• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

19. januára 2017 
@zlatat tak v novembri sme mali návštevu z čiech ,som ich využila na nakup veci tam u nich a tuna som im potom davala e a prepočítavali sme to 1 € / 24 Kč ..tak ak dobre počítam 2400 Kč je 100 € :confused: :confused: :confused: opravte ma ak sa mílim (ale neviem aký je teraz kurz) :slight_smile: možno lepší :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
7. mar 2012 o 23:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@maca_p veď to ... do kelu, ale musím niečo vymyslieť - no s tým olejom asi budeš mať pravdu, lebo bezlepkové robím tak,ž e nedávam do nich vodu, ale olej a sú omnoho jemnejšie a vláčnejšie ako lepkové.
Tuším si asi pozmením môj doterajší recept - akože každý chváli, moc im chutí, ale v poslednej dobe sa mi ten korpus moc nepáči - aj to, že potom musím dať viac vajec, aby som mala cesto vyššie - a to sa zase predražuje.
Už som skúšala aj vody pridať ( robím nadstavovaný ) keď dávam kakao, ale nejak extra to nepomohlo :confounded:
7. mar 2012 o 23:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat tak rozšírim chov....záhradu mame velikuuuuuuuu :grinning: :grinning: :grinning:
7. mar 2012 o 23:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@njonja páni, tá je nádherná ... si si mákla tým maľovaním, ale je to úžasnéééééé
7. mar 2012 o 23:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lucula73 peces na plechuuuu ? ak ano tesim tesim , ja som pecenie odlozila az na piatok :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. mar 2012 o 23:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat dakujem:slight_smile: Chcela som vyskusat nieco nove:slight_smile: celkom to slo, len asi kupit praskovky, s nimi to bude svetlejsie:slight_smile:
7. mar 2012 o 23:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@njonja ja maľujem len práškovkami rozriedenými v alkohole - ten rýchlo vyprchá a rýchlejšie mi to vyschne
7. mar 2012 o 23:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat ta postav velky plot nech nepreskakuju a ked nahodou preletia tak aby suseda nevidela :D

@lawli tak aj ja som bola v makose

@njonja woooooooooooow
7. mar 2012 o 23:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@pristela už je upečený,myslím že z tých 4 vajíčok stačí.....zajtra idem ešte dva robiť,toto bol skúšobný :slight_smile:
mám plech cca 37x 31 cm...........pre porovnanie,.dm písala trošku vačšie rozmery :wink:
7. mar 2012 o 23:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca smola je, že je to na strane, kde majú susedovci plot - oni ho majú betónový a meria cca 180 cm ... no zrejme pre sliepočky a kohútika je to dosť nízke, preletia v pohode
7. mar 2012 o 23:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat musim aj ja skusit. Su tiez take intenzivne? alebo je to jemnejsie?
7. mar 2012 o 23:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 ak sa smiem spýtať ..aký receptík si mala a na akú vyšku ti to vybehlo ??? za odpoveď vopred ďakujem :slight_smile:
7. mar 2012 o 23:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@njonja závisí to od toho, aký máš odtieň - ale výhoda je, že sa dajú krásne miešať - napr. ak chcem svetlejší odtieň a nemám, tak zmiešam s bielou a je to :wink:
7. mar 2012 o 23:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lucula73 to ti zo 4 vajec vyšlo na plech? :confused: :confused: :confused: prosím ťa pekne akú výšku mal korpus ?
7. mar 2012 o 23:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bianca a koľko u vas stoja ?? prepáč no nečítala som všetko :zipper_mouth:
7. mar 2012 o 23:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 parada a aky je vysoky? uz ho nemusim rozkrajovat ?
@njonja ja odpadavam z tych tvojich posatviciek, uzasne! cela je super!

