• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

24. apríla 2017 
@lusil2005a co si papala, ked si toto vsetko vysadila?? , juj herpes neznasam, setri sa dievca :wink:
8. mar 2012 o 15:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@miciatko to jsem si taky říkala, však ani pečivo nemohla :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. mar 2012 o 15:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@makinka2 nejmíň kilo musíš mít, jinak to nepůjde ani vyválet na takovou plochu co potřebuješ.
8. mar 2012 o 15:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat tak jo, ok díky :wink: A teda ještě tu tloušku? sím sím :sunglasses:
8. mar 2012 o 15:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Teda holky jdu pro metr a jdu si ho změřit :stuck_out_tongue_closed_eyes: To říkala máti, že má průměr 28 cm, mě se velkej nezdá :sweat_smile: :sweat_smile:
8. mar 2012 o 15:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lamps u nas tie americke uz pol roka nemaju, aj napriek akciám
8. mar 2012 o 15:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 skús si ho natrieť medom - vraj to pomáha ... teda keď nemáš doma propolis ( ten mne furt pomohol ) a mala by si papať vit.B
8. mar 2012 o 15:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tak má 26 cm :grinning: :grinning: Ale to kilo i na ty dodělávky budu muset mít :stuck_out_tongue_closed_eyes: MM už má ze mě srandu, už týden každej večer si hraju s marcipánem a dnes jsem myslela, že si konečně dám oddych a budu muset zase :stuck_out_tongue_closed_eyes: mě se tak nechce. Aspon kdyby mi to šlo, ale pořád mi padaj uši zajícovi a černá barva kam jsem dala gelovku se drolí :frowning2: Bože at ten krtek vydrží aspon do soboty odpoledne. :pensive: :grinning: :grinning:
8. mar 2012 o 15:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@miciatko
@jakelina praveze nic! preto som schudla 12 kil za mesiac :grinning:

ne inac - fakt to bolo onicom. na cokolvek som si spomenula ze by som si dala, nic som nemohla. tak som sa nakoniec na to vykaslala a nejedla som nic. teraz uz by som bola mudrejsia. to boli len zaciatky a ja som netusila co cim nahradit alebo ako to urobit. potom nasledovali tri roky malej diety a mna to vycvicilo. teraz uz by som tolko neschudla :sweat_smile:
8. mar 2012 o 15:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat mam propolisovu tinkturu... mozem aj tu??? :confused:
8. mar 2012 o 15:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina ved prave pretoto ma ide porazit! mam ho na rukach, on na mna otrca tie svoje skreckovske makucke hladucke vyskerene licka a ja ich nemozem vycmugat!!! :frowning2:
8. mar 2012 o 15:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@makinka2 no tolik mi ho ještě zbylo, nemyslím, že to padne všechno, ale líp se pracuje s větší plackou :slight_smile:
8. mar 2012 o 15:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak som dnes skusala taku lentilkovu, pre kamoskinho maleho. Je to taka minitorticka a islo na nu az 8 krabiciek lentiliek. Na taku klasiku treba hadam az 2x tolko. Je to drahsie ako ju potiahnut :grinning: A jedna rychla cokoladova pre nasich k drobcovym a mojim narodkam :dizzy_face:
8. mar 2012 o 15:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (38)
@zuziq já kupuju lentilky v Tescu, jak jsou ty bonbony na váhu. :wink:
8. mar 2012 o 15:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
8. mar 2012 o 15:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuziq a na čo si lepila tie lentilky ?drží to?ja idem zajtra robiť lentilkovú a neviem čo mám dať pod lentilky :slight_smile:
8. mar 2012 o 15:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@makinka2 :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: si ma neskutočne potešila - že robíme skoro zadarmo - no fakt 1/3 z nákladov na tortu je poťahová hmota :wink: :wink: :wink:
8. mar 2012 o 15:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas to namená,že sa ti páčia tí amerikánci?a cukru si kolľko asi dala?ďakujem :wink:
@bzucinka2 neviem aký máš recept na merlenku,ale ja mám tiež taký kde jje 700gr múky a nikdy som toľko nedala,tuším 550gr najviac :slight_smile:
8. mar 2012 o 15:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina jej dik za tip, mozno to vide lacnejsie. My sme u nasich v kosiciach, tak som bola len tu v obchode na sidlisku :grinning:

@lucula73 na klasicky krem slahacka, biela coko, mascarpone. Sice pustili farbu ale len pod lentilkou to vidiet, nerozpija sa to v kreme.
8. mar 2012 o 16:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@anibas no ale je to pravda :grinning: Mě řekli za ten dort 650,-Kč + 200,-kč za modelovíní, že je tam strašně moc detailů :stuck_out_tongue_closed_eyes: A to jsme ani nemluvili o velikosti a jakej bude. Posílala jsem to do 3 cukráren a všude chtěli stejně. No a když si to spočítám, tak 1 marcipán tak 110,-kč, ted bude další tak zase 110,-kč, těsto a krém tak 100,-kč, barvy 100,-kč a jsme na 420,-kč no a já si koupila v tom nadšení jak mě všichni řekli, že to mám krásný (postavičky z plastelíny :grinning: :grinning: ) i serepatičky tak z dopravou 520,-kč :stuck_out_tongue_closed_eyes: no samo je asi ani nevyužiju :grinning: :grinning: :grinning:
Tak počítám, že jsem ještě i v mínusu než kdybych to nechala upíct :grinning: :grinning: :grinning: Ale jak řikám od maminky a z lásky :wink: :wink:
8. mar 2012 o 16:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Holky medovník tady tento http://www.toprecepty.cz/recept/10348-medovnik-od-sebeny/ :dizzy_face: :dizzy_face: fakt je super, dobře se s ním pracuje, jen o dost mín rumu !!!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
8. mar 2012 o 16:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuziq jéj, aj ty si z KE? Aj ja ... o dva týždne ideme na otočku na východ k našim :sweat_smile:
8. mar 2012 o 16:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Baby u nás ake zdrazenie!!! :angry: :angry: jeden obycajny Oetker kokosovy puding 1€ :angry: :angry: :angry: :angry: to už čo je???? Tak to dopadne, ked poslete pubertaka do ochodu a zahadne mu zmizne 50centov :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning: :grinning:
8. mar 2012 o 16:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (6)
@makinka2 a určite bude 1000x chutnejšia ako z cukrárne :wink:
8. mar 2012 o 16:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas juj sory,už som sa dočítala,koľko čoho si dala :wink:
8. mar 2012 o 16:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@pristela u nás stojí 15.90 v Globusu. Kupovala jsem včera
8. mar 2012 o 16:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@makinka2 za 650,- korun, tak to musel být maličký dortík. :astonished:
8. mar 2012 o 16:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@larah prosím ťa...a koľko cukru je v tom recepte?ja tiež nie som kamoška s amerikáncaami,ale mám dva sáčkyy,tak by som ich použila
8. mar 2012 o 16:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat tak dalsia salena vychodniarka? :grinning: U nas ma manzel teraz castejsie sluzobky na vychod, tak sa z nim vzdy zvezieme na par dni :dizzy_face:
8. mar 2012 o 16:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@zlatat to nevím :grinning: Se mi nechtělo ještě piplat z nějakým spešl korpusem a krémem, tak obyč ořechovej a valkovej pudinkovej krém. Je to taková jistota, že to nezkazím. Jsem MM ukazovala ten mramorovanej co tady děláte a on by ho tak strašně chtěl :sunglasses: tak na jeho narozky ho upeču, ale ty má až v prosinci :grinning: :grinning: :grinning:
8. mar 2012 o 16:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok