Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

anibas
8. mar 2012

@maca77 tak to potom možno majú aj u nás 😨

daniz
8. mar 2012

@anibas ja dnes musím skúsiť, lebo ich mám nakúpených a potrebujem ich minúť.Drž mi palce, lebo ja robievam so želatínovou poťahovkou a s MMF nie som moc kamarátka. A neboj, ak s tortami skončíš, tak tak rýchlo aj začneš. Neboj...

jakelina
8. mar 2012

@daniz 😲 😲 jakou želatinovou, z té sypké želatiny???

zlatat
8. mar 2012

@anibas ja som sa bála, že to bude až moc také bábovkové, že to nebude vhodné ako korpus, ale myslím, že v pohode. Veď spravím ako pokus kamoške a budem čakať na jej reakciu 😀 😀 😀

maca77
8. mar 2012

@anibas nooo tak sa asi oplatí ísť ešte pozrieť 😉 mňa to tiež prekvapilo .... inak z haribo ružových a šmolkov poslednú dobu veľmi nerada robím 😒 nie je pružná tá hmota, cukru dávam oveľa menej ako kedysi a nie je to ono 😒

daniz
8. mar 2012

@jakelina áno. Taký biely sáčok a také farebné kocky, ale neviem či u vás takú dostať, no v každom prípade 10g sypkej želatíny.

vecernicci
8. mar 2012

@zlatat normálně ty brka, ale fakt jen na jednom křídle a neudrží rovnováhu anemůžou lítat, nesmíš do krve 😀 😀 😀 ale tak normálně, to uvidíš, až ji budeš mít v ruce 😀 😀
@artepf já ji teda úplně řídkou nemám, ale podle mně to nevadí, jednou jsem ji takovou taky měla, ale použila jsem jí a žádný rozdíl na marcoši vidět nebyl, možná dát o malinko míň vody 😉

katy1979
8. mar 2012

@zlatat ty davas zlaty klas? moja mama zasa do korpusov dava solamyl. vsak vlastne to iste 😀 ked vymenim za zlaty klas. tak kolko vazi zlaty klas tolko uberiem muky ci viac?

jakelina
8. mar 2012

@daniz a mohla by jsi tu napsat recept, mě by to zajímalo, jak se to dělá???Děkuju pěkně.

zlatat
8. mar 2012

@katy1979 nie je to jedno - solamyl je zemiakový škrob a zlatý klas je kukuričný, majú trochu odlišné vlastnosti.
ja Solamyl dávam iba do chlebového cesta a malému s ním zahusťujem omáčky. Skúšala som aj do piškóty ale nebolo to ono - nepáčila sa mi, tak som to zrušila.
KOľko uberieš múky, koľko dáš gustinu

dadka212
8. mar 2012

@katy1979 ja to dávam troška nahriať nie že by to bolo horúce, len zohriať pár sekund...

jakelina
8. mar 2012

@zlatat u nás zlatý klas není, to je teda podobné jako Gustin, ten tu máme???

jakelina
8. mar 2012

@dadka212 já taky všechno trochu nahřeju, nikdy mi to nic neudělalo a jde to hodně líp propracovat.

katy1979
8. mar 2012

@zlatat aha vidis to ma nenapadlo teda nejako som nad tym nerozmyslala. to som sa len teraz dozvedela netusila som ze to tam dava ale neda sa jej piskotam nic vytknut.

gumkacka1
8. mar 2012

@anibas aj mne sa lepsie robi z americkych cukrikov, ako z ruzovych. je to rozdiel

pristela
8. mar 2012

@anibas prave som vyslala pubertaka do obchodu na kokosovy puding 😀 co tu isto nebudu mat tak bude improvizacia, slinky mi vybehli 😀

jakelina
8. mar 2012

@pristela uděláš smetanový a přidáš trochu kokosu a je to. 😀 😀 😀

pristela
8. mar 2012

@jakelina jo jo taky bol plan , ale neskutocne, mlady doniesol kokos puding 😀

lusil2005
8. mar 2012

@zlatat jasneee ze sa tam dostanu. ja som posledne dva mesiace kojenia zacala drzat malej dietu - bez mlieka, muky a vajec. bolo to peklo lebo som v zivote ziadnu alergiu nemala. som za mesiac schudla 12 kil takze na nieco to dobre bolo! 😀 no a malej sa strasne polepsilo ked som vysadila tie tri alergeny...

lusil2005
8. mar 2012

baby, tak som sa mojimi stresmi a nespanim dopracovalal k mojmu stvrtemu herpesu v zivote... 😒 grrrrr

jakelina
8. mar 2012

@lusil2005 božátko, šetři se a ber si toho míň. Ono je to nebezpečné, ani nemůžeš malého omuckat 😝 Já taky mívám opar málo, ale v šestinedělí jsem ho měla a to mi chybělo, že nemůžu miminko tulit a mazlit se s ním. 😝

zlatat
8. mar 2012

@jakelina áno, to je to isté, len Zlatý klas tam má ešte nejaké farbivo

makinka2
8. mar 2012

Ahoj holky 🙂
Už jsem tady zase pro radu 😀 Dort se chladí s krémem v lednici, někde jsem četla že min. 5 hodin tak ho budu potahovat až zítra. A chci se zeptat mám už jenom tak 300 g marcipánu stačí to na potáhnutí dortu o průměru 28 cm, a ještě potřebuju dodělat jahůdky s lístečkama, a pár kytiček, a jméno (dlouhý). Myslíte že to bude stačit??? A jak tlustej má být ten marcipán na potahování??? moooooc díky, jste zlatý 😉 😉 😵 😵

zlatat
8. mar 2012

@lusil2005 vidíš, keby som toto vedela, tak by sme sa až toľko trápiť nemuseli 😖

zlatat
8. mar 2012

@makinka2 300 g marcipánu na tak veľkú tortu? Zabudni - minimálne 1300 g lebo potrebuješ vyvaľkať viac ako je priemer+boky aby si to vedela pekne vyhladiť po bokoch

makinka2
8. mar 2012

@zlatat To si děláš srandu 😕 To jsou tak 2 sušený mlíka 🙄 😅 A musí být ten marcipán fakt udělanej den dopředu, že bych udělala z jednoho mlíka a až když to nevynde bych udělala další? A ta tlouška 3 mm??

mates22
8. mar 2012

@makinka2 no já mám připraveno 1500 g na 28cm dort, ale teda WI

zlatat
8. mar 2012

@makinka2 myslím to vážne - ja si na 28 cm tortu nachystám 1500 g marcoša ... samozrejme, že mi ostane, ale treba toľko. No a čo sa týka toho marcipánu robeného, tak mňa sa nepýtaj - ja kupujem WI 😀

ladydia
8. mar 2012

@vlada111 dakujem krasne, no podla mna este dost velky skok 😀

makinka2
8. mar 2012

@mates22 a jako fakt jenom na potažení??? 😕 😕 Jako už bez figurek. Teda jsem si myslela, že když si ho upeču tak mě to vynde finančně tak na polovinu a už to bude pomalu jako kdybych to objednávala 😖 prosím Vás vždyt vy to musíte dělat úplně zadarmo??? 😕 No ale tak jsem ho malé dělala z lásky a je od maminky.