baby no ja to tu mam obrovske, moj mi tu uz chcel dovliect kozy, ovce, aj sliepky pak ich zas napadli zajace :rolling_eyes: ale vzdy som vsetko zverstvo zatrhla!!! ja som sa dost naobrabala ako zvierat u svokry :rolling_eyes: a ked si predstavim zbierat orechy v kačacích..... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: bleee,alebo vyberať ešte teple vajko z hniezda, bŕŕ´a ked sa zadari take okakanô :grinning: žááádne sléépky nebudu! jedine zeby stalo 10vajec 5€ :confused:
7. mar 2012 o 23:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@lawli inak umieram z tej torty na Fb https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10150564613382623&set=a.10150508176147623.359292.80074417622&type=1&ref=nf to uz co je aka suma???? keby aspon aj pod tou coko hore boli naukladane na husto cucoriedky co su drahe, ale ovocie je len po bokoch malinko :confused: to co je dnu z coho urobena :confused: :confused: :confused:
7. mar 2012 o 23:19  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela
@lawli
@zlatat
tento recept som robila
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=17&t=223
a má 2,5 až 3 cm..podľa toho kde :grinning: ,musím to lepšie rozotrieť :grinning:........a dala som jednu pol.,lyžicu toho hol. kakaa,múku som neuberala vobec.
7. mar 2012 o 23:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela mi niečo hovor...ja ju mam ešte stále ovorenú (v okne v pozadí) a sledujem na nej všetky detaily do bodky ,ale teda sa mi ani nezdá ,žeby si na tom zdobení dal niekto nejakú extra prácu za takú plácu :unamused: a čo je vo vnútri to ani len nechcem vedieť ...aby sme sa nedivili ,že možno smetol :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. mar 2012 o 23:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lucula73 ooo parada !!!! ja davam na 4vajicka lyzicu toho kakaa z lidla a pak tolko kolko to vazi uberam muky, aale to je jedno, hlavne ze sa vydaril a naj dakujem za infoooooooo :dizzy_face: :dizzy_face:
7. mar 2012 o 23:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela :slight_smile: neni zač,nech sa darí :wink:
7. mar 2012 o 23:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pristela ja by som nedokazala takym zverom ani len najest dat.-( Ja som taka mestska panicka:frowning2: Takze klobuk dole, ak sa tomu niekto rozumie:slight_smile:
Dakujem za pochvalu.-)
7. mar 2012 o 23:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lucula73 vďaka ,ja pečiem na punčový koláč na plechu 42 x 42 cm zo 3 ks vajíčok a mám 2,5 cm vysoký korpus ,ale biely...tak asi ostávam pri svojom recepte

Inak babky ,trochu som vas počitala spätne a poviem z vlastnej skúsenosti , na značke múky a kakaa záleži...zmení to nielen konzistenciu piškótu ,ale aj veľkosť a tiež ak pečiete vo forme či ráfku ,tak sa môže v strede nafúknuť ,alebo naopak padnuť...už som sa párkrát popálila a používam vždy tie isté suroviny...a bez problému :wink:
7. mar 2012 o 23:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lawli ved aj ja na nu stale mrkam :confused: ale tak mozno kazde jedno pismenko niekto pracne vyrezaval a robil to pol mesiaca , no a mzdu mu treba zaplatit predsa
7. mar 2012 o 23:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lawli a nehodíš nám sem ten zázračný recept?to sa mi ani veriť nechce,že z 3 vajíčok :confused: :slight_smile:
7. mar 2012 o 23:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@njonja to je uzasne!
7. mar 2012 o 23:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@njonja wow to si malovala?? vyzera to uplne supersky, ty stale prekvapis krajsou a krajsou tortou, nadherne a paci sa mi, ze to mas uplne prepracovane do detailov, to ja mozem :wink: :wink: :wink:
7. mar 2012 o 23:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: tak toto ma nenapadlo...
7. mar 2012 o 23:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@njonja - náááádherná torta :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: , úúúúžasné, ako si ju pomaľovala, no odchádzam spať s otvorenými ústami a do rána sa mi podľa mňa od úžasu ani nezavrú :sweat_smile: :grinning:
7. mar 2012 o 23:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@lucula73 jasne ,je to receptík už 82 ročnej cukrárky , a ta toho popiekla že my všetky dokopy asi ešte nie...
3 vajíčka
120 g práš. cukru
1 ks vanilinový cukor
50 ml oleja
50 ml minerálky (v pôvodnom recepte bola voda)
150 g polohrubej múky
1 ks kyp. prášok
postup ako pri klasickom korpuse a do bielkov si dávam štipku soli ,nech je sneh pevnejší..zamiešavam ho ručne ,nie šľahačom...
....prepáč ,že až teraz píšem ,ale musela som bežať kojiť :dizzy_face:
7. mar 2012 o 23:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok