• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Marcipánové torty. Rady a postupy

Baby , tyzden som tu nebola a uz teraz skoro tyzden sa vas snazi docitat, no este stale mi chyba 43 stranok....
:stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak prepacte za moje oneskorene prispevky. Ale co som doteraz videla ,take krasne torty ste vsetky porobili :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Tak idem citat a lajkovat dalej, snad vas zajtra uz konecne docitam .... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :wink:
8. mar 2012 o 19:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@lucula73 prepáč nebola som tu celý čas, neviem či ti už niekto odpovedal, ja to nevážim, teraz som použila niečo vyše pol sáčka a možno pol kg cukru, neviem presne :wink:
8. mar 2012 o 19:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@larah torticka je uplne krasna! :slight_smile: :slight_smile:
8. mar 2012 o 19:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@makinka2 jestli jsi měla víc pudinku než másla, tak se ti může potah topit.
8. mar 2012 o 19:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@b.janka Calcium chloratum se dá koupit v lékárně, zvlhčovat vzduch Vincentkou
8. mar 2012 o 19:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas vsak ja som ju tam potom vsetku ani nedala, vsak uvidim zajtra ci stuhla, ked nie budem skusat este raz do soboty este mam cas :slight_smile: med som aj ja dala od oka :slight_smile:
8. mar 2012 o 19:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moja zoznamovačka s modelovaním postavičiek, ešte nemajú ruky to je asi najhoršie, dúfam že môj syn ( zajtra trojročný) nebude náročný :grinning:
Horšie asi bude poťahovanie. Tak snáď to zajtra nejak podarí.
8. mar 2012 o 19:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (46)
@jakelina celý máslo a z 500 ml mléka pudink, ach jo proč jí se nezeptala :frowning2: , myslela jsem, že je to jedno jakej krém se dá. Co kdybych nahoru rozdrobila třeba nějaký sušenky?
8. mar 2012 o 19:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@awooojky na TOM ok keli62 vyhľadaj si recept roládkové rezy
8. mar 2012 o 19:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@anibas ja pytam tak ako pri ostatnych tortach nerozlisujem to, lebo niekto chce puncovu, niekto pudingovu, niekto slahackovu, pripadne s ovocim a to sa neda vsetko inak prepocitavat :slight_smile:
8. mar 2012 o 19:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@6mia6 ké ty jsou krásný :dizzy_face: já mám zítra taky premiéru :sweat_smile: tak snad nám to dopadne dobře :wink: i když já se ted dozvěděl, že jsem dala blbej krém nahoru :confounded:
8. mar 2012 o 19:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mizulienka ja sa citim rovnako tu v nemecku:frowning2: doma je len doma.
8. mar 2012 o 19:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina ten calcium chloratum je čo???
8. mar 2012 o 19:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Takže dievčatá (@njonja, @mizulienka, @zlatat, @yamahafazer, @fodorka aj ostatné :wink: ), tu je recept na cheesecake s karamelovou polevou :wink: :

- 125 g maslových keksov, napr. Opavia maslové (ja som dala svetlé Hobbits a dala som celé balenie)
- 50 g roztopeného masla (dala som viac, keďže som dala viac keksíkov, cca 90-100g)
- 600 g krémového syra typu Ricotta, Philadelphia, Mascarpone.. (ja som dala mascarpone - 500g)
- 3 PL hladkej múky (dala som 2,5PL)
- 2 ČL vanilkového extraktu (ja som nemala, tak som nedala :sweat_smile:)
- 2 vajcia
- 250 g pochúťkovej kyslej smotany (odporúčam Lidl 18%ná - je chuťovo výborná a veľmi hustá)
- 300 g bielej čokolády
- 6 karamelových bonbónov nahrubo posekaných (kúpila som v Lidli krowky, ale môžu byť vraj aj tvrdé karamelové cukríky)
- 1 konzerva skaramelizovaného Salka (ja som varila salko v tlakáči 50min, takže bolo úplne tuhé a krááásne tmavé - mala som ho uvarené od minulého týždňa a nachystané v chladničke - samozrejme neotovorené :wink: )

