tak nevyrastie ako biely - a to vždy uberiem toľko múky, koľko pridám kakaa a aj tak sa mi v poslednej dobe nedarí 😢
Používam Holandské kakao - žeby to bolo tým, že je silnejšie a mala by som ho dať menej?

dm1
7. mar 2012

@zlatat na dortomanii som citala ze sa nema to s kakaom prehanat lebo ked je ho moc je prave taky ubity. Kolko asi davas? a uberas na lyzice ci gramaz? ja na gramaz kolko g kakaa o tolko menej muky

a tiez som si zvykla na L-ka vajcia a teraz som mala normalne problem upiect korpus dala som o jedno vajicko viac ako inokedy

bianca
7. mar 2012

@zlatat to si moja este dobre kupila.U nas 30 vajec 5,49

zlatat
7. mar 2012

@bianca moje nervy - a to sú tiež veľ.M?

zlatat
7. mar 2012

@dm1 uberám na gramáž - no čo ti ja viem koľko dávam - asi 1 PL do cesta z 5 vajec ... no ako sa mi podarí.
Ale raz som dala menej kakaa a tiež bolo cesto u bité - ja začínam u podozrievať múku - lebo som zmenila značku, bo takú, čo zvyknem kupovať nemali

bianca
7. mar 2012

@zlatat jasne.Take hrcky male.Musime si davat echo o akciach bo toto je des

zlatat
7. mar 2012

@bianca súhlasím, bo čo sa deje už nie je normálne - kurnik a ešte aj tie babkine sliepky štrajkujú 😠 😠 😠

lucula73
7. mar 2012

@dm1
@pristela 🙂 už sa pečie zo 4 vajec kakaový mramorák,taak uvidím,ako vyskočí 😉
idem piecť takú blbosť že krídla a ešte že ozdobiť lentilkami 😝

bianca
7. mar 2012

@zlatat ja uz som dnes volala nasim ze ak budu kupovat sliepky tak nech mi zoberu 5 kuskov.Pred 2 r. som si kupila 3 cierne :D akoze ostanu u nich len si ich chcem kupit a dat ich do prenajmu :D

zlatat
7. mar 2012

@bianca dobrý nápad - my sme aj uvažovali, že by sme chovali sliepky, ale ja som odchovaná v činžiaku a ja k tomu nemám vzťah 😖 Nestíham ani záhradu obrábať nie to sa ešte o sliepky starať 😖

bianca
7. mar 2012

@zlatat sak sliepky sa chovaju same.Teda ach ti ich dakto nepokantri.Ja som decka z bytovky ale prestahovane nedobrovolne do domu ku babe no dlho som tam nevydrzala ale o liepky by som sa hadam postarat vedela no v 3+1 asi ee :D

lawli
7. mar 2012

kočky kuk....tortička krásna .....ale.........vo 4-tom komente je cena 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕 😕
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150564...

maca_p
7. mar 2012

kocky ked hovorite o kakae, tak som vcera robila babovku, mala som asi len 280 g polohrubej m. a dosypala som struhanymi mandlami z lidla co mi ostalo od vianoc. perfektne lahucke cesto, brat (fajnovka) hovoril, ze lepsiu babovku nejedol. cez viken vyskusam gulatu tortu spravit z takehoto cesta

zlatat
7. mar 2012

@bianca ale treba im čistiť od hovienok ... a to sa mne prieči 😝 ... asi som moc zhýčkaná 😀 😀

zlatat
7. mar 2012

@maca_p inak bábovka sa mi vždy vydarila takáto ako tvoja - či je to tým, že tam ide aj olej a možno iný pomer múky a vajec ... ktovie

zlatat
7. mar 2012

@lawli 😕 😕 😕 to koľko vychádza na €? Ale asi hodne čo?

bianca
7. mar 2012

@lawli fuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

@zlatat ale prosim ta.A naco si sa vydavala? 😀

bianca
7. mar 2012

@zlatat cca 103 evry

zlatat
7. mar 2012

@bianca srandistka - inak prosím ťa, my máme takého havkáča, že ten by všetky sliepky pokántril - minule od susedov k nám jedna preletela - no čo ten robil, mala som čo robiť, aby som ju zachránila, lebo by mi ešte suseda dala škodu zaplatiť, keby sa jej čosi stalo

vlada111
7. mar 2012

@lusil2005 no super, ďakujem za vyčerpávajúcu odpoveď. Zajtra to nejako strebem a potom sa ťa budem ešte pýtať alebo dúfať, že malý nebude chcieť korytnačku 😀 😀 😀

vlada111
7. mar 2012

@zlatat tak ja mám tie vajcia z Jednoty v chladničke.

bianca
7. mar 2012

@zlatat 😠 verim ale keby nevidela tak bola doma ina polievka 😀

zlatat
7. mar 2012

@bianca 😨 😨 😨 ouuuu, žeby vážila 10 kg?

lawli
7. mar 2012

inak k tým sliepkam ,tak mi ich doma chováme ...práca s tym nieje veľká ,ale to len tak pre seba a pre rodinku vajíčka...druhým som piekla doteraz z kupovaných...včera mi mal manžel kúpiť dva plata vajíčok a prišiel domov bez....že v lidli mali po 4,49 € tak že mi dnes kúpi v makose ,že tam mali vždy lacnejšie a z obchodu mi volá citujem "to myslíš s tymi vajičkami vážne ,že ich chceš ??" Ja že hej prečo ? "....tak tu ich majú za 5,49 € ......" prišiel domov zase bez ☹

zlatat
7. mar 2012

@bianca a si predstav, že cez víkend k nám preletel ich kohút - hmm to by boli aj kuriatka 😀 😀 😀 Bože ale ako sme ho naháňali po našom dvore - aj so susedou - hotová komédia 😀 😀 😀

maca_p
7. mar 2012

@zlatat prave ze mne sa takato dobra podarila 1x. aj to kakao pouzivam ako ty, holandske. ta naslahanost bude urcite kvoli oleju, cim sa vysledna suma predrazuje...

zlatat
7. mar 2012

@lawli hrozné ceny - a to som počula, že ešte majú ísť hore 😠 ☹ ☹

njonja
7. mar 2012

Dievcence, pridavam moju dnesnu.... Znova na detsku piratsku oslavu, tentoraz deivcensku s mapov pokladov..