Rúru dajte vyhriať na 180°C.
1.Sušienky rozdrvte v mixéri alebo pomocou valčeka, zmiešajte ich s roztopeným maslom. Na dno kruhovej formy (priemere 20 - 23cm) dajte kruh papiera na pečenie. Sušienky natlačte na dno formy a dobre popritláčajte prstami, skúste zarovnať, aspoň tak cca, nech je všade rovnomerná vrstva. Dajte piecť na 10 minút na tých 180°C, potom vyberte z rúry von a nechajte korpus ochladiť. Teplotu v rúre znížte na 140 °C.
2.Čokoládu nechajte roztopiť nad parou do hladka, nechajte ju chvíľu vychladnúť - ale nie úplne, aby znova nestuhla :wink:
3. Kým sa chladí, prešľahajte syr (mascarpone), múku a vanilkový extrakt. Pridajte vajcia a kyslú smotanu a opäť prešľahajte. Nazáver pridajte vlažnú rozpustenú čokoládu a opäť prešľahajte.
4.Rozdrvte bonbóny, kúsky porozhadzujte na predpečený vychladnutý sušienkový korpus. Opatrne na ne nalejte vyšľahaný krém a dajte piecť na 50 minút. Nenechávajte zbytočne dlhšie, tých 50-55 min úplne stačí. Vyberte cheesecake z rúry a nechajte ho vychladiť. Potom ho presuňte do chladničky a nechajte ho chladiť aspoň 5 hodín. Pred podávaním natrite na vychladnutý cheesecake vychladené karamelové Salko. Ja som mala Salko tuhé až-až, tak som ho len trošku ohriala v mikrovlnke - len tak, aby bolo vlažné a dalo sa rozotierať.

Baby, fakt odporúčam, jednoduché na prípravu a tá chuť - no proste pecka :sweat_smile: . A to karamelové salko, neviem, mne sa zdá, že čím je tmavšie, tým je akoby lahodnejšie a menej sladké, proste nie je také ostré :sweat_smile:
8. mar 2012 o 19:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (9)
@b.janka kalciovy sirup...
8. mar 2012 o 19:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@njonja - krááááááááááááásna tortička, tak jednoduchá, čistá, proste dokonalá, no niečo nádherné :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
8. mar 2012 o 19:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@yamahafazer - krááááááásna tortička, perfektné kvietky a tie boky torty - nechápem, ako to dokážeš takto pekne urobiť? :confused: :dizzy_face:
8. mar 2012 o 19:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mamina1978 dakujem, povodne som si na tuto tortičku nachystala ibištek, ale ked som ho tam dávala ,sa mi zlomil,tak som to vyriešila takto :slight_smile:
8. mar 2012 o 19:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
holky, asi niekedy v máji budem robiť na PSP tortu kalich ... asi bude najlepšie spraviť na plechu a vyrezať podľa nejakej papierovej šablóny a potom plniť, že? Mám ale otázku, myslíte, že by som ju mohla naplniť tvarohovo-smotanovým krémom? Asi to nepôde však?
Alebo by som to spravila tak, že ten obdĺžnik naplnila a až potom stuhnuté vyrezala ? Čo myslíte, čo bude lepšie?
8. mar 2012 o 19:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia1111 dík, vyzerá to skvelo - keby som mohla, hneď by som si ho dala ... inak aj mne sa viac pozdáva salko, ktoré je viac tmavé - nie je také moc sladké a viac cítiť tú karamelovú chuť
8. mar 2012 o 19:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@b.janka to je sirup, tekuté Calcium
8. mar 2012 o 19:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@makinka2 jestli to nemáš ještě potažené, tak ušlehej máslo s cukrem a třeba do toho dej trochu rozdrobených piškotů a potři to nahoře na ten krém ještě tímto a dej chladit.
8. mar 2012 o 19:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zlatat - tak som rada, že to nie je len môj pocit, že to tmavé je menej sladké a chutnejšie :grinning: . Ja som ina robila koláčik večer, na noc som ho nechala vychladiť v chladničke a ráno som dala salko :wink: Poslala som Ti žiadosť o priateľstvo na FB :wink:
8. mar 2012 o 20:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@jakelina ok, díky jdu na to :wink: z půlky másla by mohlo stačit, že? Ach jo proč já se nezeptala :confounded:
8. mar 2012 o 20:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lusil2005 nemáš náhodou doma rastlinku aloe vera? ja som niekedy mávala stále herpes, ale ako mi známa dala to aloe tak som si to s tou šťavou potierala, urobil sa mi veľký pluzgier, ale odvtedy je pokoj klop, klop je to už 3 roky :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
8. mar 2012 o 20:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina @bzucinka2 na ten som tiež myslela... len som nevedela že ho môžem dať... myslela som že je len na kašeľ... a nie aj na odídený hlas
8. mar 2012 o 20:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia1111 kedy? Nič tam nemám
8. mar 2012 o 20:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mia1111 aha, už prišlo :sweat_smile: Máš dobré priezvisko :grinning: :grinning: ... hihi ako aj ja :grinning:
8. mar 2012 o 20:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@b.janka klidně dej, to je i pro malé děti.
8. mar 2012 o 20:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jakelina ďakujem
8. mar 2012 o 20:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok